Bireysel Lightning Lane ve Genie+ Ride Kadrosu Değişiklikleri Disney World’de Kalıcı Yapıldı

Walt Disney World, ücretli FastPass hizmeti için dizilimi bir kez daha değiştiriyor ve her park yapımı için Individual Lightning Lane programından Genie+’ya ilgi çekici yerleri yeniden ayırıyor. kalıcı daha önce sadece yaz boyunca olan değişiklikler. Bu gönderi, değişikliklere, nedenlerine bir göz atıyor ve gelecek için spekülasyonlar sunuyor.

Bu değişiklik aslında birkaç ay önce, 25 Şubat’ta harekete geçirildi. O zaman, Walt Disney World, geçici olarak park başına bir Individual Lightning Lane cazibe merkezini Genie+ hizmetine taşıdı. Bu, önceki tatil sezonunda olduğu gibi, Başkanlar Günü kalabalıklarının/taleplerinin ağırlığı altında çökmeye yaklaşan sistemin (yine) bir yanıt olarak yapıldı.

O zaman, değişiklik 7 Ağustos 2022’ye kadar, yani toplamda 5 aydan fazla bir süre boyunca yürürlüğe girdi. Bu tarih boyunca Animal Kingdom’da Expedition Everest, Hollywood Stüdyolarında Mickey & Minnie’s Runaway Railway, EPCOT’ta Remy’s Ratatouille Adventure ve Frozen Ever After ve Magic Kingdom’da Space Mountain sabit fiyatlı Genie+ hizmetine dahil edilecekti.

Saatin azalması ve 7 Ağustos’a yalnızca birkaç gün kalmasıyla birçok okuyucu, Walt Disney World’ün geçici değişiklikleri kalıcı olarak uzatıp kalıcı hale getirip getirmeyeceğini sorguladı. Aşağıda tartışacağımız nedenlerden dolayı, bu değişikliği onaylamak için web sitesini sessizce güncelleyeceklerini düşünüyoruz. Ancak, bu “geçici” ince ayarın kalıcı bir politika haline geleceğinden aylardır emin olduktan sonra biraz terlediğimi itiraf edeceğim.

Walt Disney World, resmi web sitesinde bir sonraki güncellemeyle sonunda bunu başardı…

Bireysel Satın Alma için Lightning Lane Girişleri (Disney Genie+ Hizmeti Aracılığıyla Sunulmamaktadır)
Sunulan deneyimler (haber verilmeksizin değiştirilebilir*):

  • Yedi Cüceler Maden Treni
  • Galaksinin Koruyucuları: Kozmik Geri Sarma
  • Yıldız Savaşları: Direnişin Yükselişi
  • Avatar Geçiş Uçuşu

Bunu doğrudan söylemeden Walt Disney World, Animal Kingdom’daki Expedition Everest’in, Hollywood Studios’taki Mickey & Minnie’s Runaway Railway’in, EPCOT’taki Remy’s Ratatouille Adventure ve Frozen Ever After’ın ve Magic Kingdom’daki Space Mountain’ın şimdi olduğunu dolaylı olarak doğruladı. sürekli Genie+ hizmetinin bir parçası.

Bunun nedenine gelince… birçok diğer Genie+ gönderileri. Değilse, çoğunlukla, hizmeti satın alan misafirler için makul bir şekilde yararlı hale getirmek için sürüş kapasitesine (talep) sahip Genie+ envanterini (tedarikini) yük dengeleme meselesidir – çoğu, ücretsiz FastPass’in tartışmalı olarak daha düşük bir ikamesi için ödeme yapmaktan zaten kızgındı.

Cazibe envanterinin bu iki upcharge hat atlama hizmeti arasında yeniden tahsisi, Walt Disney World’ün Genie+ ve Lightning Lanes’de arz ve talebi dengelemek ve aynı zamanda iç karartıcı misafir memnuniyet puanlarını iyileştirmeye çalışmak için yaptığı birçok ince ayardan ilkiydi. Bir dizi başka değişiklik aynı nihai sonuçlara hizmet etmeye çalıştı, ancak daha az iyi karşılandı.

Bunlardan en yenisi şuydu. Genie+ Bilet Eklentisi Walt Disney World’de Kaldırılıyor. Bu, başlangıçta çok fazla kıyamet ve kasvetle karşılansa da, Genie+, en yoğun yaz sezonunda 10/10 kalabalık seviyesindeki günlerde bile, herhangi bir parkta herhangi bir gün için satılmadı. Bunun herhangi bir sorun yaratıp yaratmadığına dair bir sonraki gerçek test muhtemelen Şükran Günü haftasına kadar gelmeyecek.

Özetle, olmuştur birçok Lightning Lanes ve ücretli FastPass hizmeti ile ilgili sorunlar. İlk olarak geçen yılki tatil sezonunda ortaya çıktılar ve bu yıl bahar tatili sezonunda yeniden ortaya çıktılar. Bu sorunlar, artan teknik zorluklardan, tüm sistem ve teknik altyapının daha fazla kullanım altına alındığı sınırlı yolculuk rezervasyon envanterine kadar uzanmaktadır.

Bizim bakış açımıza göre, en büyük “adreslenebilir” sorun, Genie+ Lightning Lane’in birçok popüler cazibe merkezi için kullanılabilirliğinin, park açıldıktan kısa bir süre sonra ortadan kalkması. Slinky Dog Dash bundan çok önce müsait değildi, tüm gün için sabah 7’den sonraki dakikalar için rezervasyon yapıldı. Yeniden tahsisten sonra bile, bu ve DHS’deki diğer manşetler hızla hareket ediyor – aynı şey Remy’s Ratatouille Adventure, Frozen Ever After, Jungle Cruise ve diğer birkaç cazibe merkezi için de geçerli.

Bazı yoğun sezon günlerinde, parkların 3’ünde öğlen vaktine kadar neredeyse hiçbir değerli seçenek kalmamıştır, bu da bilgili Genie+ kullanıcılarının bile günde yalnızca birkaç “iyi” seçim elde ettiği anlamına gelir. Acemiler veya Disney’in Hollywood Stüdyolarını ziyaret edenler muhtemelen daha kötüsünü yapacaktır. Bazı okuyucular, tüm gün boyunca Genie+ aracılığıyla yalnızca 1-2 Lightning Lane seçimi puanladığını bildirdi. Walt Disney World’ün en popüler parkı olmasına rağmen, Magic Kingdom, daha kapsamlı ve sağlam sürüş kadrosu nedeniyle en az sorunlu olmuştur.

Tüm bunlar göz önüne alındığında, Şubat ayının sonundan bu yana, Walt Disney World’ün 7 Ağustos 2022 yıldız işaretini sessizce resmi sitesinden kaldıracağı ve değişikliği kalıcı hale getireceği varsayımı yapıldı. Ne de olsa, bu değişiklik geçen yıl Şükran Günü’nde başladı ve o zaman neredeyse kesinlikle gerekli olacak. Ekim ayı normale dönerse, eklenen Genie+ kapasitesi çok daha erken, muhtemelen Columbus Günü’ne kadar gerekli olabilir.

Bu cazibe merkezlerini etrafta zıplatmaya devam etmek, durumlarını Genie+’dan Bireysel Yıldırım Şeritlerine değiştirmek ve yılda birkaç kez geri almak pek mantıklı değil. Tüm Genie sistemi, nedenine dair çok az kafiye veya sebep ile haftalık olarak görünüşte değişen rastgele kurallar ve politikalar bataklığıdır. Sezon dışı başladığında bu yolculukları Bireysel Yıldırım Şeritlerine geri döndürmek için zorlayıcı bir gerekçe yoktur.

Gerçekten mantıklı olmayan bir başka şey de, Bireysel Lightning Lane serisine Expedition Everest veya Space Mountain’ı dahil etmek, ilgili parklarında en iyi 5 bekleme süresi arasında bile olmayan iki cazibe merkezi. Guardians of the Galaxy: Cosmic Rewind şimdi açıkken, EPCOT’ta üç Bireysel Yıldırım Lane’e sahip olmak garip olurdu ve Genie+ serisindeki tek gerçekten popüler cazibe merkezi olarak Test Track’ten ayrıldı.

Elbette, kağıt üzerinde “mantıklı” olan şey Disney’in karar verme sürecinde her zaman etkili olmuyor. Bunları veya diğer ilgi çekici yerleri Individual Lightning Lane serisine geri taşımanın bir nedeni vardı veya olacaktı: Genie+’nın amaçlandığı gibi çalışması için teknik olarak eklenen bant genişliğine “ihtiyaç duymadığı” sezon dışı dönemlerde daha fazla gelir elde etmek.

Walt Disney World’ün perspektifinden bakmadığınız sürece bu iyi veya zorlayıcı bir sebep değil. Bu bile şirket için tamamen rasyonel olmayacaktı, çünkü değer teklifinin zaten şüpheli olacağı yılın bir döneminde Genie+’yı EPCOT ve Animal Kingdom için değersiz hale getirecekti. Bu iki parktaki Genie+ listesinden uzaklaşmak, ILL satışlarındaki artış, Genie+ alımlarındaki düşüşü telafi etmemiş olabileceğinden, gelir açısından bile yarardan çok zarar verebilirdi.

Bir hatırlatma olarak, kalabalıkları yenmek için Genie+ satın almanız gerekli DEĞİLDİR. hiç parklardan. Magic Kingdom’da ve Disney’in Hollywood Stüdyolarında ve EPCOT’ta uyarılarla şiddetle tavsiye etsek de, tek bir Lightning Lane kullanmadan verimli bir gün geçirmek tamamen mümkün.

Birkaç koşul altında günün ilk ve son birkaç saatinde hemen hemen her şeyi başarabilirsiniz. Fantasmic dönene kadar bu doğru kalmalı. Bunun için biz (bir kez daha) kontrol etmenizi tavsiye ederim Walt Disney World’de Genie+ v. Bilgili StratejiBu, her parktaki kalabalığı yenmenin en iyi ve en kötü yollarını belirlemek için yapılan kapsamlı ‘testlerin’ sonucudur.

Neticede bu olumlu ama beklenen bir gelişme. Şubat ayının sonlarında, Walt Disney World’ün yaz sezonu boyunca bu konuk dostu hamleyi yaptığını görmek güzeldi, ancak bu şirket için önceden belirlenmiş bir sonuç olmalıydı. o zaman Ağustos başına kadar gerekli olsaydı, sonsuza kadar gerekli olurdu. Walt Disney World’ün bariz olması gerekeni doğrulamak için bu kadar uzun sürmesi tam olarak güven verici değil ve umarım kararla ilgili iç tartışmanın göstergesi de değildir. (Onlara şüphenin avantajını vererek, web sitesi güncellemesi bir gözden kaçmış olabilir.)

Aylardır bahsettiğimiz gibi, Walt Disney World’deki Genie+ ve Lightning Lanes için düşük misafir memnuniyeti puanları nedeniyle daha fazla değişiklik neredeyse kesin. Bunların ne şekilde olacağı veya ne zaman ortaya çıkacağı belli değil (tahminim 1 Ekim veya 1 Ocak 2023 civarında olacak), ancak yönetim bu sistemin eksiklikleri olduğunu biliyor ve misafir eleştirileri ve şikayetleri alıyor. Düzenlemelerin pek çok Walt Disney World planlamacısının görmek isteyeceği şeyler olması muhtemel değildir, ancak genel halk için Walt Disney World’deki genel deneyim için net pozitifler olmalıdır.

Kısacası, bu doğru yönde atılmış bir başka adımdır, ancak Walt Disney World’deki Genie sistemiyle ilgili birçok sorun devam etmektedir. Cevaplanmamış daha fazla sorunuz varsa, bkz. Walt Disney World & Lightning Lane’de Genie+ Rehberi SSS Ücretsiz FastPass+ için bu değiştirme hakkında bilinmesi gereken tüm temel bilgiler için. Tüm bu sistem kafa karıştırıcı ve karmaşıktır, bu nedenle bir veya iki düzine sorunuz olabilir. Bu, okuyuculardan aldığımız en yaygın soruların tümüne cevap veriyor.

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarrufu İçin İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Ne Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

SENİN DÜŞÜNCELERİN

Walt Disney World’ün Everest Expedition, Mickey & Minnie’s Runaway Railway, Frozen Ever After, Remy’s Ratatouille Adventure ve Space Mountain’ı kalıcı olarak Genie+ hizmetine taşıması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu eklemeler, ölçekleri bu parklardan herhangi birinde Genie+ satın alma lehine mi çeviriyor? Yoksa tercih Alakart hat atlama erişimi, böylece yalnızca en yüksek öncelikli turistik yerlerinizi satın alabilir ve diğer her şey için beklemede kalabilirsiniz? Değerlendirmeme katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.