Disney’in 100. ve Disneyland Eğlence Eklemeleri için Yeni Gece Gösterileri

Walt Disney Company’nin 100. Yıldönümü, 100 yıllık tarihinin en büyük şirketler arası küresel kutlaması olacak ve resmi olarak şubat ayında başlayacak. Ryan Seacrest ile Dick Clark’ın Yılbaşı Rockin’ Eve ABC’de. Bu gönderi, Disney100 boyunca Disneyland’in eğlence planları hakkında şu ana kadar bildiklerimizi detaylandırıyor.

Disney CEO’su Bob Chapek, D23 Expo’nun açılış törenlerinde, “On yıllık yaratıcılık, yenilik ve kararlılık, bugün bildiğiniz The Walt Disney Company’yi yarattı – eğlence dünyasının en kalıcı ve sevilen ismi” dedi. “Hikayeler anlatmak ve bir 100 yıl daha sürecek sihir yaratmakla dolu ikinci yüzyılımıza başlarken Disney’e liderlik etmek müthiş bir sorumluluk.”

D23 Expo 2022 sırasında şirket, Disneyland’deki Disney100’de kesinlikle tanışma ve selamlama, süvari törenleri ve daha pek çok etkinlikte görünecek olan ışıltılı yeni platin kıyafeti içinde Mickey Mouse’u tanıttı. Şirkete göre, bu kostüm Disney’in iyimserliğini ve yaratıcılığını yansıtacak şekilde tasarlandı, 100 yılını kutluyor ve gelecek yüzyıla bakıyor.

Hafta sonu boyunca hayranlar, kutlama için The Walt Disney Company’nin her köşesinden gelen inanılmaz yeni eğlenceler, deneyimler ve etkinlikler hakkında bilgi aldı. Walt Disney Animation Studios’un 2023 sürümünden Dilek ve Disney100: Sergi, Önümüzdeki yıldan itibaren yurt içi ve yurt dışı turnelere çıkacak olan Disneyland Resort’ta açılan yeni göz kamaştırıcı görüntülerle Disney100’de neler yaşanacağından bir kesit…

Disneyland Resort’ta Disney100, tüm yıl boyunca sınırlı süreli özel kutlamalarla Ocak 2023’ün sonlarında başlayacak. Dünyanın En Mutlu Yeri, platinle aşılanmış yeni bir dekor, Mickey Mouse, Minnie Mouse ve arkadaşları için yeni ışıltılı görünümler, özel yiyecek ve içecek teklifleri ve çok daha fazlasını alacak.

Disneyland Resort konuklarının gözleri Disney100 için yepyeni iki gece gösterisiyle büyülenecek. DCA’daki yeniliklere bir göz atarak başlayalım…

Disney California Adventure’da “World of Color – One”, Walt Disney’in bir asır önce başlattığı hikaye anlatımı mirasını kutlayacak.

World of Color – Bir damla su gibi tek bir hareketin nasıl büyüyüp bir değişim dalgasına dönüşebilecek bir dalgalanma yarattığına dair yeni bir hikaye anlatacak. En cesur, sevgi dolu ve ilham verici karakterlerden bazılarını yeni yollarla hayata geçiriyor. Gösteride ayrıca yeni bir orijinal şarkı olan “Start a Wave” de yer alacak.

World of Color – One konusunda ihtiyatlı bir şekilde iyimser olduğumu söyleyebilmeyi isterdim ama değilim.

Disney Enchantment gibi, bunun için konsept sanatı “Disney’e Her Şeye Selam, Ama Aslında Sadece Tanıtmak İstediğimiz Disney+ Akış İçeriği” gibi görünüyor. World of Color – One, Walt Disney’in başlattığı mirası ve şirketin 100. yılını kutluyorsa, gösterinin %10’unun son on yılda olması mantıklıdır. Ben makul bir insanım ve şovun %15 ila %20’sinin son on yılda olması sorun olmazdı.

Beni bu ‘Bir’in bu testi geçeceği konusunda şüpheye düşür.

Olsa bile Disney Enchantment’ın izleri hala taze. Disney Enchantment’ın pek çok hayranı olmasa da, öyle görünüyor ki, bu gösteriden hoşlananlar, esas olarak içeriğine rağmen bunu yapıyor, çünkü bir kale üzerinde patlayan ateşin belli bir çekiciliği var. Ve haklılar – var.

Ayrıca World of Color’da bulunan renkli su fıskiyeleri, lazerler ve diğer harika görseller de belli bir çekiciliğe sahiptir. Ama aynı değil. World of Color daha uzun ve patlamalarla aynı ilk çekiciliğe sahip değil. Elbette, Kaptan Jack Sparrow ve herkesin sevdiği ateşle ilgili bir kısım var, ama hepsi bu.

World of Color, Disney Enchantment’ta görülen aynı ilerleme hızı sıkıntıları, şarkı seçimi eksiklikleri, vb.’nin “yanına kıyamaz”. Umarım, World of Color – One ile farklı bir ekip görevlendirilir.

Disneyland’de, Walt Disney’in orijinal sihirli krallığı, hepimizin içindeki mucizeyi ateşleyecek yeni bir gece gösterisi olan “Muhteşem Yolculuklar” ile muhteşem bir tuvale dönüşecek.

Wonder Journeys, bugüne kadarki 60 Walt Disney Animation Studios filminin tümüne saygı duruşunda bulunarak ziyaretçileri sanat, müzik, hikaye anlatımı ve yürekle dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Disneyland’in son teknoloji projeksiyon efektlerini geliştirmeye devam edecek ve parkı, gökyüzünde havai fişek dans ederken etrafınızdaki karakterlere hayat veren bir sanatçının tuvaline dönüştürecek. Harika Yolculuklar, Ana Cadde, Uyuyan Güzel Kalesi, “bu küçük bir dünya” ve Amerika Nehirleri boyunca manzaralar sunacak.

“Wondrous Journeys” ayrıca, D23 Expo katılımcılarının ilk kez duyduğu “It’s Wonder” adlı inanılmaz yeni bir şarkıya da sahip olacak!

Disneyland’deki Harika Yolculuklar konusunda World of Color – One’dan çok daha iyimserim.

World of Color için korkularımın çoğunun, ezici Disney Enchantment’a dayandığı göz önüne alındığında, bu mantıksız görünebilir. World of Color – One’dan farklı olarak, bu bir kale parkı havai fişek gösterisi…tıpkı Harika Yolculuklar gibi.

Aradaki fark, şirket içinde Disneyland’deki her şeye (genellikle) belirli bir saygı gösterilmesi ve yerel halkın Walt Disney’in parkındaki her şeyi daha yüksek bir standartta tutmasıdır. Yeni başlayan ikinci kapıya bir Disney+ cızırtılı makarayı sokmak bir şey, ama tamamen Disneyland’de bu tür maskaralıkları çekmek için başka bir şey.

Bunun da ötesinde Disney, Wonder Journeys’in 60 WDAS filminin tamamına onay vereceğini zaten belirtmişti ki bu akıllıca bir hareket ve daha iyi bir denge öneriyor. (Yani, ilk iki düzinenin tümü tek bir projeksiyonun parçasıyken, en son 10 tanesi gösterinin büyük kısmı değilse.)

Oh, ve “It’s Wonder” şarkısından gerçekten keyif aldım.

Son olarak, “Sihirli Oluyor” geçit töreninin uzun zamandır beklenen dönüşü 2023 Baharında Disneyland’de gerçekleşecek.

Bu geçit töreni, kapanış öncesi yaklaşık iki hafta sürdü ve hala esasen yepyeni. Magic Happens’ı hala görmedik ve YouTube’da izleme veya film müziğini dinleme cazibesine direndik. Sonunda geri döndüğünü duyduğuma sevindim!

Sonunda, Disneyland Resort, Walt Disney Company’nin 100. Yıldönümü kutlaması için şirketin ‘merkezi’ olacak gibi görünüyor, bu da mantıklı. Walt Disney World para getiren inek iken, Disneyland orijinal ve hala baş tacıdır. Şirketin yöneticilerinin, Imagineers’ın ve diğer yaratıcıların büyük çoğunluğunun ana parkıdır.

Buna göre, Disneyland’in Disney100’e ev sahipliği yapması mantıklı. Şirketin, Kaliforniyalılar için sınırlı zaman veya özel etkinlikler düzenlemek için parkları nasıl kullandığını ve şirketin 100. yıldönümünü kutlamak için başka neler yapıldığını görmek ilginç olacak. Her zaman olduğu gibi, sizi haberdar edeceğiz!

Güney Kaliforniya tatili mi planlıyorsunuz? Parka giriş fırsatları için Disneyland Biletlerinde Para Tasarrufu İçin İpuçları okuyun. Anaheim Otel İncelemeleri ve Sıralamalarımızda tesis içi ve tesis dışı oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Disneyland Restoran İncelemelerimize göz atın. Seyahatinizi iyileştirecek benzersiz fikirler için Disney için Ne Paketlemeli’ye bakın. Kapsamlı tavsiyeler için, Disneyland Tatil Planlama Rehberi. Son olarak, kılavuzlar için Disney’in ötesindebizim kontrol edin Güney Kaliforniya Güzergahları Los Angeles, Laguna Plajı ve daha birçok yere günübirlik geziler için!

Senin düşüncelerin

Yepyeni iki muhteşem gece ile gözlerinizi kamaştırmaya hazır mısınız: Disney California Adventure’da “World of Color – One” ve Disney100 için Disneyland’de “Wondrous Journeys”? İkisinden biri için daha heyecanlı mısınız yoksa iyimser misiniz? Magic Happens’ın çok sınırlı ilk çıkışından sonra geri dönmesinden memnun musunuz? Değerlendirmemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Sorusu olan? Görüşlerinizi duymak -bizimle aynı fikirde olmasanız bile- hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.