Otel Konuk Deneyimini Değiştiren 5 Teknoloji Trendi

Otel Teknolojisi Trendleri


Pandemi sonrası dünyada oteller hızlı bir şekilde teknolojilerini modernize etmek misafirler için daha dijital ve temassız seçenekler sunmanın yanı sıra daha yalın ekiplerle verimli bir şekilde çalışmak için altyapı. Konuk deneyimi, daha anlamlı temas noktaları oluşturmak için teknolojiden yararlanan otellerle daha fazla self servis ve teknolojiye bağımlı hale geldi. gezginin yolculuğu.

hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin Teknolojinin konuk deneyimini değiştirmesinin 5 yolu ve otellerin bundan nasıl yararlanabileceği en son trendler ve teknoloji konuk beklentilerini aşmak.

Otel konuk deneyimi nedir?

Teknolojinin otel konuk deneyimini nasıl değiştirdiğine geçmeden önce, bunun ne olduğunu tanımlamamız gerekiyor. Konuk deneyimi, konuğun yolculuk boyunca bir tesis ve ekip üyeleriyle etkileşimlerinin toplamıdır. Deneyimin çoğu tesiste geçse de konuğun konaklama öncesi ve sonrası deneyimi de dikkate alınır (birçok bağımsız tesisin gözden kaçırma eğiliminde olduğu bir alan).

Özetlemek gerekirse, misafir deneyimi üç aşamaya ayrılabilir:

 • Konaklama öncesi: misafir beklentilerinin olduğu yer Ayarlamak pazarlama mesajları ve konaklama öncesi iletişimler yoluyla. Düşünün: web siteniz, canlı sohbet acenteleri, rezervasyon motoru, sosyal medya profilleri vb.
 • Konaklama sırasında: konuğun gelişinden ayrılışına kadar beklentiler gerçeklerle buluşuyor. Düşünün: dijital check-in, temizlik, olanaklar vb.
 • Konaklama sonrası: otellerin misafirlere bağlı kalabileceği yer geri bildirim toplamak ve sadakati teşvik edin. Düşünün: konaklama sonrası anketleri, inceleme bağlantıları, tanıtım e-postaları vb.

Konuk deneyimini değiştiren 5 teknoloji trendi

Teknoloji konuk deneyimini dönüştürüyor. Bugünün konuğu, teknolojinin seyahat dahil hayatlarının neredeyse her alanında rol oynamasını bekliyor. İşte konuk deneyimini değiştiren birkaç yeni teknoloji trendi.

 • otomasyon – çoğu teknoloji çözümünde yerleşik olan otomasyon sayesinde daha azıyla daha fazlasını yapabiliriz. Otelcilik sektörünün karşı karşıya olduğu iş gücü kıtlığıyla birlikte otomasyon, otel personelinin üzerindeki yükün hafifletilmesine yardımcı oldu ve aynı miktarda işi daha az kaynakla yapmalarına olanak sağladı. Konuklar, birçok işlemin otomatikleştirilmiş olmasını beklemeye başladılar; örneğin, bir otelin rezervasyon motoru aracılığıyla rezervasyon yaptıklarında, otomatik onay e-postası hemen teslim edilecek.
 • Misafir mesajlaşması – konuk hizmeti, canlı sohbet, SMS ve mesajlaşma uygulamaları gibi dijital kanallara kaydı. Otellerin, konukların tüm seyahatleri boyunca bilgilere erişmek ve soru sormak için kullanmaları için konuk mesajlaşma yazılımına sahip olması beklenir. Oteller, konuklara kişiselleştirilmiş değer sunarken geliri artırmak için ek satış fırsatları sağlamak için konuk mesajlarını da kullanabilir.
 • Operasyonel araçlar – Kusursuz bir misafir deneyimi sağlamak için temizlik ve bakım gibi tüm perde arkası işlemler sorunsuz bir şekilde yürütülmelidir. Bu, departmanlar arasında iletişimi kolaylaştıran, manuel kontrol listelerini gerçek zamanlı olarak atanabilen ve güncellenebilen otomatik uyarılar ve iş akışlarıyla değiştiren otel teknolojisi aracılığıyla yapılır.
 • Self servis – Pandemi sonrası misafirler çok daha kendi kendine yetiyor ve birçoğu tercih ediyor self servis seçenekleri. Konukların dijital check-in işlemini tamamlayarak veya odalarına mobil anahtarla girerek resepsiyonu atlamasına olanak sağlamak, konuk deneyimini önemli ölçüde iyileştirebilir.
 • Bulut tabanlı PMS – bulut tabanlı bir PMS kritik öneme sahiptir yukarıdaki teknoloji çözümleri arasında uyum sağlamak çünkü optimum verimlilik için tüm araçların birbiriyle entegre olabilmesi ve aynı verileri paylaşabilmesi gerekir. Cloud PMS, verileri ve teknolojiyi birleştirerek personelin sorunsuz bir konuk deneyimi sunmasına olanak tanır.

Konuk deneyimini teknoloji aracılığıyla geliştirmeye yönelik ipuçları

Sektör genelinde hangi teknoloji trendlerinin öneminin arttığını anlamak önemli olsa da, mülkünüzün bu trendleri nasıl uygulayabileceğini merak edebilirsiniz. Hangi taktiğin uygulanacağına karar verirken misafirlerinizin mülkünüzden nelere değer verdiğini ve ne beklediğini göz önünde bulundurun; bunlar tesis türleri ve misafir kişiliklerine göre farklılık gösterecektir.

 • Hizmet kurtarma alıştırması yapın. Ne kadar dikkatli olursanız olun hatalar olur. Bir konuğun konaklamasının bir yönünden memnun olmadığını sonradan öğrenmek yerine, her şeyin nasıl gittiğini sormak için bir kalış ortasında check-in göndermek için konuk mesajını kullanın. Bu, henüz mülkteyken gerçekleştirebileceğiniz herhangi bir hizmet kurtarma alanını belirlemenin harika bir yoludur (ve olumlu bir inceleme olasılığını artırır).
 • Kalite kontrollerini uygulayın. Olumlu bir misafir deneyimi için kalite ve tutarlılık çok önemlidir. Bir konuğun kaldığı süre boyunca herhangi bir sorun olmamasını sağlamak için personel protokolünüzün bir parçası olarak dijital kontrol listeleri ve otomatik oda denetimi iş akışları uygulayın.
 • Yukarıda ve öteye gitmenin yollarını bulun. Küçük detaylar ve kişisel dokunuşlar konuk deneyiminde çok yol kat ediyor. Dijital rezervasyon veya check-in işlemi sırasında konuklara özel istekleri olup olmadığını veya özel bir günü kutlayıp kutlamayacaklarını soran bir soru ekleyin. Bu şekilde personeliniz, varışta misafirlerinizi memnun etmek için not veya çikolata gibi kişiselleştirilmiş bir sürpriz hazırlama fırsatına sahip olur.
 • Geri bildirim isteyin. Siz sormadan konukların konaklamaları hakkında ne hissettiklerini asla tam olarak bilemezsiniz. Otomasyon stratejinizin bir parçası olarak, konaklama sonrası anket gönder ayrıldıktan sonra her konuğa. Burada iyileştirmeler yapmak için kullanılabilecek geri bildirimler toplayabilirsiniz. Ayrıca misafirlere bir inceleme bağlantısı da gönderebilirsiniz. OTA’lar veya tesisiniz için daha fazla yorum toplayabilmeniz için seçtiğiniz diğer siteler – ki bunlar daha fazla rezervasyon çekmek için gereklidir.

Bir odadan daha fazlasını sağlamak

Otellerin, konukların beklentilerini aşmak için bir odadan daha fazlasını sağlaması gerekir. Konuklara sağladıkları deneyim konusunda dikkatli olmaları ve gezginin yolculuğunun her aşamasında kişiselleştirilmiş temas noktaları içermeleri gerekir. Teknoloji, konukların seyahat ederken beklentilerini önemli ölçüde etkiledi, ancak neyse ki, otellerin süreçleri otomatikleştirmesine ve unutulmaz deneyimler sağlamakzahmetsizce.

80 GÜN Karşılaştırma
80 GÜN Karşılaştırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir