Magic Kingdom Genişletme Paketi: Coco, Encanto & Villains Lands Açıklandı

D23 Expo’da Disney, Magic Kingdom’daki Frontierland’deki Big Thunder Mountain Demiryolunun ötesinde yeni bir arazinin (veya bölgelerin?) geliştirilme aşamasında olduğunu açıkladı. Genişlemede Coco, Encanto ve Villains yer alacak. (doğru okudunuz). Bu gönderi, tüm detayları, konsept sanatını ve olası genişleme hakkında bildiğimiz her şeyi ve ayrıca biraz yorum paylaşacak.

Bu Magic Kingdom genişleme haberi, D23 Expo 2022’deki “Sınırsız Bir Gelecek: Disney Parkları, Deneyimleri ve Ürünleri” sunumu sırasında duyuruldu. Disney Parklar, Deneyimler ve Ürünler Başkanı Josh D’Amaro, gelecek için konsept sanata bir göz atmayı teklif etti. ve birkaç yıl içinde ne olacağını alay etti.

Bu, 2022 D23 Expo’daki birçok duyurudan biriydi. Diğerleri arasında TRON Lightcycle Run için açılış sezonu, Figment buluşmasının dönüşü, EPCOT için yeni gece gösterileri ve Disney100 için Magic Kingdom yer alıyor. Ve şimdiye kadar Walt Disney World için duyurulan şey bu. Çok yakında her duyurunun bir özetini alacağız.

Bu duyuru, Animal Kingdom’da potansiyel bir Moana ve Zootopia alanı haberinin ardından yapıldı. Açıklama, Walt Disney Animation Studios’un Baş Yaratıcı Sorumlusu Imagineer Chris Beatty ve Jennifer Lee tarafından yapıldı. Herhangi bir ek ayrıntı vermediler, ancak duyuruyu çömelmiş bir dil kullanmaya özen gösterdiler ve bunun “erken konsept keşfi” ve “potansiyel genişleme fırsatlarından” biri olduğunu belirttiler.

İşte ikilinin sahnede paylaştığı konsept sanat:

Bu konsept sanatı, Animal Kingdom’daki Moana bölgesi için paylaşılanlardan kesinlikle daha izlenimci, ancak yine de son yıllarda ortaya çıkan bazı konsept sanatlardan daha ayrıntılı.

Bununla birlikte, yalnızca Coco ve Encanto bölgeleri iyi tanımlanmıştır. Disney Villains genişlemesi uzaktan görünüyor – buna özgü hiçbir konsept sanatı paylaşılmadı.

Josh D’Amaro sunumun bu bölümünü başlattığında, şirketteki bazı insanları çok rahatsız edecek, ancak hayranlar için heyecan verici olacağına dair bir uyarıyla başladı.

Sunumun Magic Kingdom bölümü, bir bunu yapsaydık ne olurdu bir tür vibe… ama aynı zamanda bu planların aktif olarak üzerinde çalışıldığını ve takip edildiğini öne sürdüler.

Planlar erken geliştirme aşamasındadır, ancak keşfedilen fikirler konuklara Casa Madrigal’e girme ve Rivera ailesinin Alebrijes’i Dante veya Pepita’nın sırtına binme fırsatı sunacaktır. kakao.

Dürüst olmak gerekirse, bu haberi nasıl kategorize edeceğimi bile bilmiyorum. Tam teşekküllü bir duyurudan kısa, ancak bir Imagineering beyin fırtınası seansı veya mavi gökyüzü perdesi için duvarda uçmaktan daha fazlası. Somut ayrıntılar ve konsept sanat var, ancak bu genişlemenin son versiyonunun gerçekte ne içereceği konusunda hiçbir vaat yok.

Benim için bir soru, bu Magic Kingdom genişlemesinin nerede inşa edileceği. (eğer inşa edilmiştir). Walt Disney World, parkın arkasındaki yolları, kelimenin tam anlamıyla, Big Thunder Mountain Demiryolunun arkasına yerleştirebilecek şekilde sessizce yeniden konumlandırıyor.

Diğer bir olasılık da, bunun en azından bir kısmının Tom Sawyer Adası’nın yerini almasıdır. Yaklaşık 7-8 yıl önce, Big Thunder Mountain Railroad’un yanı sıra bölge için büyük bütçeli bir genişleme söylendi. Bu konumun hala plan olması muhtemel, ancak D’Amaro iyi haberleri paylaşmak istedi ve Amerika Nehirleri ile Tom Sawyer Adası’nı kesmek Walt Disney World hayranları tarafından pek iyi karşılanmayacaktı.

Hayal kurmaktan çok heyecanlanmadan önce, bunun gerçekleşmeyebileceğini belirtmekte fayda var. Belirsiz D23 Expo duyuruları söz konusu olduğunda Disney’in kötü bir sicili var. Geçmişte, sunulan birçok plan olmadan Bu Magic Kingdom genişleme planlarının devasa uyarıları meyvelerini vermedi.

Ana Cadde Tiyatrosu, Cherry Tree Lane, orijinal Future World planları, ikinci Future World planları, ilk Avengers E-Ticket ve daha pek çok şey inşa edilmedi. (Ve bir sürü terkedilmiş projeyi unuttuğumu biliyorum – Expo öncesi bir liste gördüm ve üzerinde bundan çok daha fazlası vardı!)

Bu nedenle, bunu çok fazla şüphe ve karamsarlıkla izlediğim için kimseyi suçlamıyorum. Tüm yıldızların ötesinde, mevcut yönetim son birkaç yılda Walt Disney World hayranları tarafından tam olarak doğru yapılmadı. Zor bir dönem oldu ve bu haber telaşı, son zamanlarda yaşadıklarımız ile çok çelişiyor.

Belki içimdeki köklü iyimserliktir, ama ben hâlâ Bu konuda ihtiyatlı bir iyimserlik, D23 Expo duyurularının ne kadar yaygın olduğunu bilsek bile – bundan daha somut olanlar – gerçekleşmez. Geçmişte Chapek ve diğerleri tarafından yakılmış olsam bile, Magic Kingdom’ın başka bir büyük ölçekli genişleme alacağından -belki aptalca bir şekilde- umudumu koruyorum.

Josh D’Amaro çıkıp eğlence ve diğer küçük şeyleri vurgulayabilirdi. Fantasmic’in geri dönüşü hakkında konuşabilirdi (ki bu önümüzdeki 6-8 hafta içinde hâlâ devam ediyor), bu yaz olanları tekrarlayabilir veya devam etmekte olan projelerin ayrıntılarına kafa yormak için daha fazla zaman harcayabilirdi.

Bunun yerine, sunumu Walt Disney World ile ilgili olarak çitlere döndü. Bu gösterişli D23 Fuarı bana en azından şirketin Magic Kingdom’ı genişletme planları olduğunu gösteriyor. Aslında Coco, Encanto ve/veya Disney Kötüleri olup olmadığı önemsizdir.

Park inşa etme arzusu şirketin yüksek seviyesinde var, bu da Walt Disney World’e daha fazla para yatırma isteği olduğu anlamına geliyor. Bunun D23 Expo’da sahnede sunulması, bunun sadece Imagineering’de yüzen bir mavi gökyüzü fikri olmadığı anlamına geliyor.

D23 Expo’daki Walt Disney World “genişleme” haberleri için en iyi senaryoyu bulan biri, Primeval Whirl’in yerine geçtiği için bu beni şaşırttı. Epic Universe’ye doğrudan ve anında bir yanıt olmayabilir, ancak önemli bir şey.

Daha önce de söylediğim gibi, Disney’deki liderliğin Epic Universe için bir “cevaba” ihtiyaçları olduğuna inandığını düşünmüyorum. Harry Potter’ın Büyücülük Dünyası açıldığında halka açık konumları, “yükselen bir gelgit tüm tekneleri kaldırır” – daha güçlü bir Universal Disney’e faydalıydı çünkü Central Florida’ya daha fazla insan çekti.

Bu bir dereceye kadar tartışılmaz bir şekilde doğrudur, ancak aynı zamanda spindir. On yıldan fazla bir süre sonra, tema parkı manzarası da Orlando’da gelişti. Universal, aradan geçen yıllarda çeşitli fiyat noktalarında yarım düzine otel inşa etti ve ayrıca 3 tema parkı artı bir su parkının yarattığı fark da var. Birçok ziyaretçi için Universal, hedef Disney’den bir sapmadan ziyade kendi başına.

Şahsen, Disney liderliğinin Epic Universe hakkında gerçekte ne kadar endişelendiğini merak ediyorum. Bir bütün olarak şirket ve özellikle Walt Disney World, son birkaç yılda çok fazla kurumsal bilgi kaybetti. Disney’deki pek çok lider sadece bir başarı çağını biliyor ve sonuç olarak “kimse bize dokunamaz” tavrına sahip.

Bob Chapek veya Josh D’Amaro ile herhangi bir röportajı izleyin ve bu güveni görebilirsiniz (hayırsever bir terim kullanmak için). En tepede belirlenen ton buysa, bunun gerçekten Universal’den korkan bir şirket olduğunu düşünüyor musunuz?

Açık olmak gerekirse, bu güvenin yersiz olduğunu düşünüyorum. Elbette Disney on yıldan fazla benzersiz bir başarı elde etti ve tema parkı işi Universal’inkinden farklı bir aşamada. Bununla birlikte, tema parkları da işleten bir otel işletmesi olarak Walt Disney World, konuklarını bir gecede Universal’e kaptırmayı göze alamaz.

Bunlar en kazançlı ziyaretçileri ve eğer Universal birazını -hatta sadece %10’unu- çekebilirse bu Disney için büyük bir darbe olur. Universal, yepyeni bir park için daha uygun fiyatlı konaklama ve yerinde avantajlar sunarak, Wizarding World’ün on yıldan fazla bir süre önce ilk kez piyasaya sürüldüğü zamandan tamamen farklı bir dinamik olacak.

Ne olursa olsun, Epic Universe açıldığında bunların hiçbiri makul bir şekilde hazır olamazdı. Her şeyden çok, bu yüzden Epic Universe için bir “cevap” değil. 2022 D23 Expo’da açıklanan büyük genişlemelerin hiçbiri 2026’dan önce açılmayacak. Muhtemelen daha çok 2027 gibi.

Benim görüşüme göre, şirket muhtemelen Universal’in Epic Universe’sinden gelen bir tehdit nedeniyle değil, Florida tema parklarının esnekliği nedeniyle Walt Disney World’e yatırım yapmaya hazırlanıyor. Walt Disney World daha iyi performans göstermeye devam ediyor ve yatırımcılar onun başarısının farkına varmaya başladılar. Bu, Wall Street’in akışta (en azından biraz) ekşimesiyle birleştiğinde, Disney’in nihayet tema parkı işinde daha büyük bahis yapmaya başlayabileceği anlamına geliyor. (Büyük Durgunluk sırasında öğrenilen tüm dersler… tarihin tekerrür ettiğini gösteriyor. ve Disney kurumsal bilgisini kaybetti.)

Bu yüzden Magic Kingdom ve Animal Kingdom genişleme planlarında önemli bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Gerçek topraklara Disney Kötüleri, Coco, Encanto vb. dahil etmeseler bile, ufukta büyük gelişme planları var. Benim bakış açıma göre, bu ayrıntılardan çok büyük resimle ilgili. Walt Disney Company, tema parkları işinde bir kez daha iyimser görünüyor…ve bu hayranlar için iyi bir şey!

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarruf Etme İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Ne Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

Senin düşüncelerin

hakkında ne düşünüyorsun olasılık Coco, Moana ve Disney Kötüler bölgeleri veya ilgi çekici yerleri Magic Kingdom’a mı geliyor? Bu toprakların gerçekten inşa edileceğini mi düşünüyorsunuz, yoksa bu, Disney’in duvara bu kadar çok şey fırlatıp neyin yapıştığını görmenin bir başka örneği mi? Değerlendirmemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak -bizimle aynı fikirde olmasanız bile- hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.