Yeni Dunkin’ Ödül Programı: Bilmeniz Gerekenler

6 Ekim’de, daha önce Dunkin’ Donuts olarak bilinen marka, yepyeni bir ödül programı başlatmak. Yeni plan, Dunkin’ Rewards, Dunkin’in eski DD Perks programının yerini alıyor – ve herkes değişiklikten heyecan duymuyor.

Son program gibi, Dunkin’ Rewards da Dunkin’de yaptığınız alışverişlerde puan kazanmanızı sağlar. Ve farklı DD Perks, Dunkin’ Rewards, yalnızca içeceklerde değil, neredeyse tüm menü öğelerinde puan kullanmanıza olanak tanır. Sorun nedir? Bazı hayranlar, eski modele kıyasla yeni Dunkin’ Rewards’un ücretsiz şeyler kazanmak için daha fazla harcama yapmanızı gerektirdiğine dikkat çekiyor. Ve artık ücretsiz bir doğum günü hediyeniz olmayacak.

Resim: Dunkin’

Peki Dunkin’ Rewards hala iyi bir anlaşma mı? Üyeliğin sizin için anlamlı olup olmadığına karar vermenize yardımcı olmak için DD Perks’e ne olduğunu açıklayacağız ve yeni Dunkin’ Rewards programı hakkında bilmeniz gereken her şeyi açıklayacağız.

Dunkin’ Rewards Nasıl Çalışır?

Dunkin’ Ödülleri Dunkin’de harcadığınız her dolar için puan kazanmanızı sağlayan bir puan geri alma programıdır. Programa katılmak ücretsizdir ve kaydolduğunuz anda puan kazanmaya başlayabilirsiniz.

Üye olarak, harcadığınız her 1$ için 10 puan kazanırsınız. 150 puana ulaşır ulaşmaz ücretsiz menü öğelerini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Resim: Dunkin’

İşte yeni Dunkin’ Rewards programı kapsamında ücretsiz menü öğelerinin kilidini açmak için gereken puanların tam bir dökümü:

 • 150 puan: Bir içeceğe eklenen ekstra bir espresso shot, üç sayılık Munchkins Donut Hole Treats siparişi veya altı sayılık karma kahve siparişi.
 • 250 puan: Bir klasik çörek.
 • 400 puan: Bir küçük, orta veya büyük sıcak veya buzlu çay.
 • 500 puan: Bir küçük, orta veya büyük Sıcak veya Buzlu Kahve.
 • 600 puan: Bir Uyandırma Sargılı sandviç veya yayılmış simit.
 • 700 puan: Bir küçük, orta veya büyük Cold Brew, Cold Foam ile Cold Brew, Dunkin’ Refresher veya sıcak veya buzlu espresso içeceği.
 • 800 puan: Seçtiğiniz et, yumurta, peynir ve ekmek içeren kahvaltı sandviçi (Signature Sandviçler hariç).
 • 900 puan: Küçük, orta veya büyük miktarda donmuş içecek veya sıcak veya buzlu Signature Latte.

Dunkin’ Rewards kulübü ayrıca size doğum gününüzden önceki gün, doğum gününüzden veya doğum gününüzden sonraki gün üçlü puanlar dahil olmak üzere başka avantajlar da sunar. Buna ek olarak, program yıl boyunca ortaya çıkan özel teklifler, indirimler ve sürprizlerle birlikte gelir (bunlara ücretsiz ürünler, kuponlar ve artırılmış puan kazançları dahildir).

Dunkin’ ayrıca üyelerine para kazandırmak için diğer kuruluşlarla da ortaktır. Örneğin, yakın zamanda Dunkin’ Rewards üyelerinin, Dunkin’den satın alınan her beş içecek için galon başına 15 sent tasarruf etmek için hesaplarını Shell Fuel Rewards hesaplarıyla birleştirmesine izin veren bir teklif gördük.

Eski DD Avantajları Programından Neler Değişti?

Dunkin’ Rewards avantajı kulağa cazip gelse de, yenilenen sadakat kulübünün DD Perks’e ne olduğunu merak eden birçok Dunkin hayranı var. Yeni programın DD Perks’ten aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç önemli farkı vardır:

 • Daha Hızlı Puan Kazanma Gücü: DD Perks ile karşılaştırıldığında, Dunkin’ Rewards puanları neredeyse iki kat daha hızlı kazanmanızı sağlar. Şimdi, harcanan her 1$ için 10 puan kazanırsınız; daha önce harcadığınız her 1$ için 5 puan kazandınız.
 • Kademeli Ödül Sistemi: DD Perks ile 200 puan kazandığınızda her boyutta ücretsiz bir içecek kazandınız. Dunkin’ Rewards, yalnızca 150 puanla ücretsiz menü öğelerinin kilidini açmaya başlamanıza ve daha fazla puan kazandıkça daha yüksek değerli öğelerin kilidini açmanıza olanak tanır.
 • Yemek Ödülleri: DD Perks puanları ücretsiz içecekler için kullanılabilirken, Dunkin’ Rewards puanları yemek de dahil olmak üzere menüdeki hemen hemen her şey için kullanılabilir. Ve aynı işlemde birden fazla ödül kullanabildiğiniz için, yeterince puan biriktirirseniz, bir içecekle birlikte tam bir ücretsiz yemeğin kilidini açabilirsiniz.
 • Yükseltilmiş Durum: Dunkin’ Rewards ayrıca, bir ayda 12 kez ziyaret ettiğinizde kilidini açtığınız, “Yükseltilmiş Durum” adlı yeni bir özelliğe sahiptir. Yükseltilmiş Statü ile, üç ay boyunca harcanan 1 ABD Doları başına 12 puan kazanırsınız – puan kazanma gücünde yüzde 20 artış.
 • Daha Yüksek Kullanım Değeri: Bu, Dunkin’ Rewards’ın eski sistemin birçok hayranının sorun yaşadığı kısımdır. DD Perks ile, 200 puan kazandığınız veya 40$ harcadığınız anda herhangi bir premium içecek dahil olmak üzere her boyutta ücretsiz bir içecek kazanabildiniz. Yeni programla, 40 $ harcamak size sadece ekstra bir espresso shot veya herhangi bir boyutta çay kazandıracak. Ücretsiz bir premium içeceğin kilidini açmak için 900 puan kazanmanız veya DD Perks ile harcamanız gerekenin iki katından fazla olan 90 $ harcamanız gerekir.
 • Dunkin’ Doğum Günü Bedava Kahve Yok: DD Perks’in aksine, Dunkin’ Rewards, doğum gününüzde size ücretsiz bir içki sunmaz. Ücretsiz Dunkin’ doğum günü kahvesi yerine, doğum gününüzden bir gün önce, doğum gününde ve sonrasında 3 kat puan kazanma gücü elde edersiniz.

Dunkin’ Rewards Hala İyi Bir Anlaşma mı?

Tek kelimeyle, evet. Bedava içki kazanmak daha zor olsa ve artık ücretsiz Dunkin’ doğum günü kahvesi alamıyor olsanız da, Dunkin’ Rewards hala size bedava şeyler sunuyor – ilk defa bedava yemek dahil.

Programa katılmak tamamen ücretsizdir ve kaydolması kolaydır, bu nedenle aslında zaten yapacağınız Dunkin’ satın alımları için ücretsiz çörekler, kahvaltı sandviçleri, içecekler ve güzellikler kazanıyorsunuz. Ve DD Perks üyesiyseniz, otomatik olarak Dunkin’ Rewards’a kaydolursunuz ve puanlarınız transfer edilir – sıfır ekstra adım veya ücret gerekmez.

The New Dunkin’ Rewards Program: What To Know yazısı ilk olarak RetailMeNot tarafından The Real Deal’da yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir