Fantasmic Disney World’e Ne Zaman Dönecek?

“Fantasmic ne zaman dönecek?” Walt Disney World tatil planlayıcılarının ve hayranlarının yaklaşık iki yıldır sorduğu bir soru. Kalabalığa yardım etmek için Hollywood Stüdyolarına geri dönen muhteşem gece hakkında bir sürü spekülasyon ve söylenti var. (31 Ağustos 2022’de güncellendi.)

Aslında, geçen yılın başlarında, Walt Disney World’de yeniden açılan ilk muhteşem gecenin yoğun şekilde değiştirilmiş bir Fantasmic olduğu söylentisinin olduğu bir nokta vardı. Bu, kelimenin tam anlamıyla bir yıl önceydi –hala fiziksel mesafe ve daha sıkı güvenlik protokolünün “çağında”ydı ve birkaç nedenden dolayı başarısız oldu.

Bunlardan en önemlisi, Walt Disney World’ün amfitiyatro ve altyapısı için oldukça önemli bir yenileme projesi üstlenmeyi seçmesiydi. Pekala, orada “tercih etmek” yanlış kelime olabilir, çünkü projenin en azından bazı yönlerinin gece gösterilerinin çok uzun süre devam etmemesi nedeniyle oluşan hasarı onarmak için gerekli olduğuna dair inandırıcı söylentiler vardı.

Her halükarda, bu yenileme projesiyle ilgili güncellemelerin yanı sıra Walt Disney World’den Fantasmic’in durumu ve Disney’in Hollywood Stüdyolarına ne zaman döneceği hakkında en son resmi haberimiz var. Sizi hızlı bir şekilde hızlandırmak için, geçen yılın sonlarında DPEP Başkanı Josh D’Amaro, Fantasmic! 2022’de Disney Hollywood Stüdyolarına geri dönecek.

O zamandan bu yana ~9 ay içinde Walt Disney World, Magic Kingdom’daki gündüz geçit töreni, süvariler, dans partisi ve kale sahne şovu, Animal Kingdom’daki tüm sahne şovları ve daha önce restore edilmiş performanslar dahil olmak üzere neredeyse tüm diğer eğlenceleri geri getirdi. DHS’de değiştirildi. Atmosferik eylemler bile geri gelmeye başlıyor. Bu arada, aylardır Fantasmic hakkında cırcır böcekleri var.

İyi haber şu ki, biz en sonunda Fantasmic’in Disney Hollywood Stüdyolarına dönüşüyle ​​ilgili resmi bir güncelleme var!

Fantasmic Return Güncellemesi (31 Ağustos 2022)

Disney Parks, yukarıdaki videoyu Instagram’da “Bunu bekliyorduk… kadro provaları başladı!” başlığıyla paylaştı.

Özellikle, Disney belirtmez ne zaman Fantasmic için provalar başladı. Dün gece, geçen hafta veya daha önce olabilirdi. Bu önemlidir, çünkü provaların başlaması bu noktada Fantasmic’in dönüş tarihini aşağı yukarı dikte eder.

Provalar yeni başladığı için Disney şimdi bununla dalga geçiyor olsa da, bundan biraz daha şüpheciyiz. Bir başka olasılık da, provaların Crescent Lake tatil beldelerinden etkilerin görüleceği bir noktaya gelmesi ve bu noktada kedinin çantadan çıkması. (Yani önümüzdeki birkaç gün içinde Hollywood Hills Amfitiyatrosu’ndan pyro görülüyorsa, provalar yapılmış demektir. olumsuzluk sadece başla.)

Performans ağırlıklı eğlence söz konusu olduğunda, Walt Disney World’ün provaların geri dönmeye başlamasından itibaren yaklaşık 2 ay sürmesi oldukça normaldir.

Hem Aslan Kral Festivali hem de Indiana Jones Epic Stunt Spectacular için geri dönüş süresi 2 aydan biraz fazlaydı. Finding Nemo: The Musical’in provalara ne zaman başladığından tam olarak emin değilim, ama sanırım yaklaşık aynı zaman aldı.

Fantasmic’in zaman çizelgesinin oldukça benzer olacağını varsaymak güvenli. Yeni sahneler Might Bunu biraz karmaşıklaştırın veya genişletin, ama muhtemelen çok fazla değil. Gerçek şu ki, tüm bu yapımlar modifiye edildi ve birçok yeni oyuncu da oldu. Tüm niyet ve amaçlar için, hepsinde bir yenilik unsuru vardır.

Buna göre, 1 Ekim 2022, Fantasmic için en erken dönüş tarihi gibi görünüyor ve bu, provaların daha dün başlamadığını varsayar. Umudumu korumak istesem de, bu diğer tüm yapımlardan daha yoğun bir zaman çizelgesi olurdu ve Fantasmic tartışmasız bunların hepsinden daha büyük.

1 Ekim, şirketin yeni mali yılının başlangıcı ve Walt Disney World’ün 51. Yıldönümü olsa da, Fantasmic için anlamlı bir tarih değil. Ekim, Kasım ve Aralık gibi yoğun bir ay olacak. Bu kalabalıklar, aynı zamanda birçok okul için sonbahar tatili olan Columbus Günü haftası için tam anlamıyla gelecek.

Dolayısıyla Walt Disney World, Fantasmic’in dönüş tarihini kalabalıklara dayandırıyorsa, önemli bir tarih 7 Ekim 2022 olacaktır. İşte o zaman işler yoğunlaşacak ve 16 Ekim 2022’ye kadar yüksek bir katılımla hareketlenecek.

Bu noktada beklentimiz, Fantasmic’in Eylül sonu ve 2022 Kasım başı gibi bir zamanda geri dönmesi ve en uygun dönem Ekim başı ile ortası arasında olması. Fantasmic’in Eylül ayının sonundan önce yeniden açılması pek olası değildir, bu nedenle ayın ilk birkaç haftasını ziyaret eden herkes Fantasmic’e güvenmemelidir.

Benzer şekilde, Gaziler Günü’nden (11 Kasım 2022) sonraki herhangi bir şey de daha az olasıdır. Fantasmic zaten bir kereden fazla ertelendiği ve başka teknik zorluklar kesinlikle mümkün olduğu için “pek olası değil” demekten geri duracağız. Ancak, bu şimdiye kadarki en uzak nokta ve öngörülemeyen gecikmeler hariç, açılışın 6-8 hafta sonra olmasını bekliyoruz.

Benim önsezim, bu yelpazenin daha kısa ucunda olacağı ve Fantasmic’in Ekim 2022’nin ilk haftasında Disney’in Hollywood Stüdyolarına döneceğini tahmin edeceğim. D23 Expo, bu yüzden bizi izlemeye devam edin!

Fantasmic’in 2022’de geri döneceği ifadesine ek olarak, Walt Disney World, gece gösterisindeki değişiklikler hakkında daha fazla bilgi verdi. Disney’e göre Fantasmic yeniden açıldığında canlı performanslar, akrobasiler, özel efektler ve daha fazlasını içeren yepyeni bir sekans içerecek.

Walt Disney World Creative Entertainment’ın Gösteri Direktörü Tom Vazzana, ekibinin Fantasmic’te yapmakta olduğu işi anlattı. Bir heyecan patlaması içinde, “Bu bölüm inanamayacağınız bir sahnede yüreğinize umut ve neşe getirecek. Size bundan daha fazlasını anlatmak için sabırsızlanıyorum… ama yapamam. Bu yüzden sadece devam edeceğiz.” (Ona aşina olmayanlar için Vazzana, genellikle hayranları tarafından tuhaflığı, tutkusu ve özgünlüğü nedeniyle sevilir.)

Belirsiz bir tanıtım afişini çok fazla okumak istemiyoruz, ancak Aladdin, Moana ve Frozen’dan ayrıntıların dahil edilmesi kasıtlı ve dikkate değer görünüyor. Bununla birlikte, bu farklı özelliklere sahip tek bir sahne için garip olurdu. Ama muhtemelen tek bir sahne değil.

Değiştirilen kısım, neredeyse kesinlikle, yaklaşık 82 dakikalık bir çalışma süresine sahip olan genişletilmiş Pocahontas sahnesidir (filmden daha uzun!). Bu muhtemelen biraz abartı olsa da, Pocahontas kısmı uzundur – birden fazla değiştirme segmenti için yeterince uzun.

Gece muhteşemliğinin Walt Disney World versiyonu her zaman Disneyland’inkinden daha aşağı hissettirdi ve Pocahontas’ın Florida’nın Fantasmic’ini sürükleyip tarihleyen bölümünün olmasının büyük bir nedeni. Bu şovun orta çağda çıkış yapması ve yine de Meet the Robinsons’a (Robinsons ile Tanış) dayanan uzun bir sahneye sahip olması gibi olurdu.üzgünüm, bunun hayranları – ama bu bir klasik değil) uzun zaman önce kapanan o filmin tanıtım penceresine rağmen.

“Baba şakalarımdan” biri Disney’in Hollywood Studios versiyonunu çağırıyor. Pocahontasmic! Fantasmic 2.0 çıktığında, özellikle de gösterinin daha iyi bir versiyonu anlamına geliyorsa, bu cılız mizah girişiminden mutlu bir şekilde emekli olacağım. ne olurdu Gerçekten hoş bir sürpriz ise Vazzana ve arkadaşları. ayrıca cüzdan iplerini elinde tutan cimrileri bize yeni bir ejderha vermeye ikna etmeyi başardı.

Ocak ayının sonunda, havadan gelen olağanüstü bir havanın nezaketiyle iyimser bir gelişme yaşadık, @bioreconstruct. (Gökyüzünde gözünü bu kadar cömertçe kullanmamıza izin veren, üstte ve altta Fantazmik fotoğraflar-Bunların ötesinde ilginç hava görüntüleri için bioreconstruct’ı takip etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz..)

Fantasmic’in potansiyel yeniden açılma zaman çerçevesi açısından önemli gelişme, Hollywood Hills Amfitiyatrosu’ndaki ada sahnesini çevreleyen lagünün yeniden doldurulmasıdır. Bu büyük bir haberdi çünkü 2020 İlkbaharından beri su tahliye edilmişti ve bu, tadilatın sonu oldu. Ya da biz öyle düşündük.

Fantasmic için oyuncu seçimi başladı ve gösteri geri dönüşü için hazırlanmaya başladı. Sonra bir şeyler ters gitti.

Ne olduğunu bilmiyoruz ama su tekrar tahliye edildi. Söylentiler, suyun yeniden doldurulmasının neden olduğu veya sonrasında keşfedilen hasarlı gösteri teknolojisine işaret etti. Sebep ne olursa olsun, mekandaki çalışmalar birkaç ay daha devam etti.

O zaman, Fantasmic’in yaz için geri döneceğine dair şüphemizi dile getirdik. Ayrıca Fantasmic’in Disney’in Hollywood Stüdyolarında kalabalık dağıtımı için inanılmaz derecede önemli olduğunu da not ettik, bu nedenle mümkün olan en kısa sürede geri almak için her türlü çaba gösterilecektir.

Yukarıda ve aşağıda, sadece suyun yeniden doldurulmadığını, aynı zamanda Fantasmic’in dönüşü için sahnelenmeye başlandığını gösteren hava fotoğrafları var.

İzleme bölümlerinde çöp kutuları görünmeye başlamış ve inşaat ekipmanları çoğunlukla sahne arkasına taşınmıştır (oturma alanının sol ön tarafında servis gösterisi aydınlatması için bir adet bom lift hariç). Görünüşe göre Fantasmic geri dönmeye neredeyse hazır!

Sonuç olarak, Walt Disney World’den Fantasmic’in provalarda olduğuna dair resmi açıklama iyiye işaret ediyor. Bu, geri dönüşün muhtemelen 6-8 hafta olduğu anlamına gelir ve şirket, iade tarihinin bir daha raydan çıkmayacağından oldukça emindir.

Bu noktada, Walt Disney World’ün yeni mali yılın başlangıcı için 1 Ekim 2022’ye kadar hazır olup olmayacağı sorusu ortaya çıkıyor. Şirket, Fantasmic’i Columbus Günü hafta sonundan önce hazırlayabilirse, kesinlikle yapacaktır. Değilse, kesinlikle Kasım 2022’deki tatil hafta sonlarından önce geri dönecek. Eylül ayının sonlarında piyasaya çıkması için dışarıdan bir şans var, ama buna bahse girmezdim.

Ekim ayı, Walt Disney World’de en yoğun turist zamanıdır ve Fantasmic, özellikle Disney Hollywood Studios’un gün boyunca katılım dağılımıyla ilgili sorunları olduğu için, kalabalıkları emmek için son derece yardımcı olacaktır. ve DHS’den Epcot for Harmonious’a sıçrayan insanlarla ilgili sorunlar. Fantasmic’in dönüşü bunların hepsini çözecekti. Ne olursa olsun, Walt Disney World, haberlerden bazı rezervasyonları çekmek için yeterli teslim süresine sahip resmi bir duyuru yapmak isteyeceğinden, çok yakında kesin olarak bilmeliyiz.

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarruf Etme İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Ne Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

SENİN DÜŞÜNCELERİN

Fantasmic’in Walt Disney World’e ne zaman döneceğine dair bu tahmin hakkında ne düşünüyorsunuz? Beklediğiniz veya istediğiniz tarih nedir? 1 Ekim 2022’ye kadar olacağını düşünüyor musunuz? Yoksa Şükran Günü’ne, Noel’e ve hatta 2023’e kadar daha mı ertelenecek? sen gerçekten misin hayal kırıklığına uğramış bununla, DHS’de nispeten kalabalık olmayan akşamların tadını çıkarmayı mı tercih ediyorsunuz? Tahminlerimize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.