Disneyland Fotoğraf Raporuna Erken Giriş

Erken Giriş, artık Disneyland’deki otel konukları için mevcut ve bunu kontrol etmek için birkaç şansımız oldu. Bu fotoğraf raporu, Fantasyland ve Tomorrowland’de sabah Ekstra Sihirli Saat değişimi sırasında ve park açılışında, ipuçları ve püf noktalarında ve daha fazlasında başardıklarımıza adım adım bir bakış sunuyor.

Disneyland’e yaptığımız bu ziyaret için Grand Californian’da kaldık. Bu, Disneyland Resort’taki en sevdiğimiz otel, daha lüks bir Wilderness Lodge gibi (ikisi aslında önemli ölçüde farklıdır, ancak bu yazının amacı bu değildir). Grand Californian’ın otel tarafı (nispeten) yakın zamanda güncellenmiş odalara sahiptir ve Disney Vacation Club tarafı, paranızın karşılığını fazlasıyla verir ve büyüleyici (veya bakış açınıza bağlı olarak tarihli) bir tarz sunar.

Disneyland şu anda sabah 8’de açılıyor, yani Erken Giriş sabah 7:30’da başlıyor. Walt Disney World’den farklı olarak, tesis bünyesindeki otellerin üçü de Disneyland ve Disney California Adventure’a yürüme mesafesindedir. Bu nedenle, Erken Giriş için ulaşım veya park etme konusunda tartışılacak bir şey yok – sadece parka yürüdük.

Erken Giriş için ayrılmış özel turnikeler olacağını ve bu uygun konukların normal halatlardan önce Ana Caddeye girmesine izin verileceğini umarak saat 7 civarında Disneyland’ın ön girişine vardık. Önceki Ekstra Sihirli Saat ve Sihirli Sabah giriş pencereleri daha önce bu şekilde çalışıyordu.

Ancak, şu anda Erken Giriş için durum böyle değil. Bunun yerine tüm turnikeler sabah 7:30’dan birkaç dakika önce açılıyor ve herkes aynı anda Ana Cadde’ye erişebiliyor. Her dakika önemli olduğundan ve bir şeylerin ters gideceğinden endişelenmeye başladığınızdan, Erken Giriş saatinde yemek yediğinizden ve sabahı bir baskın yaptığınızdan, bu garip bir şekilde stresli.

Dayanılmaz bekleyişlere ve (asılsız) korkularımıza rağmen turnikeler açıldıktan 60 saniye sonra parktaydık. Erken Giriş konukları, daha sonra tüm seçkin cazibe merkezlerinin ve deneyimlerin Erken Giriş için açık olduğu Fantasyland ve Tomorrowland’e erişmek için Plaza Inn yakınlarındaki ayrı bir kontrol noktasından geçebilirler.

Bu kontrol noktasında konuklar oda anahtarlarını gösterir veya Disneyland uygulamasında resort otel rezervasyonlarını alır. Birkaç dakika süren hızlı ve acısız bir süreçtir. Bu, Erken Giriş uygunluğu için tek kontrol noktasıdır. Burada onaylandıktan sonra, sabah gitmeye hazırsınız.

Bu, Turnikelerin Erken Giriş başlamadan sadece birkaç dakika önce açıldığı kısım hariç, Magic Kingdom’da Erken Giriş’in işleyişiyle neredeyse aynıdır. Orada, turnikeler yaklaşık 30 dakika erken açılıyor (güne ve resmi parkın açılış saatine bağlı olarak) ve kalabalıklar, Erken Girişin başlangıcında kendi ip atlama çeşitleri olan Tomorrowland ve Fantasyland köprülerinde toplanıyor.

Her halükarda, bu sorunsuz bir süreç ve sabah 7:30’dan kısa bir süre sonra Tomorrowland ve Fantasyland’deki ilk cazibe merkezlerine gittik.

Planımız, ben Tomorrowland’i nakavt ederken Sarah’nın Fantasyland’de başlamasıyla bir böl ve yönet yaklaşımı benimsemekti.

Space Mountain teknik zorluklar yaşadığından ve gecikmeli bir açılışa sahip olacağından, bu hızla yana gitti. Bu açıkçası gerçek turist için olumsuz bir sonuç olurdu, bilirsiniz, birşeyler yap. Benim için biraz rahatlama oldu. İşin ucundan tuttum ve Disneyland’in sabah fotoğraflarını çekerek işime devam edebilirdim.

Sarah, saat 7:31’de sıraya girdiği Peter Pan’s Flight ile başladı.

Sabah 7:34’te Londra ve Neverland üzerinden Soarin’ ile uçtuğu için burada kesinti yok.

Sarah’nın bir sonraki durağı Alice Harikalar Diyarında’ydı, burada sabah 7:37’de sıradaydı ve bindiği biniciye sabah 7:39’da bindi.

Onun varlığının fotoğrafik kanıtı yukarıda sunulmuştur.

Bunu takiben, Sarah (sırayla) Bay Toad’ın Vahşi Yolculuğu, Pamuk Prenses’in Büyülü Dileği, Pinokyo’nun Cesur Yolculuğu ve Uçan Fil Dumbo’yu yaptı.

Bu ilgi çekici yerlerin her biri için bekleme süresi 1 dakikaydı, bu da boş kuyruklarda yürümek için geçen süreydi.

Bu arada, sadece fotoğraf çekmekle uğraşmıyordum (“sadece” bu cümlede ağır işi yapıyor).

Boş fotoğraflar için Uyuyan Güzel Şatosu ve Fantezi Diyarı’nda dolaşmanın yanı sıra, paylaşmaya değer olduğunu düşündüğüm ilginç bir kalabalık örüntüsü de gözlemledim.

Peter Pan’ın Uçuşu için sıra aslında Erken Giriş boyunca kısaldı. Asla uzun sürmedi, ancak 15 dakikalık bir bekleme süresiyle sabah 7:40 civarında kesinlikle “zirveye çıktı” ve oradan düştü.

Bunun nedeni, çok az sayıda misafirin Erken Giriş için uygun olması ve Peter Pan’ın Uçuşunun, insanların büyük çoğunluğunun ilk önce yapması için en büyük öncelik olarak açık olmasıdır. Tüm bu konuklar geçiş yaptığında, bir durgunluk olur ve bekleme süreleri aslında ~7:45 ile parkın açılması arasında düşer.

Bu noktayı göstermek için yukarıdaki ve aşağıdaki fotoğrafları karşılaştırın. İlki, Early Entry’nin kapanmasıyla sabah 8:01’de çekildi. Peter Pan’ın Uçuşu’nda hafif bir çizgi var, ancak bu noktada muhtemelen 5 dakika veya daha az bir bekleme var.

Yaklaşık 60 ila 90 saniye sonra, ip bırakma kalabalığı Fantasyland’i sular altında bıraktı. Boğaların koşması gibiydi, ama yorgun turistler ve tornavida arabacılarıyla…çok daha korkunç! (Bunu gerçekten video yoluyla yakalamalıydım, ancak çok geç olana kadar bunu yapmayı düşünmedim.)

Gerçek ip düşüşü yuvarlandığında, Fantasyland’deki her şey sıfırlanmış gibi. Bu, normal gün misafirleri için harika bir haber, çünkü ip bırakma stratejisinin temelde değişmediği anlamına geliyor. Walt Disney World’den farklı olarak, o kadar az uygun Erken Giriş misafiri var ki, park açılışına giden bekleme sürelerini yüksek tutmak için yeterli değiller.

Tabii ki, bu, Space Mountain’ın aşağısındaki dinamikti, bu yüzden belki o açıkken bir miktar tümsek veya sürekli bir plato olurdu. Ancak, çok büyük bir nedenden dolayı şüpheliyim…

Park açılışından yaklaşık 10 dakika önce, Erken Giriş kalabalığı neredeyse tamamen Red Rose Taverne yakınlarındaki Star Wars: Galaxy’s Edge’in Fantasyland girişine taşınmıştı. Fantasyland’in geri kalanı nispeten ıssızdı, kalabalık halat atmak için burada toplanmıştı.

Bu niyet Star Wars: Rise of the Resistance’a giden yol, Disneyland’in önündeki diğer ip atlama konumlarından çok daha kısa olduğu için, sıradan konuklar için işleri alt üst edin. Bununla birlikte, yine de Galaxy’s Edge’i ipten düşürmenizi önermiyoruz. (bkz. Disneyland Park Açılış Stratejisi ve İp Bırakma İpuçlarıErken Girişten sonra doğru kalır.)

Sarah testleri yaparken benim fotoğraf çekmemle ilgili denenmiş ve gerçek yaklaşımımıza sadık kaldık ve o Star Wars: Direnişin Yükselişi için saat 08:03’te sıraya girdi ve diğer yönden normal halat bırakan kalabalığı yendi. Ancak, burada Sarah’nın neredeyse kesinlikle sizden daha hızlı olduğunu vurgulamak önemlidir (alınma yok). Onu çok övmek istemem ama Sarah tamamen Duncan Meyer’i bir yarışta yendi.

Sarah sabah 8:07’de ilk ön gösterideydi. Tüm sürecin sorunsuz olduğunu ve tüm etkilerin düzgün çalıştığını bildirdi.

Bu noktada not almayı bıraktık ve sabahın tadını çıkarmaya başladık. Bununla birlikte, en uygun strateji muhtemelen ya Millennium Falcon: Smugglers Run’a geçmek ve daha sonra daha önce açık olmayan Fantasyland gezilerine geri dönmek (Storybook Land Canal Boats ve Casey Jr. Circus Train) ya da nakavt olurdu. dağlar, Perili Köşk, Indiana Jones Macerası ve Orman Gezisi.

Nesnel olarak, ikinci yaklaşım muhtemelen biraz daha üstündür ve aşağı yukarı yaptığımız şeydir – ancak Indy’nin kesinti yaşaması planlarımızı bir dereceye kadar rayından çıkardı.

Sonuç olarak, Disneyland’e Erken Giriş, konukların çok kısa bir sürede çok şey başarmalarını sağlayan mükemmel bir yerinde avantajdır. Parkın açıldığı ilk iki saat içinde, günün geri kalanını daha yavaş bir tempoda geçirmemiz için bizi iyi konumlandıran hemen hemen her önemli cazibe merkezini yaptık.

Şimdilik Erken Giriş mükemmel – otel konukları için son derece faydalı bir avantaj ve tesis dışındaki misafirler için minimum düzeyde rahatsız edici bir şey. Disneyland Resort’ta yalnızca 3 resmi otel olması nedeniyle kapasite kısıtlı olduğundan, kalabalık seviyelerinde bunun pek değişmesi olası değildir.

Değişmesi daha olası olan şey uygunluktur. Disneyland’in Erken Giriş sırasında kullanılmayan kapasite olduğunu ve işletme maliyetlerinin avantajın rezervasyon avantajından daha yüksek olduğunu anlaması an meselesi gibi görünüyor. O zaman, bunun belirli İyi Komşu Otelleri veya daha önce Magic Mornings veya Extra Magic Hour gibi belirli bilet türlerini kapsayacak şekilde genişletildiğini görmeyi beklerdik. Bu değişiklikler meydana gelirse Erken Giriş’i tekrar ziyaret edeceğiz, ancak şimdilik Disneyland’de güne başlamak için harika bir yol olmalı!

Her zamanki gibi tavsiye ediyoruz Get Away Today aracılığıyla bir otel + bilet tatil paketi rezervasyonu. Erken Girişten yararlanmak için yerinde kalmayı veya daha düşük fiyatlar için tesis dışında kalmayı tercih edin, Get Away Today’in paket fiyatlandırması size tasarruf sağlayacaktır. İndirimli tatil paketlerine ek olarak, bazı oteller ‘4. gece ücretsiz’ promosyonlarına sahiptir (biz büyük ölçüde bu seçenekleri kontrol etmenizi öneririz) ve ödeme sırasında TOURIST kodunu kullanarak ekstra 10 $ tasarruf edebilirsiniz.

Güney Kaliforniya tatili mi planlıyorsunuz? Parka giriş fırsatları için Disneyland Biletlerinde Para Tasarrufu İçin İpuçları okuyun. Anaheim Otel İncelemeleri ve Sıralamalarımızda tesis içi ve tesis dışı oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Disneyland Restoran İncelemelerimize göz atın. Seyahatinizi iyileştirecek benzersiz fikirler için Disney için Ne Paketlemeli’ye bakın. Kapsamlı tavsiyeler için, Disneyland Tatil Planlama Rehberi. Son olarak, kılavuzlar için Disney’in ötesindebizim kontrol edin Güney Kaliforniya Güzergahları Los Angeles, Laguna Plajı ve daha birçok yere günübirlik geziler için!

SENİN DÜŞÜNCELERİN

Disneyland’e Erken Giriş Üzerine Düşünceler? Bu yerinde avantaja erişmek için Grand Californian Hotel, Disneyland Hotel ve Paradise Pier Hotel’de bir veya iki gecelik rezervasyon yapar mısınız? Bu sabahın avantajından yararlanmak için heyecanlı bir şekilde Fantasyland’i nakavt etmeye başlayın ve kalabalıklar üzerinde Star Wars: Rise of the Resistance’a hızlı bir başlangıç ​​yapın, yoksa ip bırakmaya devam edecek misiniz? Uygunluk kuralları veya cazibe sıralamaları konusunda hayal kırıklığına uğradınız mı? Değerlendirmemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.