Disney World Ekim Saatlerini Uzatıyor ve Şükran Günü 2022’ye Takvim Ekliyor

Walt Disney World, Magic Kingdom, EPCOT, Hollywood Studios & Animal Kingdom’daki Şükran Günü hafta sonu ve Ekim 2022’deki saatleri uzatarak takvime daha fazla saat ekledi. zag olduklarında zig Cadılar Bayramı ve Noel mevsimlerinde Magic Kingdom için strateji.

Yeni çalışma programlarının en son sürümüyle başlayacağız. Dört tema parkının tümüne bir hafta daha eklendi DisneyWorld.com’un park saatlerive mevcut takvim artık 26 Kasım 2022’ye kadar devam ediyor. (Disney ayrıca takvimin görüntülenme şeklini de güncelleyerek ay görünümünü kaldırdı.) Kasım 2022’deki tatil sezonunda yeni eklenen tarihler için saatler:

 • Magic Kingdom: 09:00 – 22:00*
 • Epcot: 09:00 – 21:00
 • Hollywood Stüdyoları: 09:00 – 21:00
 • Hayvan Krallığı: sabah 9’dan akşam 7’ye
 • Tayfun Lagünü: 10:00 – 17:00
 • Disney Springs: 10:00 – 23:00 (Cuma ve Cumartesi günleri 23:30)

Bir hatırlatma olarak, Walt Disney World’ün normal uygulaması, katılım ve otel doluluk projeksiyonlarına dayalı saatleri uzatmadan önce standart veya yer tutucu saatleri serbest bırakmaktır. Bu, Walt Disney World’deki sonbahar mevsiminde bile şimdi bile oluyor, bu nedenle Kasım ve Aralık 2022’de neredeyse kesinlikle devam edecek.

Yukarıdaki park saatlerinin bir istisnası, Magic Kingdom’ın Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi (şimdi Ekim 2022’ye kadar) ve Mickey’nin Çok Mutlu Noel Partisi (Kasım 2022) için haftada birkaç gece 18:00’de günlük misafirlere kapanmasıdır. Ayrı olarak biletlenen bu etkinlikler saat 19.00’da başlar ve gece yarısına kadar devam eder ve Ekim ayından itibaren artan sıklıkta olmak üzere haftada birden fazla gece gerçekleşir.

Son birkaç ay boyunca sayısız gönderide yer aldığı üzere, Magic Kingdom En az kalabalık Cadılar Bayramı partilerinin düzenlendiği günlerde. Daha kısa çalışma saatleri nedeniyle, çoğu misafir o günlerde Magic Kingdom’dan kaçınır. Sonuç olarak, o günlere başlamak için Magic Kingdom ve MNSSHP veya MVMCP başladığında başka bir yerde Park Atlama yapmanızı öneririz.

Magic Kingdom’ın parti günlerinde neden veya nasıl daha az meşgul olduğunu belgeleyen tüm yayınlarımızı kaçırmadıysanız, okumaya başlayın. Hayır, Bu Tarihler Walt Disney World’de Meşgul Olmayacak. Bu, özellikle parti sezonunun başlangıcına yöneliktir, ancak Mickey’nin Çok Mutlu Noeller Partisi’nin Aralık ayına kadarki tüm tarihleri ​​için geçerlidir. Bu gönderiyi takip et Magic Kingdom Parti Günü Erken Giriş Raporu ve Bir Parti Gecesinde Genie+ Kullanan Magic Kingdom’daki Günüm.

Bu yeni eklenen saatlere ek olarak, Walt Disney World, Ekim 2022’ye kadar park saatlerini de uzattı.

Çoğunlukla, bunlar son birkaç aydır meydana gelen aynı uzantılardır. Bu bahar tatili için başladı, yaz turizm sezonu için birkaç kez devam etti ve sezon dışı sonbaharda devam etti. Bu uzantılar saat gibi gerçekleşti ve nispeten şaşırtıcı değildi.

Çalışma saatlerinin yılın en yavaş döneminde bile uzatıldığı göz önüne alındığında, aynı şeyin bu aydan veya geçen aydan daha yoğun olacağı Ekim ayında da olacağı önceden bilinen bir sonuçtu. En son güncellemede tartışıldığı gibi Ekim 2022 Kalabalık Takvim, önümüzdeki ay Eylül’e zıt bir başlangıç ​​olacak. açıklıyoruz Niye bunun – ve neden daha da kötü olacağına bu kadar eminiz – orada.

Neyse ki Walt Disney World, Ekim 2022’de park saatlerini uzatmaya devam ediyor ve bu da bazı kalabalık endişelerini kesinlikle hafifletecek. Her zaman olduğu gibi, Erken Giriş ve gece saatlerinden veya Genie+ ve Lightning Lanes’den yararlanmak, Ekim gibi daha yoğun bir ayda bile kalabalığı yenmeyi nispeten kolaylaştıracak.

Neyse, uzatmalara devam…

Bundan sonra Magic Kingdom, aşağıdaki tarihlerde 23:00’e kadar fazladan bir saat daha açık kalacaktır:

 • 3 Ekim 2022
 • 5 Ekim 2022
 • 8-9 Ekim 2022
 • 12 Ekim 2022
 • 15 Ekim 2022
 • 17 Ekim 2022
 • 19 Ekim 2022
 • 22 Ekim 2022
 • 24 Ekim 2022
 • 26 Ekim 2022
 • 29 Ekim 2022

Bu uzantıların nedeni Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi. Sayısız kez tartıştığımız gibi, MNSSHP kalabalık dinamiklerini bozar ve gerçekleşmediği tarihlerde katılımı çok daha yükseklere çıkarır. Bu uzantıların tümü parti dışı gecelerde.

Daha da önemlisi, bilgili Walt Disney World tatil planlayıcıları için Magic Kingdom, aşağıdaki tarihlerde bir saat erken saat 8’de açılacaktır:

 • 2 Ekim 2022
 • 4 Ekim 2022
 • 6-7 Ekim 2022
 • 10-11 Ekim 2022
 • 13-14 Ekim 2022
 • 16 Ekim 2022
 • 18 Ekim 2022
 • 20-21 Ekim 2022
 • 23 Ekim 2022
 • 25 Ekim 2022
 • 27-28 Ekim 2022

Bu aynı zamanda MNSSHP’den kaynaklanmaktadır – bunların tümü Magic Kingdom’ın gündüz misafirleri için akşam 6’da kapandığı etkinlik geceleridir. Yine, yapardık şiddetle Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi gecelerinde gün boyunca Magic Kingdom’ı ziyaret etmenizi öneririz.

Şimdiye kadar, Mickey’nin Magic Kingdom’daki O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi’nin her günü kalabalık takviminde 1/10 veya 2/10 oldu.

Bu eğilim, muhtemelen 1/10 veya 2/10 kalabalık seviyelerinde olmasa da Ekim 2022’de devam edecek.

Önümüzdeki ay denklemi değiştirecek iki şey olacak. İlk olarak, bir bütün olarak kalabalık seviyeleri artacak – genel olarak daha yüksek olacaklar, yani parti ve parti olmayan günlerde. İkincisi, MNSSHP tarihleri ​​​​daha sık hale gelir ve bu da onlardan kaçınmayı zorlaştırır. Bu, daha fazla misafirin parti günlerinde Magic Kingdom yapmaktan başka seçeneği olmayacağı anlamına geliyor.

İyi tarafı, eğer buna böyle demek isterseniz, parti olmayan nadir günlerde daha da fazla insanın Magic Kingdom yapmaya çalışacak olması. özellikle Cumartesi günleri. Bu, partili ve partisiz günler arasındaki bekleme sürelerindeki farkın gerçekten büyüyeceği anlamına gelir. (Bu tam olarak mantıklı değilse, hikayenin ahlaki şudur: BİR PARTİ GÜNÜNDE SİHİRLİ KRALLIK YAPIN! Cidden, size yalvarıyoruz.)

İdeal olarak, Park Hopper biletleriniz olacak ve saat 16:00 civarında başka bir parka gidebileceksiniz. Animal Kingdom, sonbaharda daha az kalabalık akşamlar için her zaman en iyi seçeneğiniz olacak.

Ekim ayının ilk yarısında Disney’in Hollywood Stüdyoları bir başka harika seçenek olacak. Fantasmic geri döndüğünde, akşamları DHS’den kaçınmak isteyeceksiniz… Fantasmic’i görmek istemiyorsanız! (Ve yapmalısın!)

Cadılar Bayramı partisi nedeniyle erken kapanma olan ve olmayan günler arasındaki kalabalık eşitsizliğini fazla vurgulayamayız. Bu, sezgisel olmayan yaklaşımı benimsemenin ve daha kısa saatleri benimsemenin en iyi örneğidir. Zag yaptıklarında zig yapın.

Diğer 3 park da, strateji açısından daha az “ilginç” olmakla birlikte, uzantılar aldı. EPCOT, sabah 8:30’daki açılış serisini 29 Ekim 2022’ye kadar uzatıyor.

Aynı şey, 29 Ekim 2022’ye kadar 08:30’da açılışlarına devam edecek olan Disney Hollywood Stüdyoları için de geçerli. Erken Giriş sabah 8’de başlayacak ve park her gece 21:00’de kapanacak. Şu anda devam eden provalarla, Fantasmic’in 2022 Ekim ayının ortasından sonuna kadar piyasaya sürüleceği önceden belirlenmiş bir sonuç.

Son olarak, Animal Kingdom’ın tüm saatleri olmasa da bir kısmı uzatıldı. Park, 12, 18, 19, 24 ve 28 Ekim tarihlerinde sabah 8’de açılacak ve akşam 7’de kapanacak.

Animal Kingdom’ın çalışma saatleri 2-3, 6-11, 13-17, 20-23 ve 29 Ekim tarihlerinde sabah 8’den akşam 8’e kadar uzatıldı. Diğer tüm tarihlerde Animal Kingdom, standart çalışma saatlerini sabah 9’dan akşam 7’ye kadar tutacak. .

Bu son zamanlarda gördüğümüz bir şey değil ve neden olduğundan emin değiliz – bu uzantıların genel olarak gerçekleşmesi olası, ancak şimdilik 8-8 günden birinde DAK yapmayı planlıyoruz. . Kalabalıklar maddi olarak daha kötü olmayacak ve erken gelmek veya geç kalmak çok daha iyi sonuçlar verecek.

Tarih tekerrür etmeye devam ederse (devam ederse), tüm bu aynı kalıplar en azından Aralık 2022’nin sonuna kadar ve daha büyük olasılıkla Ocak 2023’ün ortasına kadar devam edecek. Saatleri Ekim’e kadar uzatmak pek mantıklı olmaz, ancak takip etmez. yoğun Noel sezonu için uygun. Gaziler Günü, Şükran Günü, Noel ve Yılbaşı Gecesi haftaları için daha büyük uzantıların olup olmadığı görülecektir.

Her zaman olduğu gibi, parti günlerinde EPCOT, Hollywood Stüdyoları, Animal Kingdom ve Magic Kingdom’da daha erken açılış saatleri bu parklarda kalabalığı yenmeyi kolaylaştırıyor. Erken kalkanlar için büyük bir avantaj vardır ve Genie+ ve Lightning Lanes’in nasıl kullanılacağına dair bilgili strateji veya bilgi, oyunun kurallarını değiştirebilir.

Bu amaçla, bizim kontrol edin Walt Disney World’de Genie+ v. Bilgili Stratejikalabalığı yenmenin en iyi ve en kötü yollarını belirlemek için yapılan kapsamlı ‘testlerin’ sonucudur. Akşamları Animal Kingdom ve Hollywood Studios’ta da oldukça başarılı olabilirsiniz – ancak bu, Fantasmic döndüğünde Ekim 2022’nin ortasından sonuna kadar değişecek.

Sonuç olarak, Ekim ayında kalabalığın ne kadar kötü olduğunu ve Kasım 2022’nin başlarında başlayan tatil sezonunda neler olacağını görmek ilginç olacak. Parkın açılış saatleri iyi olsa da (Magic Kingdom için sabah 9 günleri hariç), Umudumuz, Walt Disney World’ün Noel sezonu için daha sonraki kapanış saatlerine geri dönmesidir.

Gelecek aya gelince, nihayet uzantılara sahip olduğumuz için mutluyuz. Bunlar esasen parti sezonu için statükonun bir devamı olsa da, bunları görmek güzel. Sonuç olarak, önümüzdeki birkaç ay boyunca Walt Disney World’ü ziyaret etme konusunda iyimseriz. Kalabalıklar artacak olsa da – ve muhtemelen çok fazla – Cadılar Bayramı ve Noel, parklarda ve tatil köylerinde yılın en sevdiğimiz zamanları!

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarruf Etme İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Ne Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

SENİN DÜŞÜNCELERİN

Walt Disney World’ün bu ayın geri kalanında Kasım 2022’nin sonlarına kadar çalışma saatleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu programın makul olduğunu düşünüyor musunuz? Magic Kingdom’ın daha erken ve/veya daha sonra açılması gerektiğini düşünüyor musunuz? Kalabalıklar ve bekleme süreleri ile ilgili deneyiminiz nedir? Değerlendirmemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.