Disneyland Paris’te Cadılar Bayramı 2022

Disney Cadılar Bayramı Festivali, 1 Ekim – 6 Kasım 2022 tarihleri ​​arasında Disneyland Paris’te 30. Yıldönümü, eğlence, dekorasyonlar, özel partiler ve daha fazlasının ele geçirildiği kötü adamlarla geri döndü. Bu kılavuz, Walt Disney Studios Park, oteller, Disney Village ve DLP’de ürkütücü sezondan en iyi şekilde yararlanmak için sonbaharda Fransa’yı ziyaret etmek için ipuçları sunar.

Disneyland Paris’te Cadılar Bayramı 2022 ile ilgili diğer ayrıntılara geçmeden önce kapsamlı incelememize göz atmanızı öneririz. Disneyland Paris Tatil Planlama Rehberi, hangi yılın hangi zamanında ziyaret ediyor olursanız olun yararlıdır. Cadılar Bayramı’na gelince, sezon California’daki Magic Kingdom veya Disneyland’e benziyor, ancak Disneyland Paris’te kendi korkunç kıvrımları var.

Bu yılki en büyük fark, Cadılar Bayramı’nın Noel ile aynı anda gerçekleşmesidir. Disneyland Paris 30. Yıldönümü Kutlaması. Ve birkaç ay boyunca gölgelerde gizlendikten sonra, nihayet Disney Kötüleri’nin dikkatleri üzerine çekme zamanı geldi. Disneyland Park’ı şeytani bir şekilde ele geçirmeleri, şeytani karakter buluşmaları, yaramaz atmosfer, korkunç derecede eğlenceli şovlar ve ürkütücü cazibe merkezlerine sahip olacak. Burada, Cadılar Bayramı ’22’deki yenilikler de dahil olmak üzere tüm ayrıntıları ele alacağız.

Cadılar Bayramı sırasında Disneyland Paris’te karşılaşacağınız kalabalık seviyeleri değişir. Hafta sonları ve Fransız okul tatilleri, 2022 Ekim ayında ziyaret edilecek en yoğun zamanlardır. Cadılar Bayramı’na daha yakın olmak, ay ortasından daha yoğun olma eğilimindedir. İlk hafta sonu DLP hayranları arasında da popülerdir.

Artı tarafta, sonbahar, Fransa veya Paris’e seyahat etmek için yoğun bir mevsim değil. Genel olarak konuşursak, tatil sezonu Mayıs’tan Eylül’e kadar sürer ve Haziran’dan Ağustos’a kadar zirve yapar. Ekim tam olarak sezon dışıdır, yazdan sonra ve Noel’den önce yeterince uzağa düşer. Yani geziniz parkların dışındaki zamanları kapsıyorsa, ziyaret etmek için harika bir zaman. Hava açısından da ılımandır.

Cadılar Bayramı 2022 için Disneyland Paris’teki süslemelere dönersek, misafirler geldikleri andan itibaren parkı süsleyen tanıdık Cadılar Bayramı zamanı dekorunu bulacaklar. Buna gülümseyen balkabakları, ışıklı çelenkler, fenerler, arkadaş canlısı hayaletler ve 3 metre yüksekliğe kadar neşeli iskeletler dahildir!

Disneyland Paris otelleri de ilk kez sonbahar dekorasyonlarıyla süsleneceği için Cadılar Bayramı ruhuna bürünecek. Tatil yerlerindeki Noel süsleri göz alıcı olduğu için DLP ekibinin bunu nasıl başardığını görmek eğlenceli olacak.

Parklara geri dönersek Disneyland Paris, Maleficent, Captain Hook, the Queen of Hearts, Cruella de Vil ve daha pek çok yaramaz kötü adama ev sahipliği yapacak. Bu kötü adamlar, Disneyland Paris’teki karakter buluşmaları ve selamlamaları için ortaya çıktıklarında dikkatleri üzerine çekecek olan sezonu kutlamaya şimdiden hazırlanıyorlar.

Ayrıca, 2022 Cadılar Bayramı için Kraliyet Şatosu Sahnesi (korku sezonu için biraz yanlış bir isimdir, ancak normalde prenseslere ev sahipliği yapar) Disney Kötü Adamlarının düzenli uğrak yeri olacak. Bu konumu kendilerini ön plana çıkarmak için kullanacaklar. Sahnede göründükten sonra, kötü adamlar hayran kitleleriyle buluşacaklar.

Bu yıl, Mickey’nin Cadılar Bayramı Kutlaması iki yıllık bir aradan sonra muzaffer dönüşünü yapıyor. Bu ayakları yere basan süvari kafilesi sırasında, karakterler en gösterişli Cadılar Bayramı kostümleriyle donatılır. Mickey’nin Cadılar Bayramı Kutlaması, sonbaharın gelişini şenlikli bir sonbahar atmosferiyle müjdeliyor.

Süvari alayı sırasında, Mickey Mouse, bazı eğlenceli hayaletler içeren etkileyici “Mickey’s Illusion Manor” şamandırasından konukları şaşırtarak eğleniyor! Mickey’nin Cadılar Bayramı Kutlaması Disneyland Paris’te günde birkaç kez düzenleniyor. (Belirtildiği gibi, bu bir süvari alayıdır ve tam teşekküllü bir geçit töreni değildir; bu, daha az şamandıra ve sanatçıya sahip olduğu anlamına gelir.)

Disneyland Paris’te Cadılar Bayramı 2022 sırasında akşam karanlığında, kötü adamların mağazada ürkütücü bir sürprizi olacak: Disney Kötüleriyle Nightfall. Bu, esasen 30. Yıldönümü kutlamalarının bir drone gösteriminden oluşan ön gösterisi olan Disney D-Light’tan önce gerçekleşen bir ön gösteridir. Kötü ön gösterinin ve drone ön gösterisinin ardından, şatoda muhteşem bir gece olan Disney Illuminations geliyor.

Nightfall with Disney Villains sırasında, bu kurnaz karakterler gölgelerden çıkar ve projeksiyonlarla birlikte dans eden bir fıskiye gösterisi sırasında tehlikeli planlarını uygulamak için Uyuyan Güzel Kalesi’ni geçici olarak devralır.

Bu Halloween 2022 eğlence öğeleri, Disneyland Paris tarafından sunulan birçok gösteriye ve deneyime katkıda bulunuyor. Buna parkın günlük geçit töreni (tam sürüm, bir süvari değil) Disney Stars on Parade dahildir.

Ayrıca, Maleficent, Ursula ve Jafar gibi karakterleri temsil eden 30 sanat eserinin yer aldığı bir sergi olan Harikalar Bahçeleri de var. Bu, Disneyland Paris 30. Yıldönümü kutlaması için tasarlanan pek çok şeyden biri; Harikalar Bahçeleri’ni Uyuyan Güzel Kalesi’nin hemen dışında kurulu olarak bulacaksınız. (Muhtemelen bu, Cadılar Bayramı 2022 için karakter balkabağı olmadığı anlamına gelir.)

Disneyland Paris, Cadılar Bayramı pazarlama kampanyasının bir parçası olarak cazibe merkezlerinin reklamını yapsa da, Cadılar Bayramı’na özel hiçbir şey yoktur. Phantom Manor, diğer Haunted Mansion atraksiyonları gibi Noelden Önce Kabus kaplaması almaz ve Disneyland Paris diğer sürüşleri değiştirmez.

Bununla birlikte, her parkta, mevsimi ürkütmeye doğal olarak ödünç veren belirli cazibe merkezleri vardır. Disneyland Paris, her yaştan ziyaretçi için biniciliğe ev sahipliği yapmaktadır. Küçükler cesaretlerini Blanche-Neige et les Sept Nains, Alice’in Meraklı Labirenti veya La Tanière du Dragon gibi ilgi çekici yerlerde test edebilir.

Daha sonra, ziyaretçileri büyümüş mülküne çağıran yukarıda bahsedilen Phantom Manor var. Bu metruk köşkün içinde, fosforlu ruhlar yemek salonunda ziyafet ve dans etmekle, misafirlerine dikkat edemeyecek kadar meşguller. Yıl boyu sürecek bir hayalet sezonu kutlaması için hayalet baloya katılın.

İşiniz bittiğinde, kötü şöhretli Twilight Zone Tower of Terror’da arkadaşlarınız, aileniz ve düşmanlarınızla birlikte canlandırıcı bir macera yaşamak için Walt Disney Studios Park’a gidin. Yeni ürkütücü hikayesi, etkileyici 13 katlı düşüşü, karanlık odaları ve korkutucu hayaletleriyle bu heyecan verici yolculuk konukları başka bir boyuta taşıyor.

Cadılar Bayramı ayrıca Mickey & Friends, Disney Kötüleri ve Tim Burton’ın Noelden Önce Kabusu’na adanmış çok çeşitli özel hediyelik eşyaların satılacağı Disneyland Paris’teki mağazalarda da kutlanacak.

Disneyland Paris ayrıca 2022 Cadılar Bayramı için Wicked Whip, şaşırtıcı bir külah, Lucky Nugget’ta inanılmaz bir Maleficent Sundae, bir “Mickey Mummy” lolipop ve diğer birçok ürün dahil olmak üzere yeni ikramlar sunacak! Little Devil Cocktail, Poisoned “Apple” ve Oogie Boogie mocktail dahil olmak üzere seçkin bar ve restoran menülerine Fang-tastic içecekler de eklenecek.

Disney Cadılar Bayramı Partisi, Disneyland Paris’te konukların hayalet sezonunu şık bir şekilde kutlamasına olanak tanıyan, zorlu bir etkinliktir. Disney Cadılar Bayramı Partileri parkı sadece 29 ve 31 Ekim 2022’de saat 2’ye kadar büyüleyecek!​ Bu etkinlik sırasında ilgi çekici yerlere erişimin, özel bir geçit töreninin, çılgın şenlikli eğlencenin ve çok daha fazlasının tadını çıkarabilirsiniz.

Disney Cadılar Bayramı Partileri için biletler ayrı satılır ve erişim, Park Bileti veya Otel+Bilet paketine DAHİL DEĞİLDİR.​ 2022’ye kadar açık olacak çeşitli cazibe merkezlerinin keyfini çıkarmak için daha fazla fırsat sunmak için iki Cadılar Bayramı partisi düzenleniyor. Phantom Manor, Big Thunder Mountain ve Pirates of the Caribbean gibi gece 2, Disney Kötüleri tarafından hazırlanan özel bir süvari ve eğlence unsurları.

Disney Cadılar Bayramı Partileri sırasında, Disneyland Paris’in bazı bölgeleri, Adventureland’in mağaraları ve mahzenleri etrafındaki garip zombiler ve Frontierland’deki hayalet karşılaşmalar dahil olmak üzere ürkütücü yaratıklara ev sahipliği yapacak. Gece yarısı, en korkusuz konuklar, ABD’nin Main Street’inde gizemli ruhlar bu bölgeyi ele geçirirken korkunç anlar yaşayacak.

Konuklar ayrıca Disney Cadılar Bayramı partileri düşünülerek oluşturulmuş yeni özel şovları keşfedecekler. Ek olarak, Cadılar Bayramı süvari alayı da her iki partide de çalışacak. Son olarak, Disney Kötüleri de en cesur Misafirlerle etkileşime geçmek için Park boyunca zaman geçirecek.

Disneyland Paris’teki bu etkinlikler yıldan yıla farklılık gösterse de, Disney Cadılar Bayramı Partileri inanılmaz derecede korkunç bir atmosfere dalmak isteyenler için en iyisidir. Bu, Cadılar Bayramı sırasında pek de korkutucu olmayan normal Disneyland Paris ortamından eğlenceli ve ürkütücü bir değişimdir, ancak ana eğlence maddi olarak farklı veya gelişmiş değildir. Titreşim ve atmosferik sanatçılar nedeniyle katılın; Disneyland Paris’teki normal Halloween deneyiminden memnunsanız gitmeyin.

Sonuçta, Disneyland Paris’teki normal Cadılar Bayramı deneyimi iyi bir deneyimdir. Biz kişisel olarak Noel’i tercih etsek de (ki bu, Cadılar Bayramı’nın bitiminden bir haftadan kısa bir süre sonra başlar!), ikisi de harika mevsimsel etkinliklerdir.

Bunun da ötesinde, kalabalıklar daha yönetilebilir olabilir, hava yaza kıyasla çok daha iyi ve daha fazlası. Kısacası sonbahar, Disneyland Paris’i ziyaret etmek için harika bir zaman! Cadılar Bayramı bunun büyük bir nedenidir, ancak tek nedenden çok uzaktır. Sonbahar bir bütün olarak Fransa için harika bir mevsimdir, bu nedenle DLP’yi yurt dışından ziyaret ediyorsanız parkların ötesine geçtiğinizden emin olun.

Disneyland Paris’e bir ziyaret planlamanın temelleri için sayfamıza göz atın. Disneyland Paris Gezi Planlama Rehberi. Disneyland Paris Otel Yorumları’nda konaklamak için en iyi yeri bulun. Bir profesyonel gibi DLP yapmak için en iyi rastgele ipuçlarımızdan bazıları (tam olarak 101) için 101 Disneyland Paris İpuçları’na göz atın. Biletlerden tasarruf etmenin yolları için Disney Park Biletleri İpuçları ve Püf Noktalarına bakın. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Disneyland Restoran İncelemelerimize göz atın. Seyahatinizi iyileştirecek benzersiz fikirler için Disney için Ne Paketlemeli’ye bakın. Son olarak, tavsiye için Disney’in ötesindebizim kontrol edin Paris, Fransa’ya En İyi Seyahat Rehberi.

SENİN DÜŞÜNCELERİN

Sonbahar 2022 için Fransa’yı ziyaret ediyor musunuz? Disneyland Paris’te Cadılar Bayramı’nı nasıl kutlarsınız? Ürkütücü mevsim ruhuna girmenin başka yolları var mı? Walt Disney Studios Park’ın Cadılar Bayramı’nı kutlamak için daha fazlasını yapmasını ister miydiniz? Tavsiyemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.