Disney World için Yaz Hayatta Kalma ve Paketleme İpuçları

Yaz nemi ve sıcaklığı, hazırlıklı değilseniz Walt Disney World gezinizi mahvedebilir. Bu gönderide, paketleme ipuçlarını, sıcak havayla başa çıkmanın yollarını ve sıcaklık 100 derecenin üzerindeyken bile rahat bir deneyim yaşamanın yollarını ele alıyoruz. (19 Temmuz 2022’de güncellendi.)

Rekor kıran bir sıcak hava dalgası Birleşik Krallık, Avrupa Birliği ve Central Florida da dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ni kasıp kavuruyor. Bu aşırı yüksek sıcaklıklar ve ısı endeksi seviyeleri, Orlando’da başka yerlerde olduğu kadar nadir değildir, ancak yine de tehlikelidir. Ulusal Hava Servisi’ne göre, bu hafta boyunca, Walt Disney World’deki sıcaklıkların 90’larda olması ve 105 ile 107 derece arasında ortalamanın oldukça üzerinde olan “hissedilen” sıcaklıklar bekleniyor.

Sezonun başlaması için art arda birkaç gün parklarda bulunduk. 2022 EPCOT Uluslararası Yemek ve Şarap Festivali ve acımasızdı, yağmur bulutlarını hoş bir manzara haline getirdi ve bunaltıcı sıcaktan kurtuldu. %75’in üzerindeki neme artı 10/10’luk UV indekslerini de eklediğinizde, mükemmel bir rahatsız edici hava fırtınası meydana gelir. Bundan bahsetmişken, Walt Disney World’de fırtına mevsimi olduğundan bahsetmiş miydik?!

Florida’daki yaz havası sizi Yukon’a güzel bir kaçamak için uzun süre bekletebilir. Walt Disney World’e geçtiğimiz yaz tatillerinde, klimalı ortamdan klimalı ortama atladık, güneş ışığından sanki yiyecekmiş gibi kaçındık ve gece yarısından sonra Gremlinleriz.

Florida sıcağından ve neminden “kaçınmanın” aptalca bir iş olduğunu anlayarak, son zamanlarda yaz sıcağını kucaklamaya çalıştık ve kendimizi daha rahat ettirecek önlemler aldık. Bu, sürekli olarak klimalı ortamlara çekilme ihtiyacından çok daha iyi sonuç verdi. Buna göre, Walt Disney World’de yaz sıcağını ve nemini yenmek için yapmanız ve bavul hazırlamanız gerekenlere dair ipuçlarımız…

Isı bitkinliği ve dehidrasyon çoğu zaman el ele gider, bu nedenle en önemli ipucumuz bol su içmektir. Soda veya alkol değil, ama su. Şişelenmiş su satın almak bir seçenek olsa da, susuz kalmamak için ne kadar içmeniz gerektiği göz önüne alındığında, bu hızlı bir şekilde pahalı olacaktır.

Bunun yerine, tezgah üstü restoranlara veya diğer açık pencerelere gitmenizi ve ücretsiz bir bardak su istemenizi öneririz. Küçükler, bu yüzden taşıyabildiğiniz kadarını talep edebilirsiniz. Bir başka bariz seçenek de çeşme içmektir, ancak sizi uyarmalıyız: Walt Disney World’deki musluk suyu doğrudan bataklıktan elde edilir ve aslında %3 timsah idrarıdır. (Pek değil, ama tadı kesinlikle öyle!)

Bu amaçla, şiddetle tavsiye ediyoruz Life Straw Go Filtre Su Şişesi (yukarıdaki resimde), şu anda parklarda kullandığımız şey. Bu şişe, Florida suyunun korkunç tadını filtrelemek için eller aşağı en iyi seçenektir. Dayanıklıdır, BPA içermez, bulaşık makinesinde yıkanabilir ve 2 aşamalı aktif karbon filtre kullanır, kokuyu, kloru azaltır ve ağızda sıfır tat bırakmaz! (Daha ucuz bir alternatif arıyorsanız, Brita Filtre Su Şişeleri onlar da harika.)

Bunları genellikle sadece çeşmelerde doldururuz, ancak parkların çevresinde ortaya çıkan birkaç özel şişe dolum istasyonu var. Gideceğimiz yer Magic Kingdom’daki Cosmic Ray’s Starlight Cafe’nin içinde (isterseniz size bir bardak buz verecekler) soğuk su) ve EPCOT’taki World Showcase’in girişinde ve parkların etrafına dağılmış başka noktalar var. Yine de Florida’daki bir tema parkının sahip olması gerektiği kadar değil, ama bu bir başlangıç.

bizim diğer kesinlikle gerekli aksesuar yılın bu zamanı Frogg Toggs Soğuk Ped. Bunları yıllardır övüyoruz, bu yüzden burada bahsedilmeleri şaşırtıcı olmamalı. Sizi soğutmak için gerçekten işe yarıyorlar ve onları önerimiz üzerine kullanan sayısız okuyucu harika sonuçlar bildirdi. Söylemek yeterli, bizler soğuk pedin büyük hayranları ve savunucularıyız. Şaşırtıcı derecede etkilidirler.

Alternatif olarak önerdiğimiz bir diğer aksesuar da şudur. bıçaksız Kişisel Boyun Fanı. Küçük, hafif ve sizi taze tutacak. Bu, bizim ana önerilerimizden biridir. Walt Disney World için Benzersiz Paketleme ListesiWalt Disney World’e sadece yazın değil, yılın herhangi bir zamanında götürülecek şeyler için en iyi seçimlerimizi burada bulabilirsiniz.

Ana ipucumuz, öğle tatilini kucaklamak, havuz zamanı veya şekerleme için otelinize dönmek. Günün ortası, bekleme sürelerinin en kötü olduğu zamandır. Çoğu gün, kalabalıkların ve havanın en kötü durumda olduğu öğleden sonraya göre ilk ve son birkaç saatte daha fazlasını yapabilirsiniz.

Bütün gün kalmaya çalışmak, yorulmak ve erken ayrılmak için bir reçetedir. İple inmek için erken gelmeniz, ilk birkaç saatte mümkün olduğunca çok şey yapmanız, ardından tatil yerinizden ayrılıp öğle yemeği artı havuz veya şekerleme zamanı yaparak bu tuzaktan kaçının. Öğleden sonra ve akşam saatlerinde parklara dönün. Ancak, bunu genellikle yalnızca bir parka yürüme, Skyliner, tekne veya monoray mesafesinde kalıyorsanız öneririz.

Disney otobüslerine güveniyorsanız veya tesis dışında kalıyorsanız, bunu önermiyoruz. Bunun yerine, bir gün ortası kaçamağı için bir tesisi ziyaret etmek için yukarıda belirtilen ulaşım yöntemlerinden birini kullanmayı düşünün. Zayıf bir yemek grubuyla ünlü bir park olan Magic Kingdom’ı ziyaret ettiğinizde, öğle yemeğini parkın dışında yemenizi şiddetle tavsiye ederiz – pastoral bir tekne gezintisine çıkın ve aileler için de büyük bir değer olan harika bir ziyafetin tadını çıkarın.

Parktan ayrılmak istemeyenler için bir diğer seçenek ise kapalı mekan gösterilerinin tadını çıkarmak. Tüm bu “özellikli” klimalar ve birçoğu (haksız yere) popüler değil. Bu, bekleme sürelerinin neredeyse hiç olmadığı anlamına gelir ve bu da onları gün ortası için iyi seçenekler haline getirir. bize danışın Walt Disney World 1 Günlük Güzergahlar Öğlen saatlerinde hangi şovları önerdiğimize dair ayrıntılar için.

Daha niş ambalaj önerileri açısından da büyük bir şapka ile aksesuar yapmanızı öneririz çünkü serin ve kuru kalmanızı sağlayan kıyafetlerin tümü güneşe dayanamıyorsanız hiçbir şey ifade etmez. Sarah bunu satın aldı SPF Güneş Şapkası birçok kez çeşitli renklerde. Şık ve pratiktir.

Erkekler için seçenekler biraz daha salak. Bu SPF kova şapka mükemmel ısıyı yüzünüzden uzak tutmak ve ayrıca güneş koruması sağlamak için. Tam olarak stilin özü değil, ama sıcak ve güneşte yanmaktan daha iyidir. Daha fazla ikna etmeye ihtiyacınız varsa, İşte kepçe takan 22 ünlü. giyinmek istiyorum tıpkı Leonardo DiCaprio gibi mi?! Bunu giy! 😉

Şimdi çoğu zaman, Sarah aslında bir adım daha ileri gidiyor ve bir şemsiye taşıyor. Çürük bir güneş şemsiyesi değil, hem güneş hem de yağmur için yeterince güçlü. Onun gideceği yer Seyahat Şemsiyesini İptal Et, hafif, dayanıklı ve rüzgar geçirmez. (Florida yaz fırtınaları güçlü rüzgarlara sahip olabilir – buna birkaç şemsiye kaybettik!)

Şortlar için sayısız markanın ürettiği hızlı kuruyan atletik şortları alabilirsin, ama aynı zamanda normal bir şortu andıran daha klas bir şey de alabilirsin. Yürüyüş için bunlardan var Çabuk Kuruyan Columbia Şort. Sadece çabuk kurumazlar, aynı zamanda güneş korumasına da sahiptirler.

Aynı şekilde, çabuk kuruyan gömlekler gitmek için en iyi yoldur. Su gezintilerine çıkarak ıslanmayı aktif olarak planlamasanız bile, bu çabuk kuruyan malzemeler güzel çünkü aynı zamanda terle ıslanmazlar. Daha nefes alabilir, hafif ve havadar olduklarından sizi serin tutar.

Adil uyarı: Bunların hiçbiri modaya uygun görünmeyecek, ancak 95 derece yüksek nemli olduğunda, “süslü görünmekten” daha rahat olmak daha iyidir. eğer zaten de Walt Disney World ve daha havalı giysiler almak ve form yerine işlevi kucaklamak istediğinizi fark ettiğinizde, Disney Springs UNIQLO veya Columbia mağazalarında çok benzer birçok ürün satılmaktadır.

Sonraki, ayakkabı. Bu kesinlikle göz ardı edilemez, çünkü gömleğiniz ve şortunuz ıslandığında ne kadar rahat olursa olsun, ıslak çorap ve ayakkabıların iyi bir zaman olduğu hiçbir koşul düşünemiyorum. Çorabın ıslanmasının keyfini çıkarmak, kinoanın tadını çıkarmak gibidir. Aklı başında hiçbir insan da sevmez ama kinoadan farklı olarak ıslak çorapların sağlığa hiçbir faydasını düşünemiyorum.

Ayakkabılar söz konusu olduğunda, bariz tavsiye şudur: timsahlar. Bir çift deneyene kadar şiddetle karşı çıkıyordum ve şimdi onları kesinlikle seviyorum. Evet, iğrençler ama Crocs için en iyi ortam bir tema parkıdır, bu yüzden o yoldan giderseniz kendinizi kötü hissetmeyin.

Daha geleneksel bir ayakkabı istiyorsanız, kumsalda ve ıslak patikalarda yürüyüşe çıktığımızda giymek için hibrit su/spor ayakkabılarını araştırdık ve bulduğumuz en iyi seçenekler şunlar: bu ayakkabılar erkekler için ve RYKA Hidro (kadınlar için). Bunlar, Wal-Mart’ta bulabileceğiniz ucuz ayakkabılar gibi normal su ayakkabılarından biraz daha pahalıdır, ancak çok daha çok yönlüdürler.

Yaz için isteyebileceğiniz diğer aksesuarlar sırt çantalarını içine koymak için kuru çantalar ve bir telefonlar için su geçirmez çanta. Telefon çantasını bir zorunluluk olarak görüyorum (özellikle yaz aylarında Walt Disney World’de ne kadar yağmur yağarsa). Düzenli olarak Splash Mountain gibi su gezintilerine çıkmayı planlamıyorsanız, daha büyük çanta çok gerekli olmayabilir. bu daha büyük kuru çanta aslında ücretsiz bir telefon kılıfı içerir, böylece bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

Artık terlemeye ve/veya ıslanmaya hazır olduğunuza göre, tam olarak bunu yapmanın zamanı geldi. Yukarıda belirttiğim gibi, Splash Mountain, Grizzly River Run ve Kali River Rapids gibi atraksiyonlar tekrar tekrar yapılması gereken şeyler. Açıkçası, tatil havuzunuzda vakit geçirmek başka bir seçenektir, ancak bu gerçekten bu makalenin ruhuna uygun değil.

Ayrıca parkı gezerken çeşmelerden ve diğer kaynaklardan su sıçratmayı da teşvik ederim. Süs amaçlı bir çeşmeye atlamanız gerektiğini söylemiyorum, ancak suya kolay ve garip olmayan erişim sağlayan çeşmeler, elinizi suya daldırmak ve kendinizi sulamak için kesinlikle iyidir.

Aynı şey buğulanma fanları ve ıslanmanın başka yollarını bulmaları için de geçerli. Disney Parklarının her birinde bol su var. Çabuk kurumaya hazır olduğunuzda ıslanmak, deneyimi pamuk veya diğer yavaş kuruyan malzemeler giymekten çok daha keyifli hale getirir. Normalde, ıslanırsanız sadece bütün gün sıcak olmakla kalmaz, aynı zamanda ıslanırsınız. Düzgün giyinildiğinde, ıslanmak sıcaktan bir moladır, ancak tüm gün boyunca rahatsız edici bir deneyim değildir.

Genel olarak, Animal Kingdom bir yaz ziyareti sırasında kalabalıktan ve sıcaktan kaçınmak için mükemmel bir seçenek değildir. Yani, Avatar Passage Flight için klimalı kuyrukta ~3 saat harcamak istemiyorsanız. Bunun gününüzü geçirmenin en iyi yolu olduğunu düşünmüyoruz, ancak kesinlikle sıcaktan kaçınmanın bir yolu!

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarrufu İçin İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Neler Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi

Senin düşüncelerin

Walt Disney World’deyken sıcağı ve nemi kucaklamaya mı çalışıyorsunuz yoksa ondan “saklanıyor musunuz”? Bunun gibi daha su dostu bir stratejinin parklardaki yaz deneyiminizi iyileştirmeye yardımcı olabileceğini mi düşünüyorsunuz? Tavsiyemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir