EPCOT 40. Yıl Dönümü “Etkinliği” ve Ürün

Walt Disney World, EPCOT 40. Yıldönümü ürün koleksiyonunu ve bu vesileyle anmak için bir “etkinlik”i açıkladı. Bu gönderi, ürünlerin yeni fotoğraflarını ve şenlik günüyle ilgili ayrıntıları, ayrıca bununla ve 50. Yıldönümü kutlamasıyla ilgili kapsamlı yorumumu paylaşıyor.

Şimdi tükenmiş olan “etkinlik” ile başlayalım. Seni daha önce bilgilendirmediğim için beni azarlamadan önce, “etkinlik” ile ilgili havadan alıntılar kullanmamın bir nedeni var. Aşağıda D23’ün resmi ayrıntıları yer almaktadır: Resmi Disney Fan Club’ın 40 büyük ve mucizevi EPCOT yılını kutlaması.

Walt Disney’in Yarının Deneysel Prototip Topluluğu olarak Florida Projesinin ilk aşamalarındaki ilk anlayışından, Olasılığın Büyüsünü kutlamak için şimdiki yeniden tahayyülüne kadar, EPCOT’un 40. yılını kutlayan D23: Resmi Disney Fan Kulübü’ne katılın.

Bir D23 etkinliği konuğu olarak, özel D23 EPCOT kutlamanıza, öncelikli park check-in için sabah 7:30’da başlayın. 40. Yılı kendi tarzınızda kutlamak için boş zamanın tadını çıkarın – Creations Shop’taki yeni EPCOT 40. Yıldönümü ürünlerinden bazılarını kontrol etme fırsatı da dahil.

Ardından, saat 9:30-10:45’ten itibaren World ShowPlace’te D23 Üye Mikser resepsiyonunda kontinental kahvaltı eşliğinde EPCOT severlerle buluşun. Resepsiyondan sonra günün geri kalanında parkı keşfedin. Ayrıca D23 etkinliği misafirlerine özel, EPCOT’un orijinal cazibe merkezlerinden birine öncelikli giriş hakkı kazanın, Toprakla Yaşamakgün içinde size kolaylık sağlamak için.

EPCOT 40. Yıl Dönümü Etkinliği şunları içerir:

  • 1 Ekim 2022 Cumartesi günü EPCOT için ücretsiz park girişi (rezervasyon dahil) ve park yeri
  • Öncelikli park check-in
  • EPCOT Uluslararası Yemek ve Şarap Festivali’nin ve hatıra eşyalarının (veya seçtiğiniz diğer Disney yemek veya perakende satış yerlerinin) keyfini çıkarmanız için 25 $’lık Disney Hediye Kartı
  • Özel Etkinlik Kimlik Bilgileri
  • Toprakla Yaşamak Etkinlik kimlik bilgileriniz ile çalışma saatlerinde bir (1) yolculuk için öncelikli hat erişimi
  • Kontinental kahvaltı, kahve ve fotoğraf fırsatları dahil D23 Üye Mikser için World ShowPlace’e özel giriş

Olayı bulmaya çalışırken (yapmış olabileceğim gibi) bunu birkaç kez tekrar okumadan önce, sizi durdurmama izin verin. Bu kadar.

EPCOT’u gerçekten kutlayan etkinliklerle ilgileniyorsanız, diğer iki hayran sitesi kulağa hoş gelen etkinliklere ev sahipliği yapıyor. var kutlama 40 paneller ve grup etkinlikleri sunan WDWNT tarafından.

ayrıca var DIS Con 2022, paneller, parti sonrası bir EPCOT, ünlülerin katılımı ve bir koleksiyon müzayedesi içeren. Bu yardım için tüm gelirler Harika bir hayır kurumu ve büyük bir amaç olan Çocuklara Dünya Köyü’nü verin!

Şimdi, EPCOT’un 1 Ekim 2022’de kutlayacağı tarihi dönüm noktasından ilham alan bazı yeni ürünlere bir göz atalım. 40. yıl dönümü şerefine şirket, Creations Shop’ta EPCOT 40. Yıldönümü Koleksiyonunu, seçkin öğelerle birlikte piyasaya sürüyor shopDisney.com’da.

Koleksiyon 1 Ekim’de piyasaya sürülecek olsa da, ay boyunca ek öğeler gelecek. (Tedarik zinciri kesintilerinin ve gecikmelerinin tamamen dikiz aynasında olmadığını öne sürmek!)

Bu EPCOT 40. Yıldönümü Koleksiyonunun stok fotoğraflarını yorumumuza dağıtacağız…

EPCOT’un 40. Yıldönümü için düzenlenen D23 “etkinliği” ve ürünleri çok etkileyici ama aynı zamanda şaşırtıcı değil.

Geçen yıl 1 Ekim’de Walt Disney World’ün 50. Yıldönümüne geldiğinde–gerçek tarih-hiçbir şey olmadı. Önceki gece Iger ve Chapek ile canlı yayın vardı, ancak sabahın kendisi hoparlörlerden meydana gelen kısa bir “an”dan ibaretti. Dönüm noktasını kabul etmek için başka bir şey hatırlayamıyorum.

10/1’de Magic Kingdom’da olmak için aylar öncesinden eve dönüş gezileri ve park rezervasyonları yapan on binlerce hayran, Kasım ayında (veya ötesinde) herhangi bir günü ziyaret etmiş olabilir.

Ne oldu-ya da yapmadı–yalnızca geçen 1 Ekim, Walt Disney World’ün EPCOT’un 40. Yıldönümünü kutlamak için her şeyi yapacağı fikrinden herhangi birini reddetmeliydi.

Bir süredir EPCOT’un 5 yıllık yıldönümleri ile benzer bir hikaye oldu. On beş yıl önce, çevrimiçi hayran topluluğuna yeni giriyorduk; O zamanlar, birkaç vokal ses, Walt Disney World’ü EPCOT’un 25. Yıldönümünü kabul etmesi konusunda tam anlamıyla suçladı.

30. Yıldönümünde D23 Fan Club kurulmuş ve tek günlük bir etkinlik düzenlemiştir. Son ~ 15 yıldır bu büyük Walt Disney World yıldönümüne katılıyoruz ve bu en iyisiydi. Efsanevi Imagineers ile ücretsiz paneller ve hatta Illuminations için çığır açan bir etiket vardı. 35’i pek fazla bir şey sunmadı, ancak EPCOT’un 40. Yıldönümü için vaat edilenden kesinlikle daha iyiydi.

Walt Disney World’ün 50. Yıldönümü’nün tam 18 aylık bir etkinlik almasına karşı çıkmaya meyilli olanlar için, saygıyla katılmıyorum. Elbette bir kutlama var, ama ne kutlandığı tartışma konusudur.

Görünüşte, Walt Disney World’ün 50. Yıldönümü. En azından, üzerinde “50” yazan tüm pankartlar ve kale madalyonu bunu iddia ediyor. Olayın asıl özüne bakarsanız, Dünyanın En Büyülü Kutlaması Disney’in her şeye selamı olmuştur…ama çoğunlukla Disney+ akış hizmetinde popüler olan karakterler!

Dünyanın Tatil Krallığı’nın sihrini ya da zengin tarihini mümkün kılan adama çok fazla övgü yoktu. 50’ncinin şimdiye kadarki en iyi unsuru, yaklaşık bir ay önce eklenen Disney Enchantment Florida Project ön şovu oldu. Kim bilir, belki Harmonious, 2023’te kullanımdan kaldırılmadan birkaç hafta önce Deneysel bir Yarının Prototip Topluluğu etiketi alır!

Kısacası, 50 yıllık Walt Disney World’ü gerçekten kutlayacak pek bir şey olmadı. Yani, siz mal istemiyorsanız… o zaman Disney mutlulukla sana biraz park nostaljisi satayım!

Eskiden bu dinamiğe karşı oldukça bağışlayıcıydım. Maddi yoksunluğa rağmen, yıldönümü ürünleri satın alırdım. Çoğu. Ürünler üzerinde çalışan tasarım grubu ekiplerinin tutkulu hayranlar olduğunu ve bu koleksiyonları hayata geçirmek için çok mücadele ettiklerini biliyordum.

Bazı hayranlar, parklarda farklı bir şey sunarken nostaljiden para kazanmak için yukarıdan aşağıya bir arzu olduğu konusunda alaycı olsa da, durum böyle değildi. Walt Disney World, birçoğu kapatılmış ve başka yerlerdeki etkiyi dikkate almadan bir şeyler yapan düzinelerce ayrı iş birimi gibi yönetiliyor. Bir elin diğerinin ne yaptığını bilmediğini söylemek genellikle yetersiz bir ifadedir – genellikle birbirleriyle doğrudan çelişirler. Güçlü retro ürün grupları, bazı yönetici ekiplerin alaycı planı değildi, onlara rağmen oldu.

Hâlâ doğru olsa da, bu ayrım benim için gitgide daha az önemli.

Bakış açım, belirli girişimlere “destek” göstermek için belirli malları satın almak istemekten en iyi ihtimalle kayıtsızlığa dönüştü. Figment patlamış mısır kovasının bu yılın başlarındaki popülaritesi gibi şeyleri görmek için hala yürekliyim (bunun gibi yüksek profilli başarılar yöneticilerin dikkatini çekiyor ve göz ardı edilmiyor), bu coşkuyu daha küçük bir ölçekte sürdürmek zor.

Dürüst olmak gerekirse, şimdiki tavrım: Onlar umursamıyorsa, ben neden umursayayım?

Şirket bunu samimi bir şekilde yapmayı ihmal ederken, Walt Disney World’ün geçmişine saygı duruşunda bulunan yıl dönümü ürünlerini neden satın almalıyım? Uzun zaman önce gitmiş olan ve kalitesiz ikamelere rağmen asla geri gelmeyen cazibe merkezlerini kutlamanın amacı nedir? Imagination pavyonu yok olurken neden her festival için Figment ürünleri almaya devam edelim?

Gerçekten sevdiğim bir sürü Walt Disney World 50. Yıldönümü ürünü oldu. Harika nostaljik stiller, yaratıcı renk seçimleri ve eski ile yeninin muhteşem evliliği. Tasarım ekibi, birçok Vault Koleksiyonunda onu parktan çıkardıkları için bir alkışı hak ediyor. (Diğer ürün grupları…çok değil!)

Buna rağmen, pek bir şey satın almak zorunda hissetmedim. Oldukça fazla şeyi sevmiş olmama rağmen, pek bir kutlama gibi gelmedi, öyleyse neden “onurlandırmak” için para harcayayım ya da ilk başta kutlandığımı hatırlamadığım bir yıldönümünü neden hatırlayayım?

Açık olmak gerekirse, ilkeli bir duruş sergileyen ben değilim. 50’sinde, sahip olunması gereken mallar olsaydı, onu alırdım. Bu, kutlama duygularımın eksikliğini gidermem için yeterliydi. Bu daha çok olaya ve buna bağlı olarak mallara karşı bir kayıtsızlık meselesidir. Yapacağım bir zaman vardı sadece satın almak için aldım, yıl dönümü etrafındaki heyecanın üstesinden geldi. Bu duyguyu fazlasıyla “aştım”.

Bu duyguda yalnız olmadığımı tahmin etme tehlikesiyle karşı karşıyayım. Raflarda hâlâ bir ton Walt Disney World 50. Yıldönümü ürünü var ve bu, Oyuncular için %50 indirimden ve Yıllık Pasaport Sahipleri ile Disney Tatil Kulübü üyeleri için %30 indirimden sonra bile. Disney’in çok fazla sipariş vermiş olması mümkündür, ancak yeterince kutlama yapmamış olmaları, tüketicilerin dikkatini çekmeleri ve cüzdanlarını açmak için “ilham almamış” olmaları da mümkündür.

Belki de bu yüzden EPCOT 40th Anniversary ürünleri bunaltıcı ya da küçüldü – 50’nci yıldan itibaren Vault Collection ürünlerini yeterince insan satın almadı.

Bu varsayımların tümü veya bir kısmı doğruysa, bu bir kısır döngüdür. Ezici bir kutlama, ortalamanın altında mal satışlarına yol açar, bu da gelecekteki etkinliklerin ölçeklenmesine veya göz ardı edilmesine yol açar ve bu da daha az ürün satın alımına yol açar. Belki de bunların hiçbiri kesin değildir.

Sonuçta, gerçekten umurumda değil. ben yapmak Walt Disney World’ün hayranlar uyandıran, tarihini onurlandıran ve olumlu ve üretken şekillerde değişmeye devam eden harika bir yer olmasını istediğim ölçüde önemsiyorum. bu madde derinden umursadığım bir şey ve liderler gelip gitse bile gelecek on yıllar boyunca devam edecek. Walt Disney World, herhangi bir yöneticiden daha büyüktür ve hepsinden daha uzun ömürlü olacaktır. (Benim fandomum da öyle olacak.)

Artık özellikle umurumda olmayan şey, mağazacılık ve parklar arasındaki dinamik. Belirli bir patlamış mısır kovasından daha fazla satmanın bir değişikliğe yol açıp açmayacağı veya belirli bir ürün hattının daha iyi performans göstermesi gelecek için iyiye işaret olup olmadığı. Beş ya da 10 yıl önce, tüm bunlarla derinden ilgilendim ve yatırım yaptım. Şimdi, sonucu olan tek şey nihai sonuçtur. Ve gördüğüm şey, Walt Disney World’ün anlamlı bir şekilde görmezden gelmeyi seçtiği, art arda ikinci bir dönüm noktası yıldönümü. Benim için, buradaki sonuç bu ve önemli olan tek şey bu.

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarruf Etme İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Ne Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

Senin düşüncelerin

EPCOT 40. Yıldönümü ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Favori bir ürününüz var mı? Walt Disney World’deki son yıl dönümü “etkinlikleri” hakkında ne düşünüyorsunuz? Gerçekten hiçbir şey kutlanmadığında kutlama hediyelikleri satın alma konusundaki isteksizliğimi paylaşır mısınız? Yoksa gerçekten umursamıyorsunuz… ve sadece beğendiğiniz tasarımları olan şeyler mi satın alıyorsunuz? Değerlendirmeme katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir