Z Kuşağını Otelinize Çekmek için 2022 Rehberi

Onlar Snapchat’i kullanan ve Metaverse’in ilk daldırılmış kullanıcıları olarak belirlenen TikToker’lardır. Gen Zer’i otelinize çekmek için ne kadar iyi bir konumdasınız?

Z Kuşağı (1995 ile 2015 yılları arasında doğanlar) Bu demografinin bazı üyelerinin 10 yaşından küçük olmasına rağmen halihazırda en büyük tüketici gruplarından biri. 200 milyar dolar içinde doğrudan harcama ve daha fazla etkilemek 600 milyar dolar Hubspot araştırmasına göre ebeveynleri tarafından yapılan harcamalarda. Başka bir çalışma, Gen Z’nin hesaba katılmasının beklendiğini iddia ediyor Toplam tüketici alımlarının %40’ı sonuna kadar 2022.

İşte bu kuşağın önemi, iş planlamanız için kurulmuş.

şimdi, nasılsın cezbetmek onlara? Başlamak için, onları karıştırmayın Y kuşağı veya Gen Y ve eski nesiller için neyin işe yaradığını onlara uygulanabileceğini düşünmeyin. Bu en genç nesil teknoloji meraklısı, bütçe bilincine sahip ve olmak konusunda çok ciddi ciddiye alınmış.

Aşina olmanız gereken Gen Z özellikleri

 • Bu ilk nesil gerçek dijital yerliler. Eski nesil, pandeminin getirdiği teknolojik gelişmelere ayak uydurmak için mücadele ederken, Z Kuşağı her şeyi esintilerle atlattı. Dijital check-in’ler, akıllı anahtarlar, otellerde uygulamayla yönetilen kat hizmetleri… Z kuşağı her şeyi kucaklıyor
 • Çevrimiçi incelemelere güveniyorlar ve etkileyiciler karar vermeyi bilgilendirmek
 • Gen Z’ler özgünlüğü kucaklamak. TikTok, Snapchat ve Instagram’da büyük bir takipçi kitlesi edinebilir ve otelinizin marka sesi ve misafir deneyimi pazarlamanızla uyuşmuyorsa yine de Z kuşağına hitap etmeyebilirsiniz. İster reklam yerleşiminiz ister yaratıcılığınız olsun, Z kuşağının kapıdan içeri girmesini istiyorsanız orijinalliği aklınızda bulundurun.
 • Bu, maddi kazanımlar yerine deneyimleri tercih eden deneyimsel nesildir. Örnek bir misafir hizmeti ile kazanılırlar – değer verildiğinde ve geri bildirimleri aktif olarak arandığında ve ele alındığında. Z kuşağı, fiyattan çok deneyime öncelik veren bir gruptur.
 • Marka ile kişiselleştirilmiş bağlantılar beklerler,
 • Vicdanlı gezginlerdir ve uygulamalarında sürdürülebilir olan insanlara, yerlere ve deneyimlere ilgi duyarlar.

Gen Z’yi çekmek için ne yapmanız gerekiyor?

 1. A güçlü dijital varlık bu nesille arkadaş olmak için bir ön koşul
 2. hikaye satmarka değil
 3. deneyimini konuşun yeriniz ve konumukolaylıklar değil
 4. İnternette bir soru sorduklarında anında yanıt bekliyorlar. Bu “sekiz saniyelik dikkat süresi” nesil, web sitenize göz atmaktan rezervasyona kadar kesintisiz bir çevrimiçi yolculuk talep ediyor
 5. için bir çevrimiçi inceleme yönetim platformu önemlidir. çevrimiçi geri bildirim toplamak ve daha fazla Z kuşağı çekmek için başarıyla kullanın.
 6. Benzersiz olmak. Deneyiminizde dürüst olun. Al şunu Instagram, TikTok ve Snapchat sık sık sizinle kalmanın gerçekliğini vurgulamak için
 7. olmak sürdürülebilir uygulamalarınızda

Özetle…

Z kuşağı, tüketici nüfusunun büyük bir bölümünü oluşturuyor ve pandemi sonrası sınırlar açılırken uluslararası uçuşlara ilk atlayanlar arasında. Satın alma güçleri onları her zaman diğerlerinden ayırmıştır ve bu ancak yeni normal devreye girdiğinde artacaktır.

Pazarlama ve operasyonel stratejinizde yapacağınız birkaç değişiklikle, Z Kuşağı’nı sadık konuklar olarak kazanmanız kaçınılmazdır. Bu meydan okumaya hazır mısınız?


Bu yazı ilk olarak şurada göründü: STAAH web sitesi ve izinleri ile çoğaltılmıştır..

80 GÜN Kıyaslama
80 GÜN Kıyaslama


STAAH Ltd, çevrimiçi geliri en üst düzeye çıkarmak için konaklama sağlayıcıları için bulut tabanlı kanal yönetimi ve rezervasyon motorunda uzmanlaşmış Yeni Zelanda merkezli bir teknoloji şirketidir. Dağıtım teknolojisi alanında bir öncü olan Gavin Jeddo tarafından 2008 yılında kurulan STAAH’ın sektör lideri teknolojisi, bir mülkün çevrimiçi seyahat acenteleri (OTA), doğrudan rezervasyonlar ve dijital pazarlama hizmetleri aracılığıyla dağıtımına güç sağlar. STAAH, Yeni Zelanda, Hindistan, Malezya, Filipinler, Tayland, BAE ve Birleşik Krallık’taki operasyonları aracılığıyla 90’dan fazla ülkede 9.000’den fazla ortak mülkle çalışmaktadır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir