Her Alışverişinizde Patagonya’da Nasıl Tasarruf Edilir

California, Ventura’daki bir teneke kulübede derme çatma bir tırmanma ekipmanı mağazası olarak ortaya çıkan Patagonia, dünyanın en saygın dış mekan markalarından biri haline geldi. Şirket, LL Bean veya Eddie Bauer gibi rakip dış mekan perakendecileri kadar uzun süredir ortalarda değil – ancak yaklaşık 40 yıl içinde Patagonia, çevre dostu uygulamalarda lider ve açık hava maceracılarının gardıroplarında bir temel haline geldi.

Mağaza Patagonya

Bu günlerde, Patagonya’nın her yerde bulunan yünleri, Torrentshell ceketleri ve kuş tüyü yelekleri, şehir kaldırımlarında olduğu kadar dağ yamacındaki patikalarda da görülüyor. Patagonia, aktif giyim, dış giyim ve mayoların yanı sıra, açık hava meraklılarını sırt çantaları ve uyku tulumları ve su şişeleri gibi ekipmanlarla donatıyor.

Kendini dünyayı korumaya adamış olan Patagonia, çevre gruplarına hibeler sağlıyor ve adı verilen bir ürün geri dönüşüm programı yürütüyor. yıpranmış. Patagonya vergi bile alıyor Gezegen vergisi için %1 satışlarının %1’ini gezegenin korunması ve restorasyonuna kendini adamış kâr amacı gütmeyen gruplara bağışlıyor.


Patagonya Nedir?

Patagonya’yı Arjantin’in neredeyse tüm güney uçlarını kaplayan bozulmamış, vahşi, seyrek nüfuslu yarı kurak çalı platosundan sonra seçtiler. Kaliforniya merkezli marka, tırmanma, sörf, kayak, snowboard, yürüyüş, patika koşusu, kampçılık ve balık tutma gibi aktiviteler için dış mekan kıyafetleri, paketleri ve malzemeleri satıyor. Patagonya, sürdürülebilirlik girişimleriyle tanınır ve tüm satışların %1’ini dünyayı korumak için çalışan çevresel kar amacı gütmeyen kuruluşlara geri verir.

Patagonia, dayanıklılığa, çevre dostu malzemelere ve adil ticaret uygulamalarına öncelik verir. Yüksek kalite standartları göz önüne alındığında, Patagonya kıyafetleri pahalı tarafta olabilir. Bununla birlikte, Patagonya’da nasıl tasarruf edileceğine dair kılavuzumuzla polar kazaklar, yoga pantolonları, dalış kıyafetleri ve diğer malzemeleri daha ucuza puanlayabilirsiniz.

1. Patagonya Yıpranmış Giyim Mağazası

Resim: Patagonya

Patagonya Yıpranmış Giyim Patagonya ürünlerinin ömrünü uzatmaya adanmış bir yeniden satış programıdır. Program, kullanılmış Patagonya giyim, dış giyim, aksesuar ve paketlerini %50’ye varan indirimlerle satın almanızı sağlar.


2. Bir Patagonya Yıpranmış Giyim Takas Edin

Patagonia Worn Wear ile ayrıca kullanılmış Patagonya kıyafetlerinizi takas edin 100 $ ‘a kadar bir mal kredisi için. Bu ürün kredisini Patagonia mağazalarında ve Patagonia.com’da yapacağınız yeni alışverişlerin yanı sıra Patagonia Worn Wear’ın ikinci el kıyafetlerinde kullanabilirsiniz.

Takas yapmak için kullanılmış, iyi durumdaki Patagonya ürünlerini bir mağazaya getirin veya posta yoluyla takas yapmak için ön ödemeli bir nakliye etiketi isteyin.


3. Patagonya E-postalarına Kaydolun

Patagonya’nın e-bültenine kaydolursanız, gelen kutunuzda özel teklifler ve aktivizm etkinliği uyarıları alırsınız. Kaydolmak için web sitesinin en altına gidin ve “Abone Ol” yazan yere e-postanızı girin.


4. Patagonya Web Özel Ürünlerini Satın Alın

Resim: Patagonya

Patagonya Web Özel Ürünleri yıl boyunca mevcut olan gümrükleme anlaşmalarının bir koleksiyonudur. Patagonia Web Özel bölümünde, %50’ye varan indirimlerle erkek ve kadın giyim, paket ve malzemeleri bulacaksınız. Tipik olarak, Web Özel Ürünleri yalnızca çevrimiçi olarak mevcuttur.


5. Mağaza Patagonya Satışları

Patagonya hiç indirime girer mi? Evet, ama yakalamak zor olabilir. Bunun nedeni, birçok perakendecinin aksine, Patagonya’nın Noel veya Anma Günü gibi tatillerde satış yapmamasıdır. Ayrıca, Patagonya Kara Cuma indirimi veya Siber Pazartesi etkinliği yoktur. Markanın tüketime ve kitlesel tüketime karşı duruşu düşünüldüğünde bu mantıklı.

Patagonya Kara Cuma indirimi veya Patagonya Noel etkinliği olmasa da, Patagonya her yıl iki büyük satış yapma eğilimindedir – genellikle Şubat veya Mart ve Ağustos aylarında. Bu altı aylık satışlar sırasında, bir önceki sezonun ürünlerinde %30’a varan indirimler elde edebilirsiniz.


6. Bir Patagonia Outlet Mağazasında Alışveriş Yapın

Patagonia Outlet mağazaları ABD’nin her yerine dağılmıştır Outlet lokasyonlarında, mevcut ve geçmiş sezon Patagonya ürünlerinde büyük indirimler bulabilirsiniz. Size yakın bir Patagonya satış noktası bulun.


7. Patagonya’dan Ücretsiz Kargo Alın

Patagonya, sipariş miktarına bağlı olarak standart nakliye için (sekiz iş gününe kadar) 8,50 ABD Doları ile 13,95 ABD Doları arasında ücret almaktadır. Ancak, belirli bir eşiğin üzerindeki siparişlerde ücretsiz kara nakliyesi (10 iş gününe kadar) alabilirsiniz.

Ücretsiz gönderim eşiği değişir, ancak genellikle 49 ile 99 dolar arasında değişir. Mevcut ücretsiz gönderim tutarını genellikle Patagonya web sitesinde bulabilirsiniz.


8. Patagonya Ürününüzü Değiştirin veya Para İadesini Alın

Resim: Patagonya

Patagonia, ürünlerini “zırhlı garanti”, beklentilerinizi karşılamayan Patagonya ürünlerinde iade kabul ediyor. Satıcı, iyi durumdaki uygun ürünler için para iadesi, değiştirme veya mağaza kredisi sağlayabilir.


9. Patagonya Ürününüzü Onarın

Makul bir ücret karşılığında Patagonia, aşınma ve yıpranma nedeniyle hasar gören giysi ve teçhizatın onarımını sağlar. Onarım almak için bir Patagonya mağazasını ziyaret edin. Bunu kullanarak öğenizi Nevada’daki Patagonia onarım ekibine de postalayabilirsiniz. yazdırılabilir onarım formu.


10. Patagonya İade Politikasını Bilin

Patagonya iade politikasi satın alma tarihinden itibaren bir yıl içinde tam bir geri ödeme için yeni ve indirimli ürünleri iade etmenize olanak tanır. Bir yıl sonra iade edilen ürünler, Patagonya mağaza kredisi ile iade edilecektir.

Patagonya Dönüşü Nasıl Yapılır?

Mağazalardan veya posta yoluyla Patagonya iadesi yapabilirsiniz. Posta yoluyla iade yapmak için şu adımları izleyin:

  1. Dönüşü çevrimiçi başlatın. İadenizi başlatmak için sipariş numaranız ve e-posta adresinizin bulunduğu iade sayfasını ziyaret edin.
  2. Bir nakliye etiketi yazdırın. Bir sipariş numaranız varsa, 5 dolarlık iade nakliye etiketi yazdırabilirsiniz. Patagonia, geri ödemenizden 5 dolarlık maliyeti düşer. Sipariş numaranız yoksa, bir iade formu.
  3. Dönüşünüzü bırakın. Dönüşünüzü taşıyıcıya bırakın. İadeniz yedi ila 10 iş günü içinde işleme konmalıdır.

11. Patagonia Pro Programına Katılın

Patagonya Pro Programı dış mekan profesyonellerini, çevresel hibe alıcılarını ve dış mekan endüstrisi ortaklarını nitelendirmek için üyelik tabanlı bir programdır.

Nitelikli profesyonellere örnek olarak federal kolluk kuvvetleri ve askeri üyeler, orman yangın ekipleri, kayak ve snowboard eğitmenleri, yoga öğretmenleri ve profesyonel sporcular dahildir. Üyelik sadece başvuru ile mümkündür. İş e-posta adresinizi kullanarak çevrimiçi başvuru yapabilirsiniz.


12. Patagonya Kuponlarını ve Promosyon Kodlarını Arayın

Patagonia nadiren kupon ve promosyon kodları çalıştırır, ancak her ihtimale karşı RetailMeNot ile kontrol etmeye değer. Patagonya fırsatlar sayfamız, markanın sürekli güncellenen güncel tekliflerini, indirimlerini ve kodlarını içerir.


Diğer Faydalı Patagonya İpuçları

Patagonya alışveriş deneyiminizi olabildiğince sorunsuz hale getirmeye yardımcı olmak için, aşağıda en yaygın müşteri sorularından birkaçını yanıtladık.

Patagonya Nereden Alınır

Patagonia ürünlerini Patagonia mağazalarından ve Patagonya satış noktalarından, ayrıca Patagonia.com ve WornWear.Patagonia.com’dan satın alabilirsiniz. Ayrıca, REI, Dick’s Sporting Goods ve Backcountry gibi ortak perakendecilerde Patagonya ürünlerini bulabilirsiniz.


Patagonya Aşağı Ceket Nasıl Yıkanır

Oldukça dayanıklı olan Patagonia tüylü ceketleri yıkamak bir kot pantolondan daha zor değildir. Patagonya tüylü bir ceketi adım adım nasıl yıkayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Aşağıya özgü bir deterjan bulun. Geleneksel deterjan, doğal yağları çıkarabilir ve ceketin çatı katını ve performansını olumsuz etkileyebilir.
  2. Nazik bir ortamda yıkayın: Önden yüklemeli bir çamaşır makinesi en iyisidir, ancak üstten yüklemeli bir yıkayıcı işi yumuşak bir ortamda yapabilir.
  3. Düşük ısıda kurutun. Patagonya ceketinizi düşük ısı ayarında kurutun. Ceketinizi havayla kurutmak istiyorsanız, birkaç gün boyunca doğrudan güneş ışığı almayan kuru bir yerde düz bir şekilde yatırın.

Her Alışveriş Yaptığınızda Patagonya’da Nasıl Tasarruf Edilir yazısı ilk olarak RetailMeNot tarafından The Real Deal’da göründü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir