Disney World’s Bath Markası Sona Eriyor

Uzun zamandır Walt Disney World hayranları için bir devrin sonu. Resort banyo ürünleri yapan markanın mağazasını kapattığını açıklamasıyla “tatil kokusu” sona eriyor.

H2O+ resmi web sitesinde 33 yıldır müşterilerine teşekkür ederek bununla birlikte şunları yazdı: “30 yılı aşkın muhteşem inovasyondan sonra, yıl sonunda markayı emekli etmek için çok zor bir karar aldık.” H2O+ ayrıca müşterilerinizin “favorilerinizi Amazon’da stoklar tükenirken satın alabileceğini” belirtti.

Walt Disney World, Disneyland veya Disney Cruise Line’ın sık ziyaretçileri H2O+ adını anında tanıyacaktır. Tatil odalarında ve devlet odalarında sağlanan şampuan ve saç kreminden ayak ovma ürünlerine kadar tüm banyo ve vücut ürünlerini yapan şirkettir.

Walt Disney World’de ve ötesinde öne çıkan ürünler arasında H2O Plus premium Sea Salt ve Sea Marine SPA serileri, özel mavi Bath Aquatics koleksiyonu ve Blushing Orange ve Greyfurt Bergamot kokularında banyo ve vücut bakım ürünleri yer alıyor. H2O Plus ürünleri ayrıca resort hediyelik eşya dükkanlarında ve shopDisney.com’da çevrimiçi olarak mevcuttur.

Hangisinden bahsetmişken, mağazaDisney az önce kalan H2O+ envanterini kapattığını belirten bir afiş yayınladı…

Mevcut envanter bittiğinde, bu kadar. ShopDisney’in afişine göre ürünler “30 Eylül’de sonsuza kadar yok olacak”.

2022’nin sonuna kadar, aşağıdakilerden de ürün satın alabilirsiniz. Amazon’da H2O Plus Vitrini. Banyo ürünleri şirketi web sitelerinde “H2O+ ürünleri yalnızca Amazon’da satışa sunulacak ve artık H2OPlus.com’dan sipariş kabul etmeyeceğiz. Ayrıntılı ürün bilgilerini okumaya devam edin ve ürünlerinizin bağlantılarını Amazon’da kolayca bulun.”

H2O Plus, Pola Orbis Holdings’in Tokyo, Japonya merkezli bir yan kuruluşudur. Pola Orbis grubu bir basın açıklamasında, iş portföyünün genişlemesini Vision için “mevcut kozmetik işinde marka portföyünün reformlarını izleyerek kârlılığı daha da artırmayı hedeflerken stratejilerinin yeni ayağı” olarak konumlandırdığını belirtti. 100. Yıldönümü planı olan 2029.

Bununla Pola, H2O Plus Holdings Inc.’i ortadan kaldırıyor. Gruba katıldığından beri H2O Plus, öncelikle ABD’de kozmetik üretimi ve satışı ile uğraşıyor. Bununla birlikte, güzellik markasını çevreleyen iş ortamı, satışların beklentilerin altında kalmasıyla “son derece zor” hale geldi. Pola, 2010 yılında H2O Plus’ı satın aldı. Satın alma sırasında Pola, markayı Asya’da genişleteceğini söyledi.

Şirkete göre H2O Plus, iş ortakları ile yaptığı anlaşmalara uygun ürün tedarikine ilişkin sözleşme yükümlülüklerini yerine getirecek ve 2023 yılının ikinci yarısında infisah işlemlerine devam edecek. Ardından gerekli prosedürlerin tamamlanmasıyla tasfiye sonuçlandırılacak. .

Bu göz önüne alındığında, H2O+ ürünlerinin Walt Disney World, Disneyland ve DCL odalarında en az 2022’nin sonuna kadar mevcut olması muhtemeldir. Walt Disney Company’den H2O’nun yerini alacak marka hakkında henüz bir haber yok, ancak bizim “oyumuz” geçerli başka bir Japon markasına: Tokyo Disney Resort’un sponsoru ve ikonik Mickey Mouse sabunluklarının (harika kokan) üreticisi Kao Corporation.

Walt Disney Company ve H2O Plus, 15 yılı aşkın bir süredir verimli bir ilişkiye sahiptir. İkisi, 2006 yılında Walt Disney World’ün “misafirlerimize şampuan, saç kremi ve vücut losyonu gibi yüksek kaliteli, oda içi olanaklar sağlamak” için H2O Plus ile birlikte çalışmaya başlamasıyla birlikte çalışmaya başladı. Michael Cohenbaşkan yardımcısı, Disney Kurumsal İttifakları.

Yanlış hatırlamıyorsam H2O ürünleri başlangıçta sadece Deluxe Resorts ve Disney Vacation Club tesislerinde sunuluyordu. Eğer yanılıyorsam biri beni düzeltmekte özgürdür, ama ben yemin etmek 2007’de All Stars ve Port Orleans Resorts’ta hala eski okul Mickey Mouse eşyalarını aldık.

2013 yılında, iki ortak bunu daha da ileri götüren çok yıllı bir stratejik ilişki duyurdu. Cohen, o sırada Disney’in “bu ilişkiyi genişletmekten heyecan duyduğunu ve dünyanın dört bir yanındaki Disney misafirlerine H2O Plus ürünlerini tanıtmayı dört gözle beklediğini” söyledi.

Ardından H2O+, H2O Plus’ın varlığını uluslararası alanda genişletmek için Walt Disney World Resort, Disneyland Resort, Disney Cruise Line ve Disney Vacation Club tesisleri için birincil oda içi olanaklar sağlayıcısından ayrıldı.

Bu anlaşma sayesinde, H2O Plus ürünleri Hong Kong Disneyland Resort, Disneyland Paris ve bir Disney Resort & Spa olan Aulani’ye eklendi. Ko Olina, Hawaii. Ayrıca H2O Plus, Walt Disney World ve Disneyland Resorts’ta birden fazla runDisney yarışının sponsoru oldu.

H2O Plus CEO’su, “Disney ile harika, uzun süreli bir ilişki yaşadık ve dünyanın en sevilen şirketlerinden biriyle daha fazla işbirliği yapma fırsatından memnunuz” dedi. O sırada Rick Ruffolo. “Bu genişletilmiş anlaşma, artık deniz bazlı cilt bakım ürünlerinde en iyinin tadını çıkarabilen daha geniş bir Disney kitlesine H2O Plus sunmamızı sağlayacak.”

Bu ortaklık o zamanlar önemli bir haber olsa da, H2O Plus ve Walt Disney World ile ilgili en büyük hikaye şuydu: doğal olarak, bir tartışma. Orantısız tepkiler alan küçük bir değişiklik.

2017’de Walt Disney World, ayrı paketlenmiş sabunları ve şampuanları duşta daha büyük, yeniden doldurulabilir dağıtıcılarla değiştirmeye başladı. Bu, 2017-2018 yıllarında tatil köylerinde yapılan ve yalnızca otel otopark ücretleri ve evcil hayvan dostu tatil köylerinin eklenmesiyle gölgede kalan pek çok popüler olmayan değişiklikten biriydi. (Otopark ücretleri hala çok önemli, ancak diğer iki “konu” son birkaç yıldaki değişikliklerle karşılaştırıldığında tamamen tuhaf görünüyor.)

Bu yeniden doldurulabilir dispenserler ilk olarak Value and Ilımlı Resorts’ta eklendi ve sonunda Disney Vacation Club Resorts ve ötesine genişletildi.

Evde puan tutanlar için, Star Wars: Galactic Starcruiser, bu yılın başlarında piyasaya çıktığında resmen yeniden doldurulabilir dağıtıcılara sahip en pahalı “otel” oldu.

Yine de bu biraz vuruldu ya da özlendi. Bazı Deluxe ve Villa tatil köylerinde yeniden doldurulabilir şampuan, saç kremi ve vücut yıkama dispenseri bulunurken, diğerlerinde yoktur.

En son kalışımız sırasında Walt Disney World’s Flagship Resort’ta Büyük Yeni Odalar, bireysel tuvalet bulmak için şaşırdık. (Hiçbirinizin gerçekten umrunda değil- ama hangi yeni odaların böyle şeyler yapıp yapmadığını ve yatak örtülerini görmek büyüleyici buluyorum.)

Bu konuda ikilemde kaldım. Bir yandan, bu daha çevre dostu ve büyük otel endüstrisinde Disney’in çok ötesinde bir trend. Özellikle Avrupa’da popülerdir (bunu oradaki üst düzey ve butik otellerde bile yaşadık), ancak bir süredir ABD Ulusal Parkı pansiyonlarında da standart uygulama olmuştur.

Bunun ters tarafı, sürekli artan fiyatlara sahip otellerde başka bir kesinti. Çevrecilik kisvesi altında uygulanan bir maliyet tasarrufu önlemi gibi hissettiren şeylerden biri. Bu tasarruf konuklara aktarılsa veya başka bir konforu iyileştirmek için kullanılsa, bir şey olurdu, ama sanırım hepimiz bunun böyle olmadığını biliyoruz.

Walt Disney World’deki bir tesiste kaldığımız zaman, H2O+ ürünleri stoklarız.

Bir süre önce, itiraf ettim Walt Disney World’ün En İyi 10 Kokusu yıllardır şampuan almadığım için. Bu artık doğru olmasa da, yeniden doldurulabilir dağıtıcı anahtarından kaynaklanmıyor-hala bir ömür boyu yetecek kadar H2O Plus ürünüm var.

Koku uyandıran nostaljiye inananlar olarak, bu yüzden küçük şişeleri toplamaya devam ediyoruz ve oldukça stok.

“Özel günlerde” veya güne iyi başlamak istediğimizde çeşitli H2O+ banyo ürünleri kullanıyoruz. Belirli otellerden üretimi durdurulan bazı kokular veya banyo ürünleri hala geçmiş gezilerden hatıraları ve duyguları çağrıştırıyor ve bunları zaman zaman tekrar ziyaret etmek güzel.

Sarah ve ben 2006 yılında, H2O Plus Disney ile ilişkisine başlamadan hemen önce birlikte Walt Disney World’ü ziyaret etmeye başladık. (Sanırım – ilk yolculuğumuz eski okul siyah ve kırmızı Mickey Mouse tuvalet malzemelerini içeriyordu.)

O zamandan beri H2O Plus ürünleri tatillerimizin belirleyici kokusu oldu. “Turkuaz aroması” hala beni 2007-2009 yıllarında Saratoga Springs’te kalmaya götürüyor, “yeşil aroma” Grand Californian’daki ilk kalışımızla ilişkili. Ve benzeri. Bu muhtemelen çoğu normal insan ve hatta sıradan ziyaretçiler için çok önemsiz bir haber, ancak bizim için çok büyük. Buna bir çağın sonu demek abartılı görünebilir – ve muhtemelen öyledir – ama bu bizim için biraz böyle hissettiriyor.

Nihayetinde, Walt Disney World’ün banyo ürünleri markasının emekliye ayrıldığına dair haberlerin, olayların büyük şemasında nispeten önemsiz olmasına rağmen, bu kadar “büyük” bir haber olmasının nedeni tam da bu. Bu yüzden diğer pek çok hayran da bu tuvalet malzemelerini stokluyor (eğer bunun tutumlu olduğunu düşünüyorsanız, asıl noktayı kaçırdınız – 200 dolardan fazla bir otel odasını karşılayabilen hiç kimse 2 dolarlık bir şişe Suave alamaz). Bu nedenle, yeniden doldurulabilir dağıtıcılara geçiş yapıldığında bu kadar çok kişi için bu kadar önemliydi.

İyi haber şu ki, Walt Disney World ve diğer destinasyonlar H2O Plus’ı farklı banyo ürünleriyle değiştirecek (muhtemelen-muhtemelen son kuruş sıkışması göz önüne alındığında bu varsayımla kendimizi geçmemeli) ve bu markanın kendine özgü kokuları olacak ( ayrıca muhtemelen). Bu yeni kokuların etrafında nostaljinin oluşması biraz zaman alacak ama sonunda olacak. H2O Plus tarafından yapılanlar kadar iyi olduklarını umuyoruz. Gerçekten bir çağın sonu… ve umarım bir başkasının başlangıcı!

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarruf Etme İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Ne Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

Senin düşüncelerin

Walt Disney World, Disneyland veya Disney Cruise Line’daki H2O+ banyo ürünlerinin nostaljik kokularını özleyecek misiniz? Bu sizin için bir ‘bir devrin sonu’ mu…yoksa bu önemsiz bir haber mi? H2O Plus hayranı mısınız yoksa farklı bir şeye hazır mısınız? Değerlendirmemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak -bizimle aynı fikirde olmasanız bile- hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.