Disney World’e Yeni Meksika Restoranı Geliyor

Rosa Mexicano Restoranları, 2023’te Walt Disney World’e yeni bir kaliteli yemek masası servis restoranının geleceğini duyurdu. Bu gönderi, yaklaşan ilavenin resmi ayrıntılarını, nelerin değiştirildiğini ve diğer yorumları kapsar.

Burası, 2023’ün başlarında Walt Disney World Swan and Dolphin’de zaten yığılmış yemek grubuna katılacak olan Rosa Mexicano Restoranlarının Orlando bölgesindeki ilk lokasyonu olacak. New York, Pennsylvania, Massachusetts, New Jersey ve Maryland’deki mevcut lokasyonları ile Rosa Mexicano Restoranları, diğer dört eyalette yaklaşan açılışların yanı sıra, imza menü öğeleri ve ödüllü margaritalar da dahil olmak üzere “yükseltilmiş bir fiesta” yemek deneyimi sunacak.

“Rosa Mexicano’nun Walt Disney World Swan and Dolphin’e gelişi, genişlememizin gerçekten heyecan verici bir anı. Açılış, kurucu şefimiz Josefina Howard’ın Meksika mutfak geleneklerini ve otantik Meksika mirasını dünyaya tanıtma vizyonunu yansıtıyor,” dedi Rosa Mexicano CEO’su Jim Dunn. “Restoran açıldığında, Orlando pazarına Meksika yemekleri, otantik Meksika mirası, mutfak teknikleri ve canlı yemeklerin taze bir yorumunu sunacağız.”

Walt Disney World’deki Rosa Mexicano Restaurant, Mutfaktan Sorumlu Başkan Yardımcısı Manuel Trevino tarafından yönetiliyor ve konukları benzersiz bir mutfak yolculuğuna çıkarmak için çarpıcı tasarım öğelerine sahip olacak. 5.500 metrekarelik restoran, 30 kişilik bir bar ve 50 kişilik özel bir yemek odası da dahil olmak üzere yaklaşık 300 konuk kapasiteli çeşitli oturma alanları sunacak.

Rosa Mexicano, Walt Disney World Dolphin’de mevcut restoran Fresh Mediterranean Market’in yerini alacak. Bu restoran bir sonraki duyuruya kadar açık kalacak, ancak büyük olasılıkla bu yıl kapsamlı bir tadilat için açık kalacak.

Rosa Mexicano Restaurant’ın menüsü, sevilen klasikler ve Meksika’nın zengin çeşitlilikteki mutfak bölgelerine saygı duruşunda bulunan yenilikçi, sofistike yemekler de dahil olmak üzere otantik Meksika mutfağının çağdaş bir yorumunu sergileyecek.

Rosa Mexicano’nun ünlü içecek programı, 100’den fazla tekila ve agav bazlı alkollü içki çeşidine sahiptir. Restoranın New York’un en iyileri olarak adlandırılan özel donmuş nar margaritası da Walt Disney World’ün menüsünde yer alacak.

Walt Disney World Swan and Dolphin Bölge Genel Müdürü Sean Verney, “Rosa Mexicano, mevcut yemek seçeneklerimizi geliştirmek için mükemmel bir ortak” dedi. “Otel misafirlerimizin yanı sıra yerel Orlando sakinleri için en kaliteli restoran deneyimlerini sunmaktan gurur duyuyoruz ve Rosa Mexicano bu sözü yerine getiriyor. 2023’ün başlarından itibaren ilk Florida lokasyonlarına ev sahipliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Konuklar, konaklama sırasında Rosa Mexicano’nun ilk tadına bakabilirler. Kuğu ve Yunus Yemek ve Şarap Klasik11 ve 12 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan , Rosa Mexicano, popüler yıllık festival sırasında bir tatma istasyonu sunacak.

Merkezi New York’ta, Rosa Meksikalı 1984 yılında Yukarı Doğu Yakası’nda kapılarını ilk açtığında kaliteli Meksika yemekleri için yeni bir standart belirledi. Şefin kurucusu Josefina Howard, o zamanlar Amerikan lokantaları için devrim niteliğindeki ‘yeni’ mutfağı tanımlamada öncü bir rol oynadı. Rosa Mexicano, otantik, bölgesel esintiler taşıyan Meksika mutfağını şık, “yüksek bir fiesta” atmosferinde sunmaya devam ediyor.

Nesiller boyunca, imza guacamole ve donmuş nar margarita, sınıfının en iyisi olarak kabul edildi. Bugün şirket, New York City, New Jersey, Pennsylvania, Maryland ve Massachusetts dahil olmak üzere kuzeydoğuda restoranlar işletiyor.

Bu duyurudan önce Rosa Mexicano’yu hiç duymamıştım, ancak kuzeydoğudaki konumlarına bakılırsa, Walt Disney World çevresindeki Palmas Restaurant Group tarafından işletilen mevcut Meksika restoranlarına oldukça benzer olduğunu tahmin edeceğim. Şahsen, bu yerler kalabalığı memnun eden yemekler sunduğu için bu beni rahatsız etmiyor.

Ne olursa olsun, bu neredeyse kesinlikle yerini aldığı şey üzerinde kesin bir gelişme olacaktır. Garden Grove ile birlikte, Fresh Mediterranean Market, Swan & Dolphin’in “yığılmış” mutfak dizilerine sahip olduğu ifadesinin muhtemelen en büyük istisnasıdır. Bu şaibeli ikilinin dışında, kafelerden amiral gemisi fine dining mekanlarına kadar her şey mükemmel.

Konu açılmışken, Amare’yi yeni Kuğu Koruma Alanı’nda gözden geçirmek için geç kaldım, ama harika.

O masaya servis restoranında yemek yedik ve mükemmel bir akşam yemeği yedik ve tüm restoranda sadece bir avuç partiden biriydik. Sahip olduğumuz her şey mükemmeldi – imzalı pizzadan bifteğe ve souvlaki’ye. Açıkçası, Rosa Mexicano farklı bir restoran grubu tarafından işletildiği için burada tamamen konuyla ilgili değil, ancak Amare’yi gözden geçiremezsem, Swan & Dolphin’i tartışırken bundan bahsetmeyi düşündüm. (Söylemek yeterli, tavsiye ediyoruz!)

Ayrıca Walt Disney World Swan and Dolphin’de ve özellikle yeni Swan Reserve’de kalmanızı öneririz. Onlara aşina olmayanlar için Walt Disney World Swan ve Dolphin otelleri Deluxe Resorts olarak kabul edilir ancak Marriott tarafından yönetilir. Eisner günlerinde yapılan bir anlaşma nedeniyle, bunlar gerçek Deluxe Resorts gibi muamele gören ve halk tarafından rezerve edilebilen tek üçüncü taraf otellerdir. (Yeşilin Tonları benzer, eksi son kısım.)

Marriott Bonvoy Rewards üyeleri, standart yerinde Walt Disney World avantajlarından ve misafir avantajlarından yararlanmanın yanı sıra, her konaklamada Marriott Bonvoy puanları kazanmak da dahil olmak üzere program avantajlarından yararlanabilir. Biz Marriott Bonvoy Üyeleriyiz, zincirin diğer birçok otelinde konakladık ve kaliteli hizmet ile sağlam bir marka olduğunu gördük.

Yazının bu kadar ilerisine gittiyseniz, muhtemelen bu oteller “Disney değil” diye Swolphin’i elden çıkaran birçok Walt Disney World fanatiğinden biri değilsinizdir. Bu insanlar hata yapıyor.

Disney’in büyük hayranlarıyız, ancak otel yönetiminin şirketin güçlü takımlarından biri olduğunu düşünmeyin. Marriott kesinlikle orada avantaja sahip. Elbette Swan & Dolphin ile ilgili her şey mükemmel değil (TTC’ye giden Magic Kingdom otobüsü buna karşı en büyük saldırıdır) hatta harika. Bununla birlikte, buradaki deneyimlerimiz genellikle Disney’e ait mülklerdeki deneyimleri aştı.

Walt Disney World Swan ve Dolphin Resort otelleri Disney’e ait olmasa da, çok fazla tesis içi otellerdir. BoardWalk Inn ve Yacht & Beach Club’ın yanında Crescent Gölü’nde yer alan Swan & Dolphin, Epcot ve Disney Hollywood Stüdyoları’na yürüme mesafesindedir.

Bu birinci sınıf gayrimenkul ile Swan & Dolphin, Disney’in sahip olduğu çoğu otelden (benim tahminime göre) daha iyi bir konuma sahiptir. Her biri kendi için, ama Crescent Lake’i Magic Kingdom monoray döngüsüyle tam oraya koyardım.

Swan & Dolphin, Disney’in Magical Express’i emekli olduğu ve Disney Yemek Planı askıya alındığı sürece, Disney’in sahip olduğu çoğu otelden daha iyi yerinde avantajlara sahiptir. Erken Girişe ek olarak, Swan & Dolphin misafirleri Uzatılmış Akşam Saatleri için uygundur, ancak Value ve Ilımlı Tesis misafirleri değildir.

Teknik olarak yerinde bulunan diğer üçüncü taraf otellerin aksine, Walt Disney World Swan & Dolphin gerçekten her iki dünyanın da en iyisini sunuyor. Disney’e ait bir otelde kalmanın (en azından şimdilik) tüm faydaları, ayrıca bir ödül programı ve daha iyi yönetim. Eksik olduğun tek şey Disney IP’sinin otele sızması.

Aslında bu doğru değil. Swan & Dolphin’de kaçırdığınız bir diğer şey ise yüksek fiyatlar.

Bazı anormalliklerin yanı sıra, bu oteller rekabetçi fiyatlara sahipler ve aslında şu anda indirimler sunuyorlar. (Bunların çoğu zaten Ekim-Aralık için rezervasyon yaptırmış olsa da.) Genel olarak, Swan & Dolphin’de fiyatlar çok daha iyi, özellikle de üyelik indirimi almaya hak kazananlar veya sıcak bir anlaşma yapmayı başaranlar için.

Sonuçta, Rosa Mexicano’nun Walt Disney World’e gelmesi konusunda çok heyecanlı olduğumu söyleyemem, ancak Swan & Dolphin’e yeni bir mutfak türü getiren en azından aşamalı bir gelişme olmalı. Bana göre, denemek için yolumdan çıkacağım “heyecan verici” bir restoran gibi gelmiyor, ancak her yeni ilavenin olması gerekmiyor.

Bu noktada, Walt Disney World’e ne kadar çok yemek eklenirse o kadar iyidir. Taze Akdeniz Pazarı yeterince kullanılmadı (ve iyi bir nedenle), bu yüzden bu bir yükseltme olacak. Bununla birlikte, zevkler ve tercihler açıkça farklıdır, bu yüzden belki bazılarınız bu haberden çok heyecan duyacaksınız!

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarruf Etme İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Ne Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

SENİN DÜŞÜNCELERİN

Rosa Mexicano Restaurant’ın Walt Disney World yemek sahnesine katılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunun Crescent Gölü çevresindeki mutfak ortamına değerli bir katkı olacağını mı yoksa EPCOT’un kısa bir yürüyüş mesafesindeki Meksika restoranlarından pek de farklı olmayan aşırı kalabalık bir pazarda daha fazla gürültü olacağını mı düşünüyorsunuz? Bu üçüncü taraf teklifi için heyecanlı mısınız yoksa bazı orijinal konseptleri mi tercih edersiniz?? Düşüncelere katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.