Muppet Christmas Carol “When Love is Gone” Versiyonu 30. Yıldönümünde Disney+’a Geliyor!

2022 D23 Expo’nun öne çıkan özelliklerinden biri “Havadaki Sihir: Muppet Noel Şarkısı’nın 30 Yılı” idi. Bu gönderide, panelden fotoğraflar, “When Love is Gone” da dahil olmak üzere filmin tam versiyonuyla ilgili haberleri ve daha fazlasını paylaşacağız.

Panelin moderatörlüğünü Nina West, yönetmen Brian Henson, çekirdek Muppet sanatçısı Dave Goelz (Gonzo/Charles Dickens’ı oynuyor), Oscar ödüllü söz yazarı Paul Williams ve Polly Smith filmi için kostüm tasarımcısı da katıldı. Açıkça şenlikli bir sunumdu – tüm tatil filmlerine bir selam, ama çoğunlukla Muppet Christmas Carol.

Lede’yi gömmeyelim: Muppet Christmas Carol 30. Yıldönümü panelinden çıkan büyük haber, “When Love is Gone” da dahil olmak üzere filmin tam versiyonunun 11 Aralık 2022’den itibaren Disney+’da mevcut olacağı. Brian Henson bu haberi Bu, Muppet Christmas Carol’ın bu versiyonunun ekstralar altında genişletilmiş bir versiyon olarak mevcut olacağını düşündürmektedir.

Brian Henson, ilk etapta “When Love is Gone”un filmden nasıl kesildiğinin hikayesini de paylaştı. Sahneyi kesen kişinin Jeffrey Katzenberg olduğunu açıkladı ve küçük çocukların filme bağlı kalamayacakları kadar duygusal ve yetişkin olduğunu söyledi. Katzenberg, gösterimlerdeki yüksek izleyici puanlarına rağmen, şarkı sırasında çocukların bağlantısının kesildiğini gördüğünü ve tiyatro koşusu için kaldırılmasını istediğini belirtmişti.

Henson’a göre, ikisi şarkının tiyatro çalışması için kaldırılabileceğini, ancak bundan sonra her ev sürümü için hemen geri yükleneceğini kabul etti. Henson bu düzenlemeyi kabul etti çünkü Katzenberg filmin güçlü bir savunucusuydu ve çoğu insan filmi zaten evde izleyeceğinden.

Henson, filmi kestiklerinde, o sırada İngiliz televizyonu için geçerli standartları kullanarak ilk olarak ev videosu için bir versiyon yaptıklarını söyledi. Daha sonra “When Love is Gone”u çıkardılar ve bunun teatral versiyonunu yaptılar. Ne yazık ki, yüksek çözünürlük dönemi başladığında, filmin 1080 (veya üstü) kesimi yoktu. Disney yüksek çözünürlüklü bir sürüm istedi, bu yüzden yeni bir kesim yapmak için geri döndüler.

Henson’a göre Disney, “When Love is Gone” görüntülerini izleyemedi. Kaybolmadığına dair birçok güvence verildiğini söyledi – görüntülerin saklandığı yer yüksek güvenlikli bir Technicolor tesisiydi ve bir yerde olması gerekiyordu. Disney’e kredi verdi ve görüntüleri bulmakla görevlendirilen iki kişi olduğunu söyledi – ancak yıllar ve yıllar boyunca hiç şansları olmadı.

Henson devam etti, “neredeyse iki tam yıl önce – ve bunu vurguladığımı fark edeceksiniz – bana sonunda bulduklarını söylediler.” Bulduklarının teknik olarak orijinal film negatifi olmadığını, bunun ikincil bir reprodüksiyonu olduğunu açıklamaya devam etti. (Üzgünüm, kullanılan tam terimi hatırlamıyorum.)

Bunu neredeyse iki yıl önce Henson’ın paylaştığı zaman bildirmiştik. BBC Radyo 2 “When Love is Gone”, Disney tarafından bulunmuştu ve yakında eski haline getirilecekti. O sırada, Yönetmen Brian Henson yakın zamanda Disney’den filmin 4K olarak yeniden düzenlendiğini söyleyen bir telefon aldı ve yeni versiyonu onaylaması istendi.

İki yıl önce makaraları inceledikten sonra, Henson orijinal şarkının restore edildiğini görünce şaşırdı: “’Hayır, yapmadın!’ ve dediler ki, ‘Evet yaptık! Biz onu bulduk!’ Çok mutluydum, çok mutluydum. Hepsi tekrar tam uzunlukta sürümle ayarlandı. Noel için zamanında Disney+’a çıkarlar mı bilmiyorum… ama geri geliyor, tam uzunluktaki sürüm geri geliyor.”

Henson’ın bu panelde tekrarladığı gibi, bunların hepsi neredeyse iki tam yıl önceydi.

Sayfamızda 1 numaralı başlığı kaçırmanız durumunda En İyi Disney Noel Filmleri Listesi ya da bu blogun Walt Disney World’deki Muppets’la ilgili aralıksız abartıldığını fark etmediysek, biz büyük hayranlarız. Hatırladığım kadarıyla, aslında filmin orijinal kesimini hiç izlemedim – izlediğim bu Noel klasiği (tam anlamıyla) diğer tüm filmlerden daha fazla yeniden görmek için sabırsızlanıyorum. Bu gerçekten harika bir haber!

Muppet Christmas Carol 30. Yıldönümü panelinin geri kalanı harikaydı. Brian Henson, Dave Goelz, Polly Smith ve Paul Williams tarafından paylaşılan gerçekten harika anekdotlar vardı. Bazılarını burada paylaşırdım, ancak Disney’in sunumu çeken çok sayıda kamerası vardı – bence (inşallah) yakında çevrimiçi olarak piyasaya sürülecek, hatta belki Disney+. Her neyse, sizi birkaç ek fotoğrafla baş başa bırakıyorum…

Disney gezi planlama ipuçlarına ve kapsamlı tavsiyeye mi ihtiyacınız var? mutlaka okuyun Disney Parks Tatil Planlama Rehberleri, Walt Disney World, Disneyland ve daha fazlası için kapsamlı rehberler bulabileceğiniz yer! Disney güncellemeleri, indirim bilgileri, ücretsiz indirme için Walt Disney World için Para Tasarruf İpuçları e-Kitap ve çok daha fazlası, ÜCRETSİZ e-posta bültenimize kaydolun!

Senin düşüncelerin

Disney+’ın Muppet Christmas Carol’ın 30. Yıldönümü için “When Love is Gone”u restore etmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu Noel’de genişletilmiş baskıyı mı yoksa tiyatro kurgusunu mu izleyeceksiniz? Muppet Christmas Carol’ın tüm zamanların en iyi tatil filmlerinden biri olduğu konusunda hemfikir misiniz? Sorusu olan? Okuyuculardan haber almayı seviyoruz, bu yüzden lütfen aşağıdaki yorumlarda sahip olduğunuz diğer düşüncelerinizi veya sorularınızı paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.