Cadılar Bayramı Magic Kingdom’da Tam Formda!

Cadılar Bayramı Walt Disney World’e geldi! 2022 ürkütücü sezonu için yeni ürünlere ek olarak, Magic Kingdom, Main Street ve Liberty Square şimdi tamamen dekore edilmiş olarak sonbahar için donatıldı. Bu gönderide çelenk, çelenk, balkabağı ve diğer dekorların 50’den fazla fotoğrafı ve ayrıca benim yorumum yer alıyor.

Bu fotoğraf raporundaki amacım, güzel bir sonbahar gününde Magic Kingdom’ı iple bırakmak, Magic Kingdom’ın etrafında Cadılar Bayramı süslerinin boş park fotoğraflarını çekmek için yarışmak ve Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi’nden önceki tatil için kendimi gerçekten heyecanlandırmaktı.

Rüya buydu. Gerçek şu ki, sabahları bulutlu gökyüzü ile sıcak ve nemli bir yaz günü beni ilk sonuçlardan memnun etmedi. Bundan sonra kendimi biraz Garfield gibi hissettim-Ekim olduğunda beni uyandır…

Şaka tabii. Genel olarak, Magic Kingdom’da son birkaç gün harika geçti. Bölge okulları tekrar faaliyete geçti, park zaten Ağustos ortasındaki normal durgunluğunu kalabalıklarda görmeye başladı. Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi’nin akşam 6’daki kapanışı muhtemelen insanları diğer üç parka iteceğinden, bugünün daha da iyi olmasını bekliyorum. (Önümüzdeki haftalarda Magic Kingdom’da MNSSHP üzerinde çalışmak için birçok strateji var, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.)

Magic Kingdom’ın aradığı gibi tek olumlu şey bu değil korkutucu derecede fantastik Cadılar Bayramı için!

Tartışmasız en önemli ve en iyi haber olarak düşündüğüm şeyle başlayalım. Şehir Meydanı Kabak Halkı, Ana Caddenin Ürpertici Vatandaşları, Çok Korkunç Değil Korkuluklar -ya da onlara her ne diyorsanız- geri döndüler.

Bu Kabak Halkı (tercih ettiğim lakap – aliterasyonlu bir takma isme karşı koyamam) son iki yıldır yok oldu ve onları bir daha asla göremeyeceğimiz konusunda endişelenmeye başlamıştım. Yavaş ama emin adımlarla, doğa iyileşiyor Walt Disney World’e gelince.

Kasaba Meydanı Kabak Halkı da bizim ulaşacağımız kadar yakın olabilir. gerçek Main Street USA vatandaşları yakında.

Doğa bazı açılardan iyileştiriyor olsa da, Walt Disney World canlı eğlenceye (parasını ödemeye) karşı bir alerji geliştirdi. Bu, daha atmosferik eylemleri kesmek ve ortadan kaldırmak için uygun bir bahane haline gelen kapanıştan önce gelir. Bu gerçekten utanç verici, çünkü Ana Cadde Vatandaşları harikaydı, parkın ön tarafına gerçek bir yaşanmış, küçük kasaba hissi veriyordu.

Main Street’in ürkütücü belediye başkanı korkuluğu, misafirleri Magic Kingdom’a davet ediyor.

Hem konumu hem de eğlenceli detayları nedeniyle pek de ürkütücü olmayan kasaba halkının favorim bu. Diğer şeylerin yanı sıra, belediye başkanının Mickey Mouse şeklinde bir jack-o’-fenerli bir cep saati vardır.

Town Square Pumpkin People’da ve çevresinde bir dizi gizli Mickey ve diğer eğlenceli ayrıntıları bulacaksınız.

Muhtemelen bunlara ortalama bir misafirden, hatta Walt Disney World hayranlarından çok daha fazlasıyım. Fotoğraf çekmesi çok eğlenceli… ve okuduğumdan beri Korkuluk gece yarısı yürüyor (düşündürücü bir beyin klasiği Metamorfoz), korkuluklara karşı bir hayranlığım var.

Burada, bando üniforması giymiş, davulculuk rolü için seçmelere katılmaya hevesli başka bir korkuluk var.

Kusura bakmayın ama bu davulda en az on yıldır büyük bir delik var. Walt Disney World’ün işleri daha bozulmadan onardığı günleri hatırlıyorum! Bakım standartları gerçekten kayıyor.

Yani, şu fırıncı korkuluğuna bir bak. Her şeyden önce, Main Street Confectionery kostümü bakımsız – Disney Look için çok fazla!

İkincisi, bir süredir her yere şeker döküyor ve kimse temizlemedi. Yine, gün içinde, velayet dağınıklığı temizlerdi daha yere çarpmadan. Temizlik standartları da olukta.

Ama cidden, Town Square Pumpkin People’ı Magic Kingdom’da bir kez daha görmek çok güzel.

Onlar küçük şeyler, ama büyük bir fark yaratıyorlar. Magic Kingdom, Cadılar Bayramı ve Noel süsleri açısından zaten Disneyland’den çok daha azını yapıyor, bu yüzden her küçük parça parkın (veya en azından önünün) mevsimsel ruha girmesine yardımcı oluyor.

Walt Disney World’ün onları son iki yılda kurmamış olması bana tuhaf geldi ama onları geri almak harika. Bunun gerçekten altını çizmek istiyorum (ve bakım ve temizlikle ilgili yukarıdaki yorumlarım biraz tasasız kendi kendini parodisidir), çünkü iyiyi ve olumluyu vurgulamanın ve sadece olumsuzu büyütmenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Bundan memnun olsam da, Ana Caddede ve parkın her yerinde daha fazla Balkabağı İnsanı olmasını isterdim. Disneyland Paris (normal bir yılda – 30. Yıldönümü göz önüne alındığında bu yılın nasıl görüneceğinden emin değilim) bunun için harika bir şablon olabilir. Bunlar küçük eklemelerdir, ancak misafirlerin sevdiği şeylerdir.

Nispeten emin olduğum diğer eğlenceli dekorasyonlar da son birkaç yıl içinde geri döndü. Özellikle ön girişin dışındaki ve Kasaba Meydanı’ndaki balkabağı kasaları geri döndü.

Eğlenceli bir kişiliğe sahip aptal balkabaklarının yanı sıra kasaları da seviyorum. Hartich Farms etiketine yakından bakın, bu kutunun içinde 1886’dan beri Indiana ve Missouri’de Gururla Yetiştirilen Jack-O-Lantern Seeds olduğunu gösterir. Main Street’ten bu yana yerleştirme, özellikle Midwest-Marceline, Missouri’ye dayanmaktadır. o zaman.

Ana Caddeyi geçerken, geri dönen dekorasyonların çoğu Özgürlük Meydanı’ndakilerdir.

Parkın bu bölgesinde bir kez daha çelenkler, çelenkler ve diğer harika detaylar var. Ana Cadde ve Özgürlük Meydanı dışında, Magic Kingdom’daki diğer topraklar genellikle ürkütücü mevsim için donatılmaz. Çok kötü, çünkü gelecekte Cadılar Bayramı’nın nasıl olduğunu bilmek isterim. Muhtemelen, Home Depot’tan devasa iskeletler devraldı. (Birincisi, yeni kemik gönüllü derebeylerimize hoş geldiniz.)

Geri dönmeyen bir şey, Ana Cadde elektrik direklerindeki ikonik Kabak Mickey Mouse Head çelenkleri.

Geçen yıl Imagineering ve Holiday Services ekibi, özel balkabağı araba süslemeleri oluşturmak için sonbahar görünümünü Cinderella’nın hikayesiyle harmanladı. Bunlar, parkın bu alanını Cadılar Bayramı’ndan 50. Yıldönümü Kutlamalarına geçirme fikriyle yaratıldı.

Bu balkabağı koçları, tartışmasız tüm Dünyanın En Büyülü Kutlamasının en düşünceli detayıdır. Bu yorum övgü olarak tasarlanmamıştır – balkabağı koçlarının kendileri temiz olsa da.

Bunun gibi birkaç ayrıntı dışında, Walt Disney World’ün 50. Yıldönümü’nün geri kalanı sinerji makinesinin büyük bir aktivasyonu gibi geldi. Disney’deki her şeye, ancak çoğunlukla karakterlere, özellikle Disney+ akış hizmetinde popüler olanlara selam olsun. Walt Disney World’ün tarihi mirasına çok fazla övgü yok (mal veya yiyecek istemiyorsanız… mutlulukla sana biraz park nostaljisi satayım!).

Ama dalıyorum.

Bu balkabağı koçları, diğer cansız 50. Yıldönümü eşyalarına göre ne kadar havalı olursa olsun, Mickey Mouse kafa balkabağına bir mum tutmazlar. Takip eden bir hayranının olmasının bir nedeni var.

Şahsen, keşke bu yıl geri dönselerdi.

Teknik olarak hala Walt Disney World’ün 50. Yıldönümü olduğunu anlıyorum… ama bu etkinlikte iyiyim. Her hayranın bizimle aynı derecede düzenli olarak “kutlama”ya maruz kalmadığının farkındayım – ve birçok insan hala etkinlik için seyahatlerini yapmadı – ama gerçekten balkabağı Mickey kafalarının geri dönüşünden şikayet edecek olan var mı? ? Festivallerin bu yıl yavaşlamaya başlamasının olumlu bir yolu gibi görünüyor. (Sindirella Kalesi’ndeki bazı şeyleri kaldırmak ve Noel için Rüya Işıklarını eklemek aynen öyle.)

Ama burada Walt Disney World’ün 50. Yıldönümü hakkında atıp tutmadığım için burada değilsin.

Cadılar Bayramı süslemeleri açısından, Ana Cadde üzerindeki dükkanların üzerinde değişebilen veya değişmeyen birkaç balkabağı dışında, bu süslemeler büyük ölçüde 2019 formuna geri döndü, bu da görmek harika. Fotoğrafların kendileri için konuşmasına izin vereceğim:

Magic Kingdom’ın Cadılar Bayramı için Ticaret Odası ve Belediye Binası arasında Noel’de yaptıkları gibi bir “geri sayım takvimi” yapması oldukça komik (ya da en azından benim için biraz eğlenceli) olurdu diye düşünüyorum.

Cadılar Bayramı yaklaşıyor – 75. güne *neredeyse* geldik!

Pekala, bu güncellemenin özeti. Yukarıdaki kabakların dediği gibi, yakında görüşürüz.

Kelimenin tam anlamıyla. Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi hakkında çok yakında rapor verdiğimizde Magic Kingdom’dan bir güncelleme daha alacağız, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarrufu İçin İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Neler Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

SENİN DÜŞÜNCELERİN

Magic Kingdom’ın 2022 Cadılar Bayramı dekorasyonları hakkında ne düşünüyorsunuz? Town Square Pumpkin People’ın geri döndüğünü görmek için heyecanlı mısınız? Kabak Mickey Mouse kafa çelenkleri hakkında düşünceleriniz vs. 50. Yıl Külkedisi Koçları? Magic Kingdom’da iki yıllık Cadılar Bayramı dekorunun küçültülmesinden sonra tam dekorasyon paketini görmekten memnun musunuz? Buradaki düşüncelerimize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.