Bleisure Gezginlerini Otelinize Çekmenin Doğru Yolu


Covid sonrası seyahat ivme kazandı ve her türden gezgin artık yeni destinasyonları keşfetmek için yollarda görülebilir. Bleisure gezgini olarak bilinen pek de yabancı olmayan bir gezgin kategorisi, görülmesi gereken yaygın bir manzaradır. Konaklama endüstrisi, bu bleisure gezginlerinde değer gördü ve bu nedenle finansal kazanç sağlama potansiyellerinden yararlanmaya hevesli. Bu blog, bleisure gezginlerini otelinize çekmek için atmanız gereken adımlar konusunda size yol gösterecektir.

Bleisure Travel Nedir?

Bleisure travel, adından da anlaşılacağı gibi iş ve eğlence amaçlı seyahatlerin birleşimidir. İş seyahatleri sırasında genellikle iş seyahatinde olanlar, kaldıkları yerin manzaralarının ve seslerinin tadını çıkarmak için kalış sürelerini uzatmayı tercih ederler, esasen boş zamanlarını işleriyle karıştırırlar. Bu, şimdi bleisure olarak adlandırdığımız terime yol açar.

Önümüzdeki dönemde eğlence amaçlı seyahat edenlerin de artması beklenmektedir. Bleisure gezginleri yeni destinasyonları ziyaret ederken, aile üyelerini, arkadaşlarını veya seyahat ortaklarını getirmeleri daha olasıdır.

Bleisure Traveller Kategorisine Kimler Aittir?

  • Araştırmalara göre, genç gezginler, yaşlılara kıyasla bleisure gezgin kategorisinin daha büyük bir bölümünü işgal ediyor. Herhangi bir kuşak ayrımını ortadan kaldıran evrensel bir çekiciliğe sahiptir.
  • Sağlık, teknoloji veya kamu sektörü gibi sektörlerde çalışan kişilerin iş için seyahat etme ve tatil için kalış sürelerini uzatma olasılıklarının daha yüksek olduğu bulunmuştur.
  • En yaygın kalış süresi 2 ila 3 gece arasında değişmektedir.
  • Cinsiyet ayrıca, kimin daha sık bleisure seyahati yapacağını belirlemede rol oynar. Kadınların erkeklere göre günlerini daha fazla uzattıkları görülmektedir, ancak genellikle iş için daha sık seyahat eden erkeklerdir.
  • Bleisure için kalış sürelerini uzatan kişilerin, kalışlarından başkalarının yanında değil, kendi başlarına keyif almaları daha olasıdır. Bu, konaklama sağlayıcılarının iki tür senaryodan herhangi birine hizmet vermeye hazır olması gerektiği anlamına gelir.

Bleisure Travel Neden Harika Bir Fikir?

İş ile eğlenceyi birleştirme fikri, iş için seyahat eden ve herhangi bir boş zaman etkinliğine katılmak için zaman bulamayan çalışanların, saçlarını dökme, rahatlama ve o gün ziyaret ettikleri yerin ve topluluğun keyfini çıkarma fırsatı bulduklarını gösteriyor. bleisure gezilerinde yeniden. Bu, çalışanların daha iyi performans göstermeleri için harika bir moral güçlendirici ve motive edicidir. İş gezileri işverenler tarafından finanse edildiğinden, uzun süre kalmaları için seyahat masraflarını azaltır.

İş seyahati, işin stresinin çoğunu ortadan kaldırdığından, çalışanları daha üretken ve iş için seyahat etmeye istekli hale getirir, aksi takdirde hantal bulabilirler. Çalışanlar genellikle uzun süre ve kendilerini şımarttıkları boş zaman etkinlikleri için ödeme yaparlar ve bu da seyahatin daha az maliyetli olmasını sağlar. Buna karşılık, bleisure seyahatindeki artış, otellerin gelir elde etme fırsatlarını artırıyor.

Aşağıda verilenler, bleisure gezginlerini otelinize çekmenin bazı güçlü yollarıdır. Okumaya devam etmek.

Bleisure Gezginlerini Çekmenin Yolları:

Kullanımı teknoloji:

Bleisure gezginleri, seyahatlerini basitleştirmek ve kaldıkları sürenin kalitesini artırmak için teknolojiyi kullanan otelleri tercih ediyor. Örneğin, web sitelerine entegre bir web rezervasyon motoruna sahip oteller, oda müsaitliğini ve rezervasyonları kontrol etmeyi kolaylaştırır. Benzer şekilde, bir Mülk yönetim sistemi bir otelin, bir misafirin tercihleri ​​hakkında bilgi depolamak ve bir otelin ilgili hizmetleri sunmasını sağlamak gibi günlük operasyonları daha iyi yönetmesini sağlar. temassız teknoloji PMS’ye bağlı olması, misafiri sırada bekletmek zorunda kalmadan giriş ve çıkış işlemlerini de kolaylaştırır.

Kararlı ve Güvenilir İnternet Tesisi:

İş seyahatinde seyahat eden birinin iş talepleri, bir iş istasyonuna erişiminin yanı sıra dosya indirmek ve yüklemek veya görüntülü aramalar yapmak ve bunların bir parçası olmak için istikrarlı ve yüksek hızlı bir internet bağlantısına sahip olmasını gerektirir. Bleisure gezginlerini çekmek isteyen oteller, bu temel gereksinim için düzenlemeler yapmalı ve belki de kullanılan hizmet için nominal bir kira talep etmelidir.

Dağıtım Ortaklarınızı Akıllıca Seçmek:

Dünyanın her yerinden yolcuları çekmek için dağıtım kanallarını kullanan bir otel için iyi düşünülmüş bir çevrimiçi ağa sahip olmak, tutarlı ve yeterli rezervasyon almak için önemlidir. Aynı şey bleisure gezginlerini çekerken de geçerlidir. Bir Kanal Yöneticisi gibi Ağırlama Teknolojisi, otellere iş amaçlı seyahat edenlerle bağlantı kuran dağıtım ortaklarıyla bağlantı kurmada yardımcı olabilir.

Spesifik Teşvik Segmentler:

Hedef kitlenizi segmentlere ayırmak ve onlara uygun ürün ve hizmetler sunmak, onlara kendilerini özel hissettirmenin en basit yoludur. Oteller, özellikle bleisure gezginleri için özel paketler veya indirim teklifleri oluşturduğunda, onlara para tasarrufu sağlar ve otellere kendilerine ve onlara eşlik eden insanlara hizmet etmek için daha fazla fırsat sunar. Gezginler hakkında daha fazla veri toplamak, otellerin misafirlerine sunduklarını kişiselleştirmelerine de yardımcı olabilir.

Otelinizin Bleisure Tekliflerini Öne Çıkarmak:

Otelinizin iş ve eğlence olanaklarını sergilemek, tatil amaçlı seyahat edenlerin ilgisini çekmenin anahtarıdır. Bir tatil gezgini, dizüstü bilgisayar, şarj bağlantı noktaları, ofis kırtasiye malzemeleri, kulaklıklar vb. gibi işlerini iyi yürütmesini sağlayacak olanaklara sahip olmak ister. Bunlara ek olarak, spa, sauna, yüzme havuzu, oyun alanı vb. boş zaman aktivitelerini de isterler.

Çözüm:

Bleisure travel kalıcı olmak için burada ve hatta yakında şirketler için tercih edilen çalışma şekli haline gelebilir. Oteller için sahip olduğu muazzam potansiyel göz önüne alındığında, konaklama sağlayıcılarının kendilerini bu pazar segmentine hazırlaması çok önemlidir. Yukarıda belirtilen işaretçilerin bunu yaparken size yardımcı olacağını umuyoruz. Hotelogix’in yazılım paketi, tümü bu hedefe ulaşmaya katkıda bulunabilecek Mülk Yönetim Sistemi, Kanal Yöneticisi ve Web Rezervasyon Motorundan oluşur. hakkımızda daha fazla bilgi için ziyaret edin www.hotelogix.com

Hotelogix Yazı İşleri Masası
Hotelogix’in araştırmacı ve yazar ekibi, seyahat ve konaklama alanındaki en son trendleri paylaşmak için sürekli yenilik yapmaktadır. Önerileriniz mi var? editorial@hotelogix.com adresinden bize yazın.

80 GÜN Kıyaslama
80 GÜN Kıyaslama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir