Moana Animal Kingdom’a Gelebilir mi?

Disney, D23 Expo’da Moana’nın Animal Kingdom’da Dinoland USA için bir başka “potansiyel genişleme” fırsatı ve “erken konsept keşfi” olduğunu duyurdu. Bu gönderi, tüm detayları, konsept sanatını ve olası genişleme hakkında bildiğimiz her şeyi ve ayrıca biraz yorum paylaşacak.

Animal Kingdom genişleme haberi, D23 Expo 2022’deki “Sınırsız Bir Gelecek: Disney Parkları, Deneyimleri ve Ürünleri” sunumu sırasında duyuruldu. Disney Parklar, Deneyimler ve Ürünler Başkanı Josh D’Amaro, gelecek için konsept sanatına bir göz atmayı teklif etti. ve birkaç yıl içinde ne olacağını alay etti.

Son birkaç yıldır Disney’in Animal Kingdom’ı hakkında bir sürü söylenti var. benim favorim oldu Indiana Jones Macera ve Dinoland Değişiklikleri, ve bu çoğunlukla Chester ve Hester’ın Dino-Rama’sının iğrenç olmayan bir şeyle yer değiştirmesi benim en büyük hayalim.

Başka bir söylenti, hayran çevrelerinde hala vızıltı yaratan klasik, inşa edilmemiş bir Walt Disney World cazibe merkezi olan Excavator’ın yeniden canlanmasıydı. Zootopia genişlemesinin asıl tanıtımından önce, tahminim bunun D23 Expo 2022’de duyurulacağıydı.

Bu yarı duyuruya gelince, Walt Disney Animation Studios’tan Imagineer Chris Beatty ve Jennifer Lee, bir Zootopia genişlemesini anlattıktan sonra Moana bölgesine bir bakış attı. Her ikisinin de erken konsept keşifleri ve potansiyel genişleme fırsatlarından biri olduğunu belirttiler.”

Animal Kingdom’da Dino-Rama’nın yerini alacak olan Moana bölgesi için ekranda paylaştıkları resim:

Josh D’Amaro sunumun bu bölümünü başlattığında, şirketteki bazı insanları çok rahatsız edecek, ancak hayranlar için heyecan verici olacağına dair bir uyarıyla başladı.

Sunumun Hayvanlar Alemi kısmı, konuyla ilgili takipten biraz daha kesin olarak sunuldu. Disney Kötüleri, Encanto ve Coco Magic Kingdom’a Geliyor. Konsept sanatı da gözle görülür şekilde daha ayrıntılı ve daha az izlenimciydi. En azından, sanatın Moana bölgesi. Zootopia uzaktaki bulutlarda kapalı.

Konsept sanatına yakından baktığımızda, ilgi çekici yerlerden birinin bir sürü yelkenli bir spinner yolculuğu olacağını görebiliriz.

Hırs seviyesi göz önüne alındığında, bu yolculuğun inşa edileceğinin neredeyse kesin olduğunu söyleyebilirim. Walt Disney World hayranlarının şansıyla, 2022 D23 Expo’nun sonunda meyvelerini veren tek şey bu olacak.

Diğer cazibe, bir günlük flume yolculuğu gibi görünüyor.

Konsept sanatında, mütevazı bir düşüşle aşağı inen ve ardından Moana’nın etrafında dönen tekneleri görebilirsiniz. wa’a kaulua şelalelerin altına ve bir gösteri binasına gitmeden önce kanoyu destekleyin.

Belki inşa edilecek bir arazi hakkında çok fazla umutlanmasam da, Walt Disney World’ün henüz geliştirmenin ilk aşamalarında olan bir arazi için bu ayrıntı düzeyinde konsept sanat yayınlayacağından şüpheliyim.

Bu bölgedeki cazibe merkezlerinden en az ikisi, bilinçli bir seçim olan açıkça tanımlanmıştır. Disney, hayranların yayınladıkları sanat eserine yakınlaşacağını ve gerçekte amaçlanan şey hakkında ipuçları için her fırça darbesini inceleyeceğini biliyor. Burada çok fazla spekülasyona gerek yok (arkadaki ve sağdaki yapılar hariç) çünkü bu cazibe merkezlerinin ne olduğu oldukça açık.

Normalde, planlar somut değilse, konsept sanatı çok daha belirsiz ve izlenimcidir – 2017’de EPCOT revizyonu veya Magic Kingdom’daki orijinal New Fantasyland için gördüğümüz gibi. Magic Kingdom’daki Big Thunder Mountain Railroad’un arkasındaki bu yılki büyük ölçekli genişleme bile çok daha az ayrıntı içeriyordu.

Kişisel olarak, Journey of Water’dan hemen sonra Walt Disney World’ün Moana’ya dönmesine şaşırdım. Film benim favorilerimden biri olsa da ve bence EPCOT’ta bir gözden geçirmeden fazlasını hak ediyor, ayrıca varlığının Walt Disney World’deki bir parkla sınırlı olması gerektiğini düşünüyorum.

Benim bakış açıma göre, su kanalıyla dolu dolu bir kara sonsuz derecede daha mantıklı – ama o gemi Journey of Water dikey gittiğinde yola çıktı. Tüm bu fikirlerin parça parça değil, aynı anda kararlaştırıldığı 10 yıllık bir ana plan olmaması çok kötü.

Muhtemelen en iyi fikir Moana’nın Splash Mountain’ı devralması, Tiana’nın Big Thunder’ın arkasındaki New Orleans Meydanı’nda yepyeni bir gezintiye çıkması, Animal Kingdom’da daha büyük bir Güney Amerika bölgesi (Encanto dahil) inşa ediliyor gibi hissediyorum. tamamen Spaceship Earth’ün arkasındaki EPCOT’ta ve Disney’in Hollywood Stüdyolarında Zootopia’da.

Animal Kingdom’daki Moana kavramını sevmediğimden veya ona katılmadığımdan değil. Filmin ortamı ve mesajı, özellikle animasyon filminde olanların ötesinde Okyanusya’nın ortamları ve unsurları varsa, onu mükemmel bir uyum haline getiriyor. IP’yi gerçek dünya ortamına bağlamlaştıran bir genişletme ideal olacaktır.

Benim sorunum, Moana’nın EPCOT’ta zaten gözden kaçan bir cazibe elde etmesi ve daha fazlasına ihtiyacı olmaması. Zaten daha fazlasını alacaksa, neden Splash Mountain’ı Adventureland’e ekleyip Moana Dağı yapmıyorsunuz? Disney’in buradaki tüm yaklaşımı bana tuhaf geliyor, ama belki de dört parkın tamamının büyük resmine fazla takılıyor olabilirim.

Ama kim bilir, belki de bu son olmayacak. Hayal kurmak, Walt Disney World’ün iki krallığı için birkaç büyük fikir ortaya çıkardı ve bunların hepsinin inşa edilmesi pek olası görünmüyor. Moana için konsept sanatının diğer her şeye kıyasla ayrıntı düzeyi göz önüne alındığında, bu diyarın gerçekleşmesi en muhtemel görünüyor – ancak bu sanat sadece tesadüf olabilir.

Bununla birlikte, Animal Kingdom’a bir ek sadece mantıklı. Paylaşılan tüm Magic Kingdom ve Animal Kingdom planlarından Dino-Rama’nın yerini alacak bir şey neredeyse kesinlikle olacak. Animal Kingdom şimdi son büyük genişlemesinden en uzaktaki Walt Disney World parkı, insanların günde en az saat harcadıkları park ve Disney zaten Primeval Whirl’i yıktı. Yerini alan piknik alanı, sürüşün üzerinde bir yükseltmedir (çıkarma ile toplama, bebeğim!), ama sonsuza kadar boş kalmayacak.

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarruf Etme İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Ne Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

Senin düşüncelerin

2022 D23 Expo’da Animal Kingdom için duyurulan ekleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Plandan heyecanlandınız mı yoksa bunaldınız mı? Yoksa bununla bekle gör modunda mısınız? Değerlendirmemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak -bizimle aynı fikirde olmasanız bile- hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.