Editörün Seçimi: Don’t Cry – Hassas Ciltler İçin 6 Muhteşem Göz Kremi

Göz çevremiz vücudumuzdaki en hassas bölgelerden biridir, bu yüzden cildiniz başka bir yerde güçlü bir peeling kremiyle başa çıkabilse bile, o pencerelerin etrafına ruhunuza daha yumuşak bir dokunuş yapmanız gerekebilir. Nemi artırmak istiyorsanız veya ince çizgiler veya şişlik gibi gidermek istediğiniz cilt sorunlarınız varsa, hassas ciltler için en iyi altı göz kremine ve onları bu kadar harika yapan şeylere göz atın.


Neden Göz Kremi Kullanmalısınız?

Göre kurul onaylı dermatolog Dr. Brian Hibler The RealDeal’in bu makale için konuştuğu New York City’deki Schweiger Dermatology Group’tan, hassas cildiniz varsa normal yüz nemlendiricinizi kullanmak yerine özel olarak göz çevresi için formüle edilmiş kremleri kullanmak en iyisidir.

“Göz kremleri, standart yüz nemlendiricilerinden daha az hassas ve daha nemlendirici olma eğilimindedir” diye açıklıyor. Göz çevremizdeki cilt “vücuttaki en ince derilerden biri” ve tahrişe ve alerjiye “benzersiz bir şekilde eğilimli” olduğu için bu önemlidir, diye ekliyor.

Güneşe maruz kalma, çevresel faktörler, alerjiler, su tutma veya kötü bir gece uykusu nedeniyle değişiklikleri gösteren genellikle ilk noktadır. Uzmanlar, oje veya yapay tırnaklardaki akrilatların gözlerinize dokunursanız veya ovalarsanız alerjik kontakt dermatite neden olmasının bile yaygın olduğunu söylüyor. Başka bir deyişle, gözlerinizin tonlarca TLC’ye ihtiyacı var!


Hassas Ciltler İçin Göz Kremlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düz, yumuşak, pürüzsüz bir cilt için Dr. Hibler, “suyu bağlamaya yardımcı olan ve göz çevresindeki cildin daha pürüzsüz ve dolgun görünmesini sağlayan” hyaluronik asit gibi bileşenleri sever. Bu arada seramidler, “cilt bariyerini güçlendirir ve [help your skin] nemi koruyun.” Aranacak diğer bileşenler: buzlu niasinamid renk bozulmasıyla mücadeleye yardımcı olur; kafein şişkinliği ve koyu göz altı halkalarını azaltabilir; retinol kolajen oluşturur ve ince çizgilere karşı korur ve C vitamini düzensiz cilt tonu ve hiperpigmentasyonla mücadele eder.


Süper Hassas Ciltler İçin Göz Kremlerinde Nelerden Kaçının

Her insanın cildi benzersiz olsa da, özellikle hassassanız dermatolog, “göz çevresinde alerjik reaksiyona yol açabilecek” koku eklenmiş cilt bakım ürünlerinden kaçınmanızı önerir. Ayrıca, bezleri tıkama potansiyeline sahip oldukları için yağlara dikkat edin. Başka bir deyişle, yağsız ve kokusuz seçeneklere bakın.

Aşağıdaki altı göz kremi nazik olmasına ve hassas cilde sahip biri tarafından test edilmesine (bu benim!) ve gözlerinizi en iyi şekilde hissettirmek ve en iyi şekilde görünmesi için tahriş edici olmayan ve etkili bileşenler içermesine rağmen, herhangi bir yeni ürünü test etmek her zaman akıllıcadır, diyor Dr. Hibler. Kulağınızın arkasına veya çenenizin altına biraz krem ​​sürmenizi ve cildinizi tahriş etmeyeceğinden emin olmak için beklemenizi önerir.


Metodolojimiz

Bu kremleri kendi üzerimde test ettim. Hassas bir cildim var ve nazik, kaliteli ürünler seçmezsem özellikle göz altı bölgemin kızardığını, çatladığını ve battığını görüyorum. Ayrıca karma bir cildim var (asla baş etmesi kolay değil!), ayrıca biraz şişkinlik ve ince çizgiler var, bu yüzden göz kremlerimin tahrişe neden olmadan parlamasını ve beslemesini istiyorum. Son olarak, cilt bakım ürünlerimi kat kat uyguladığım için, herhangi bir göz nemlendiricisinin cildime hızla emilmesi ve güneş kremlerinin altında ve/veya diğer cilt bakım ürünlerinin üzerinde iyi etki etmesi, yani boncuklanma veya topaklanma olmaması gerekir. Aşağıda en iyi cilt bakım markalarından altı şaşırtıcı, etkili ve nazik göz kremi bulunmaktadır.


Hassas Ciltler İçin En İyi 6 Göz Kremi

Doktor Onaylı En İyi Göz Kremi: La Roche-Posay Toleriane Ultra Göz Kremi

La Roche-Posay Toleriane Ultra Göz Kremi
Resim: LaRoche-Posay.us

Listeyi neden yaptı: Büyük beyinler (aka ben ve yıllarca eğitim ve deneyime sahip tıp uzmanımız) aynı şekilde düşünür. İkimiz de Fransız eczane markası La Roche-Posay’den bu göz kreminin hayranlarıyız. Uzman, Toleriane Ultra Eyes’ın “daha yumuşak, nemlendirilmiş göz altı cildi için yatıştırıcı bir nemlendirici” olduğunu söylüyor. [that] antioksidan kaplıca suyu içerir.” Ayrıca besleyici shea yağı, gliserin ve niasinamide sahiptir ve özellikle hassas ciltler düşünülerek tasarlanmıştır.

Artıları:

 • Cilt alerjisi ve diğer cilt hassasiyeti olan kişiler için tasarlanmıştır, bu nedenle son derece naziktir ve tahriş edici değildir.
 • Güzel, hafif jel krem ​​dokusu
 • Ekonomik
 • Koku ücretsiz

Eksileri:

 • Bazı kullanıcılar pompalı dağıtıcıyla ilgili sorunlar yaşadı

Fiyat: LaRoche-Posay.us’ta 26,99 $

ŞİMDİ AL


Hassas Ciltler İçin En İyi C Vitamini Göz Kremi: Dr. Dennis Brüt C Vitamini Laktik Sıkılaştırma ve Parlak Göz Bakımı

Dr. Dennis Brüt C Vitamini Laktik Sıkılaştırma ve Parlak Göz Bakımı
Resim: DrDennisGros.com

Listeyi neden yaptı: Bu, süperstar dermatolog Dr. Dennis Gross’un (Gelişmiş Retinol + Ferulik Gecelik Kırışıklık Tedavisi harika!) sunduğu yepyeni bir teklif ve çok sevdiğimden beri her şey Yapıyor, eldivenlerimi bu göz kremine sokmak zorunda kaldım. Cildin üst tabakasını nazikçe pul pul dökmek için bir alfa hidroksi asit laktik asit karışımı kullanır ve aydınlatıcı C Vitamininin işe yaramasını sağlar. Bu ayrıca Dr. Hilber’in dediği gibi cildi güçlendiren ve nemi muhafaza etmesine yardımcı olan seramidler içerir. Diğer bileşenler arasında meyan kökü, niasinamid, kafein, nazik ve nemlendirici bulunur. centella asiatica özüferulik asit ve traneksamik asit, hangi hiperpigmentasyon görünümünü azaltır.

Artıları:

 • nazik formülasyon
 • Koku ücretsiz
 • Üst şişeyi pompalayın, böylece atık olmaz ve ürün havaya maruz kalmaz
 • Peeling ve parlatıcı bileşenlerin etkili karışımı etkileyici faydalar sunar

Eksileri:

 • Pahalı

Fiyat: DrDennisGross.com’da 68 $

ŞİMDİ AL


Hassas Ciltler İçin En İyi Bütçe Göz Kremi: CeraVe Göz Onarıcı Krem

CeraVe Göz Onarıcı Krem
Resim: Target.com

Listeyi neden yaptı: Basit, kokusuz bir kremde hyaluronik asit, seramidler ve niasinamid (bir Vitamin B3 formu) gibi doktor onaylı bileşenler içeren süper nazik CeraVe göz kremi ile yanlış gitmek zor. Sadece göz çevresindeki kuru cilde çok ihtiyaç duyulan nemi eklemekle kalmaz, aynı zamanda koyu halkaların görünümünü de azaltabilir. Ayrıca hassas cilde sahip insanlar için güvenli bir bahis. Aslında, onun bir Kabul Mührü vardır. Ulusal Egzama Derneğihassas cilde sahip kişiler tarafından iyi tolere edilmesi gerektiği anlamına gelir ve çeşitli cilt tipleri için iyi çalıştığı için sevilen cilt dostu bir eczane markasından gelir.

Artıları:

 • Ucuz
 • Yağsız
 • Koku ücretsiz
 • Ulusal Egzama Derneği tarafından onaylanmıştır

Eksileri:

 • İnce çizgiler için yararlı değil

Fiyat: Target.com’da 13,49 ABD doları

ŞİMDİ AL


Hassas Ciltler İçin En İyi Retinol Göz Kremi: Sunday Riley 5 Yıldız Retinol + Niacinamide Göz Serumu

Sunday Riley 5 Yıldız Retinol + Niacinamide Göz Serumu
Resim: SundayRiley.com

Listeyi neden yaptı: Retinol – doktor tarafından önerilen başka bir bileşen – “hafif pigmentasyon düzensizliklerini veya hafif ince çizgileri ve kırışıklıkları” tedavi etmede etkilidir. Amerikan Dermatoloji Akademisi. Tahriş edici olabilir, bu yüzden kült güzellik markası Sunday Riley’den göz çevresi için tasarlanmış bir retinol kremi kullanmak akıllıca olur. Lüks kremleri ayrıca niasinamid, sakinleştirici centella asiatica, seramidler ve süper zengin zeytinyağı ve karite yağı içerir. Bunu gece boyunca kullanın ve daha pürüzsüz ve yumuşak bir cilde uyanın.

Artıları:

 • Koku ücretsiz
 • Dengeli formül, cildinizin kurumasını önlemek için besleyici ve sakinleştirici bileşenler içeren güçlü bir yaşlanma karşıtı araç içerir.
 • Cildi yumuşatmak ve pürüzsüzleştirmek için hızla çalışır

Eksileri:

 • Retinol, düşük dozlarda bile bazı kişilerin cildini tahriş edebilir.
 • Pahalı
 • Yağ içerir, bu nedenle yağsız bir ürün tercih ederseniz atlayın.

Fiyat: SundayRiley.com’da 65 $

ŞİMDİ AL


Hassas Ciltler İçin En İyi Retinol Alternatif Göz Kremi: Ghost Democracy Bumerang Sıkılaştırıcı Göz Konsantresi

Ghost Democracy Bumerang Sıkılaştırıcı Göz Konsantresi
Resim: GhostDemocracy.com

Listeyi neden yaptı: Temiz güzellik markası Ghost Democracy, tüm ürünlerindeki içerikler hakkında yüzdelere kadar süper şeffaf olma konusunda harika ve sülfatlar, parabenler, silikonlar, uçucu yağlar, koku ve sentetik boyalar gibi potansiyel olarak tahriş edici bileşenlerden kaçınmaya kararlılar. birkaçını “hayır” listesinden saymak. Boomerang göz kremleri, niasinamid, hyaluronik asit, aloe ve seramidleri, gözlerinizi aydınlatmak ve yumuşatmak için bakuchiol (birçoğu daha hafif, daha yumuşak bir retinol alternatifi olarak lanse eden), çarkıfelek çiçeği ve reishi mantarı özü gibi antioksidanlarla harmanlar.

Artıları:

 • Koku ücretsiz
 • Nem tüm gün sürer
 • Bakuchiol gündüz veya gece giyilebilir (geceleri en iyi kullanılan bir bileşen olan retinol ile karşılaştırıldığında)

Eksileri:

 • Bu listedeki diğer ürünlerden bazılarının cilde nüfuz etmesi daha uzun sürer, bu nedenle makyaj yapmadan önce birkaç dakika bekleyin.  

Fiyat: Ghost Democracy’de 32 dolar


Hassas Ciltler İçin Güneş Koruyuculu En İyi Göz Kremi: Colorescience Total Eye 3’ü 1 Arada Yenileme Terapisi SPF 35

Colorescience Total Eye 3'ü 1 Arada Yenileme Terapisi SPF 35
Resim: Colorscience.com

Listeyi neden yaptı: Colorscience’ın bu kokusuz, yağsız, 3’ü 1 arada ürünüyle paranızın karşılığını fazlasıyla alın. Cildinizi korumak ve güneşin zararlarından korumak için mineral bazlı SPF 35 ve ayrıca hem renk tonu (dört renkte mevcuttur) hem de ışığı yansıtan formülasyon sayesinde kapatıcılık vardır, böylece gözleriniz parlak ve uyanık olur. Son olarak, bu, cildi eşit ve yumuşak tutmak için diğer etkili bileşenlerin yanı sıra cildi güçlendiren C Vitamini, yeşil çay özü, hyaluronik asit ve peptitler ile çalışır.

Artıları:

 • Üç görevi bir arada halleder
 • Çeşitli cilt tonlarına uyacak şekilde dört farklı renk tonunda gelir
 • Yağsız ve kokusuz

Eksileri:

 • savurgan
 • Sadece gün boyunca SPF’ye ihtiyacınız var, böylece gece boyunca farklı bir göz kremi isteyeceksiniz.
 • Kullandığınız herhangi bir güneş koruyucu ürünü gün boyunca her iki saatte bir tekrar uygulanmalıdır.

Fiyat: Colorscience’da 74 dolar

ŞİMDİ AL


Bonus Satın Al: PÜR Mellow Eyes Kenevir-Infused Göz Yamaları

PÜR Mellow Eyes Kenevir-Infused Göz Yamaları
Resim: PURCosmetics.com.com

Listeyi neden yaptı: Bunlar, gözlerinizin altına yerleştirdiğiniz sevimli küçük yamalar – ve gerçekten orada kalıyorlar! — serinletici, yatıştırıcı 20 dakikalık göz bakımı için. Yağ asidi bakımından zengin kenevir tohumu yağı, argan yağı, ayçiçeği tohumu yağı, yeşil çay, salatalık, E Vitamini, aloe, avokado, kafein, niasinamid, kivi ve diğer şaşırtıcı ve cildiniz için sağlıklı bileşenlerle yapılırlar.

Artıları:

 • Cilde karşı harika hissediyor
 • Soğutma
 • Aydınlatın ve hemen arındırın
 • İzlerken yüzünüzde kalın Başrahip İlkokulu 
 • 30 çift tedavi başına yaklaşık 1 ABD Doları tutarında çalışır
 • Koku ücretsiz
 • Biyolojik olarak parçalanabilir pedler

Eksileri:

 • Bu parlak yeşil renk, doğal içeriklerden değil, boyalardan kaynaklanmaktadır.

Fiyat: PURCosmetics.com’da 29 $

Editörün Seçimi: Ağlama – Hassas Ciltler İçin 6 Muhteşem Göz Kremi yazısı ilk olarak RetailMeNot tarafından The Real Deal’da yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.