Disney World’de Cadılar Bayramı 2022 Rehberi

Cadılar Bayramı, 12 Ağustos’ta başlayan ve 31 Ekim 2022’ye kadar devam eden Walt Disney World’de yılın en uzun “sezonu”dur. Bu korku sezonu rehberi Magic Kingdom, Epcot, Hollywood Studios, Animal hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsayacaktır. Krallık ve tatil köyleri, yiyeceklerden özel etkinliklere, ürünlere ve daha fazlasına kadar düşüşü kutluyor. (4 Eylül 2022’de güncellendi.)

Temel bilgiler açısından, Cadılar Bayramı’nın Walt Disney World’deki Noel’e kıyasla sönük kaldığı gerçeğini kabul ederek başlamalıyız. Cadılar Bayramı sezonu teknik olarak daha uzun olsa da (3 v. 2 ay), tatil sezonu, ölçek ve kapsam olarak yılın en büyük sezonudur. Bkz. Walt Disney World’de En İyi Noel Rehberi bu konuda bilmeniz gereken her şey için.

Her park ve tatil köyü, Noel için tatil ruhuna girer. Buna karşılık, Cadılar Bayramı büyük ölçüde Magic Kingdom, Disney Springs ve bir avuç başka yerle sınırlıdır ve o zaman bile Noel kadar yaygın değildir. Yine de, ürkütücü mevsim aylarında Florida’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, yolculuğu korkunç hale getirmek için her şeyi size sağladık (iyi bir şekilde!) olabildiğince…

Yeni başlayanlar için, aldığımız en yaygın sorulardan biri Walt Disney World Cadılar Bayramı için Ne Zaman Süslenir? Bir 2023 tatili planlıyorsanız, kontrol etmeye değer. Bu yıl ziyaret ediyorsanız, süslemeler zaten hazır.

İşte Walt Disney World’deki 2022 Sonbaharı hakkında bilmeniz gereken her şey…

Cadılar Bayramı Sezonu Kalabalıklar

Cadılar Bayramı sırasında Walt Disney World’de karşılaşacağınız kalabalık seviyeleri çok çeşitlidir, bu da 3 aylık bir tatil olduğu için şaşırtıcı olmamalıdır. Genel olarak konuşursak, hafta sonları ve okul tatilleri, Ağustos’tan Ekim’e kadar Walt Disney World’ü ziyaret etmek için en yoğun zamanlardır.

Buna, Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğu için hala yaz tatili olan Ağustos ayının ilk yarısı da dahildir. Bkz. Ağustos 2022 Kalabalık Takvim o ayda ziyaret edilecek iyi ve kötü zamanlar hakkında daha fazla bilgi için.

Tarihsel olarak Eylül, Walt Disney World’de yılın en az meşgul ayıdır ve bu ay boyunca hemen hemen her gün Walt Disney World’ü ziyaret etmek için iyi bir zaman olur. Ancak, ayın başına ve sonuna doğru birkaç istisna vardır. Bkz. Eylül 2022 Kalabalık Takvim.

Walt Disney World’ün 50. Yıldönümü kutlamasının başladığı Ekim ayında tüm bahisler kapalı. Ayın tamamında çılgın kalabalıklar olmasını beklerken, son zamanlarda bir iptal dalgası Might çılgınlardan “sadece” çılgınlara kadar katılım seviyelerini kolaylaştırın. Bkz. Ekim 2022 Kalabalık Takvim daha fazla detay için.

Mickey O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi

Mickey’nin O Kadar Korkunç Olmayan Cadılar Bayramı Partisi, Magic Kingdom’da konukların Walt Disney World’de hayalet sezonunu kutlamasına olanak tanıyan, zorlu bir etkinliktir. MNSSHP, Mickey’s Boo to You Halloween Parade, Hocus Pocus Villains Spelltacular sahne şovu, Magic Kingdom boyunca şeker mi şaka mı ve Disney’in Çok Ürkütücü Değil Muhteşem havai fişek gösterisi gibi özel eğlenceler sunuyor. Parkta en sevdikleri kostümleri giyen pek çok karakter var – ve siz de sizinkini giymeye teşvik ediliyorsunuz!

Son iki yıl (olmadığı zaman) dışında, 2008’den beri her yıl en az bir kez Mickey’nin Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi’ne katıldık – geçen yıl düzenlenen bir düzineden fazla kez dahil! Bu yılki deneyimimizi şurada okuyabilirsiniz: 2022 Mickey O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi Fotoğraf Raporu.

Tüm o parti gecelerinden ve bilet satın alımlarından, nasıl çalıştığı hakkında çok şey öğrendik ve bunların çoğu bizim haberimizde de ele alındı. Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi Rehberiayrıca paraya değip değmediğini, etkinlik için stratejiyi ve çok daha fazlasını kapsar.

MNSSHP danışmanlığını düşünebileceğiniz diğer kaynaklar şunlardır:

2022 Mickey’s Not So Scary Halloween Party’nin çoğu tarihinin biletleri şimdiden tükendi, bu yüzden sizi bir an önce katılıp katılmamaya karar vermenizi öneririz.

Minnie’nin Cadılar Bayramı Yemeği

Disney’in Hollywood Stüdyolarında, Minnie’s Seasonal Dining’in Cadılar Bayramı için geri döndüğü Hollywood & Vine’da Cadılar Bayramı eğlencesi var. Minnie’nin Cadılar Bayramı Yemeği sırasında ürkütücü ruha girebilirsiniz.

Cadılar Bayramı 2022 için bu bir kez daha normal bir deneyim. Büfe kısa süre önce geri döndü ve tam karakter deneyimi geri döndü. Bu nedenle, özellikle Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi yapmayanlara Minnie’nin Cadılar Bayramı Yemeği’ni bir kez daha şiddetle tavsiye ediyoruz. tamamını okuyun Minnie’nin Cadılar Bayramı Yemeği İncelemesi karakterlerin, yemeklerin ve daha fazlasının fotoğrafları için!

Sihirli Krallık Cadılar Bayramı Süslemeleri

Yukarıda belirtildiği gibi, Cadılar Bayramı süslemeleri Magic Kingdom’da zaten hazır. İkonik Mickey Head Balkabağı Çelenkleri, Ana Cadde ve Cinderella Kalesi’nin önündeki Central Plaza’nın yukarı ve aşağısındaki elektrik direkleri üzerindedir.

Ana Cadde’deki dükkanların ikinci katını kaplayan balkabakları da var, her birinin üzerindeki oymalar içerideki işletmelerden ilham alıyor. Buna ek olarak, parkın önüne Cadılar Bayramı atmosferi vermek için bazı sonbahar çelenkleri ve diğer hafif dokunuşlar var. Ancak, bu her şey değil.

Kasaba Meydanı “Kabak İnsanları” veya Ana Caddenin Korkuluk Vatandaşları 2022 Cadılar Bayramı için geri döndü!

Bunlar, Ana Cadde’nin yukarı ve aşağısındaki ve Magic Kingdom’daki Özgürlük Meydanı’na uzanan birçok dekorasyondan sadece birkaçı. Sonbahar için süslenmiş parkın düzinelerce fotoğrafı için Magic Kingdom’da Cadılar Bayramı Tam Formda Geri Döndü’ye göz atın.

Disney Springs Cadılar Bayramı Süslemeleri

Eylül ve Ekim boyunca, Disney Springs’in her yerinde mevsimlik dekorasyonlar, fotoğraf arka planları, eğlence ve ikramlar içeren “Disney Springs’te Sonbahar”ı bulacaksınız.

Çok fazla bir şey yok, ama Disney Springs kesinlikle Magic Kingdom’daki Main Street’in dışındaki Walt Disney World’deki herhangi bir yerden daha fazla Cadılar Bayramı gibi hissediyor. Süslemeler güzel, bolca Cadılar Bayramı ürünü ve bazı eğlenceli fotoğraf çekimleri var. Özellikle sonbahar/Cadılar Bayramı dekoru için Disney Springs’e bir gezi yapmanızı önermeyiz, ancak orada önceden planlanmış bir ziyarette görmek güzel.

cadılar bayramı mal

Cadılar Bayramı sezonunda Walt Disney World’ü ziyaret eden konuklar, tema parklarında, otellerde ve Disney Springs’teki çeşitli mağazalarda çeşitli temalı ürünler bulacaklar.

Balkabağı Mickey ve Hocus Pocus Spirit Formaları, Kabak Mickey Kulak Bandı ve çeşitli diğer seçenekler var. Her şeye bir göz atmak için Walt Disney World’de Halloween 2022 Ürünlerine bakın.

Sleepy Hollow’a dön

“Sleepy Hollow’a Dönüş” Disney’in Fort Wilderness Resort & Campground’unda düzenlenen eğlenceli bir sonbahar etkinliğidir. Akşam, 1949 animasyonlu klasik filmin bir grup izlemesini içerir Sleepy Hollow Efsanesi tesisin Tri-Circle-D Ranch ahırlarının içinde.

Etkinlik geceleri, dört nala koşan hayaletleri görebilir ve Headless Horseman ile yakından ve kişisel bir karşılaşma yaşayabilirsiniz. Filmden sonra konukların Cadılar Bayramı temalı atıştırmalıkların ve tatlıların tadını çıkarabilecekleri bir tatlı partisi var.

Düzenlendiği geçen yıl, Disney’in Fort Wilderness Resort & Campground’unda Eylül sonu ve Ekim’de belirli hafta sonları ve ayrıca Cadılar Bayramı’na giden son tam hafta boyunca “Sleepy Hollow’a Dönüş” gerçekleşti. İşte o tarihler: 28-30 Eylül, 3-7 Ekim, 10-14 Ekim, 17-21, 24-31.

Bununla birlikte, Sleepy Hollow’a Dönüş son iki yıldır yapılmadı ve (henüz) bir duyuru yapılmadı. Geçen yılki iptalin nedeni açık olmalı. Önceki yıl iptal edilmesinin nedeni, yeni bir Tri-Circle-D Çiftliği inşa etmeyi de gerektiren şimdi rafa kaldırılmış Reflections – A Disney Lakeside Lodge’un inşasından kaynaklanıyordu. Bu proje şimdi bitti ve yeniden tasarlanan sonuçlar oldukça etkileyici.

Tahmin etmek zorunda olsaydık, beklentimiz, Sleepy Hollow’a Dönüş’ün 2022’de GERİ DÖNMEYECEĞİ. Zaten Eylül ve muhtemelen şimdiye kadar duyurulacaktı. İşte yanıldığımızı umuyoruz!

“Cadılar Bayramı” Gezileri

İşlerin gerginleşmeye başladığı yer burasıdır. Disneyland’den farklı olarak, Walt Disney World’de Cadılar Bayramı cazibe kaplamaları yoktur. Bu hayır demek Noel öncesi kabus– Tower of Terror için Perili Köşk Tatili, Uzay Dağı Hayalet Gökadası ve “Karanlıktan Sonra Canavarlar” yok.

Bunun yerine, Walt Disney World’ün iki ikonik perili ev/otel cazibe merkezi vardır: Haunted Mansion ve Twilight Zone Tower of Terror. Her ikisi de yıl boyunca açıktır ve açıkça “Cadılar Bayramı” atraksiyonları değildir, ancak her ikisi de ikonik Cadılar Bayramı hikayeleri, filmler ve daha fazlasıyla aynı kan bağını paylaşır ve bunlar için ilham kaynağı olmuştur.

Epcot Yemek ve Şarap Festivali

Bu da başka bir gerginlik. Uzaktan Cadılar Bayramı temalı bile değil, ancak yeterince gözlerinizi kıstırırsanız, Epcot Uluslararası Yemek ve Şarap Festivali belli belirsiz bir şekilde sonbahar temalı bir teklife benzeyebilir. Yıla bağlı olarak, Epcot’ta bir avuç balkabağı aromalı atıştırmalık ve diğer sonbahar (ish) ikramları bulabilirsiniz (yeterince sıkı ararsanız). Ayrıca, etkinliğin bir Oktoberfest havası var (yine bir gerginlik).

Ne olursa olsun, Walt Disney World’ün amiral gemisi sonbahar yemek etkinliği eğlencelidir ve dünya çapında biraz zaman geçirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Bkz. 2022 Epcot Uluslararası Yemek ve Şarap Festivali Rehberi bilmeniz gereken her şey için. Ayrıca bizim kontrol etmenizi öneririz Yemek Kabini Fotoğrafları ve İncelemeleri şeyleri keşfetmek ve atıştırma stratejinizi planlamak için.

Diğer Orlando Cadılar Bayramı Etkinlikleri

Şimdi 31. korkunç yılında, Universal Studios Florida’daki Halloween Horror Nights, Orlando’nun yetişkinler için en ünlü Halloween etkinliği ve şu anki favori sezon etkinliğimiz. Genellikle Eylül ve Ekim aylarında birden çok kez ziyaret etmemize izin veren Sık Korku Geçişleri satın alırız. Eğer korkmak istiyorsanız bu harika bir olay ama çocuklar için uygun değil.

HHN’nin birincil çekimi, içinden geçmeli perili ev labirentleridir. Yaklaşık yarısı genellikle Texas Chainsaw Massacre ve Beetlejuice gibi korku serilerine dayanırken, diğer yarısı orijinal IP’dir. Sahne şovları, Cadılar Bayramı: Mayhem Maratonu lagün gösterisi ve konukları şaşırtmaya çalışan korkutma oyuncularıyla dolu açık hava korkutma bölgeleri gibi başka eğlenceler de var. Bkz. 2022 Cadılar Bayramı Korku Geceleri İçin En İyi Rehber bilmeniz gereken her şey için.

Howl-O-Scream, SeaWorld Orlando’da karaya vurdu ve korku her yerde. SeaWorld’ün Howl-O-Scream’inde, korku bölgelerine saldıran öfkeli musallatlardan kaçınacaksınız. İçeride barınak arayın, yalnızca bir korku evine girdiğinizi bulmak için. Bir gece treni yolculuğu ile heyecanı derinleştirin. Şeytani etkileşimli bir barda korku için susuzluğunuzu giderin. Canlı bir gösterinin canavarca elektriğini hissedin.

Her şeyden önce, gölden çıkanın musallat olan şarkısına direnmeye çalışın. Kötülük bir uluma ve bir çığlıkla çağırıyor. Bu sonbaharda 10 Eylül – 31 Ekim tarihleri ​​arasında yalnızca SeaWorld Orlando’da 27 gece tamamen sürükleyici korku deneyimini yaşayın. (Bunlar SeaWorld’ün sevimsiz sözleri, benim değil. Bu olay yepyeni olduğu için henüz yaşamadık ve sadece PR kopyasıyla uğraşıyoruz.)

Bu, Walt Disney World’deki Cadılar Bayramı 2022 Rehberimiz için bir paket. Tarihe tam bir aydan fazla bir süre varken, ek sürprizler ve duyurular yapılması olasıdır, bu yüzden umarız Cadılar Bayramı yaklaştıkça paylaşacak daha fazla haberimiz olur.

Bu yüzden bizi izlemeye devam edin. Sizi haberdar edeceğimizden ve bu kılavuzun buna göre güncellendiğinden emin olacağız!

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarruf Etme İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Ne Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

Senin düşüncelerin

Walt Disney World’de Cadılar Bayramı’nı nasıl kutlarsınız? Ürkütücü mevsim ruhuna girmenin başka yolları var mı? Diğer üç parkın sonbaharı kutlamak için daha fazlasını yapmasını ister miydiniz? Tavsiyemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.