Fantasy Springs Tokyo DisneySea’de Şekilleniyor

2022 D23 Expo sırasında Disney, Fantasy Springs genişlemesinin Tokyo DisneySea’ye gelmesiyle ilgili yeni ayrıntıları paylaştı. Bu gönderide, binicilik araçlarının fotoğrafları, inşaat ilerleme videosu ve OLC’nin liderliği hakkında yorumlar dahil olmak üzere gösteri katında paylaşılanlara bir göz atacağız.

Gelişimini takip etmemiş olanlar için, Fantasy Springs’in kapsayıcı teması, Disney fantezi dünyasına götüren büyülü bir bahardır – temelde Fantasyland tarzı bir liman için gevşek bir konsepttir. Dondurulmuş, karışıkve Peter Pan büyülü yaylarla birbirine bağlanmış her biri için ayrı alanlar ile Tokyo DisneySea’ye.

Yeni alan, Tokyo Disney Resort’taki kullanılmayan en büyük parselde, Lost River Deltası ve Arap Sahili’nin arkasında, parkın uzak köşesinde yer alacak. Fantasy Springs, herhangi bir yerdeki herhangi bir tema parkına şimdiye kadarki en pahalı genişleme olacak. Dahil olmak üzere Tokyo Disneyland’ın büyük ölçekli genişleme miktarının üç katına mal olacak. Güzel ve Çirkin mini arazi ve daha fazlası ve Star Wars: Galaxy’s Edge’in maliyetinin iki katından fazla.

Söylemek yeterli, Fantasy Springs gişe rekorları kıran bir eklentidir. Şu anda dünyadaki herhangi bir Disney tema parkında devam etmekte olan en büyük genişleme projesidir. Oriental Land Company (Tokyo Disney Resort’un sahibi ve işletmecisi) her cazibe merkezi için belirli bir bütçe açıklamamış olsa da, tahminimiz şu anda yapım aşamasında olan en pahalı 5 araçtan birkaçına da ev sahipliği yapıyor.

Demişken, 2022 D23 Expo’da gösteri katında yer alan her bir atraksiyon için binicilik araçlarına bir göz atarak başlayalım…

İlk sırada karışık Tekne yolculuğu.

bu karışık Bölge ayrıca, Rapunzel’in Flynn ile fener festivaline giderken “şimdiye kadarki en iyi günü” için romantik bir tur için konukların gondollara bindiği bir tekne turu da sunacak. Bu, Rapunzel ve Flynn filmden ikonik bir şarkı söylerken, cazibe finalini aydınlatan sayısız titrek fenerle sonuçlanacak. Banyolardan daha iyi geliyor. Belki.

bu Dondurulmuş alan başka bir tekne gezintisine sahip olacak. Bu cazibe, filmden ikonik şarkılar ve şaşırtıcı heyecanlarla Elsa ve Anna’nın hikayesini anlatıyor.

Bunun sadece Frozen Ever After olduğuna, ancak bir güçlendirme olmaktan ziyade sıfırdan inşa edildiğine dair birçok spekülasyon var. Bunun doğru olduğunu varsaysak bile, iyileştirme için çok yer bırakıyor. Disney, park sunumu sırasında Elsa Audio Animatronics’in bir videosunu paylaştı ve büyüleyiciydi.

Ardından, ikisinden biri için bir sürüş aracımız var. Peter Pan ilgi çekici yerler. Peter Pan’ın ana cazibe merkezi, Wendy’nin küçük kardeşini yakalayan Kaptan Hook ve korsan mürettebatını kovalamak için teknelere binerken bir tekne yolculuğu olacak; Tinker Bell, teknelere peri tozu serpiyor, konuklar ikonik müzik ve dinamik görüntüler içeren bir macerada Never Land’de uçuyor.

Bu sürüş aracı kesinlikle çok güzel. Patchwork yapısı ve madras şortlarını andıran renkleri ile Lost Boys’un el işi gibi görünüyor.

Açıklamaya ve bazı yarı bilgili spekülasyonlara dayanarak, ana Peter Pan cazibesinin Karayip Korsanları: Şanghay Disneyland’deki Batık Hazine Savaşı’na benzer bir teknoloji kullanmasını bekliyoruz.

(İyi) ekran tabanlı etkinlikler için yaygın olan Peter Pan sürüş araçlarının yan tarafındaki yüksek duvarlara dikkat edin, çünkü bunlar konukların görüşlerini harekete yönlendirir ve inançsızlığın askıya alınmasına yardımcı olur. (Bu aslında Universal’ın ekran tabanlı sürüş araçlarından birine belli belirsiz benziyor.)

Gösteri binalarının boyutlarına bakılırsa, bu Peter Pan cazibe merkezi devasa. Fantasy Springs’in amiral gemisi olmasını bekliyoruz.

Battle for the Sunken Treasure gibi, ekranları ve fiziksel setleri sorunsuz bir şekilde harmanlayarak, ekran tabanlı sahnelerin yanı sıra pratik sahne ve efektleri bir araya getirmesini umuyoruz. Bu sadece Rat Ride ise, ancak korsanlarla birlikte kesinlikle bir hayal kırıklığı olacaktır.

Diğer cazibe Peter Pan alan, konukları Pixie Hollow’un büyük boyutlu dünyasında bir tura çıkaracak.

Bunun sevimli olmasını bekliyoruz, ama hepsi bu. Belki hoş bir sürpriz olur! (Aslında bunu dört gözle bekliyorum, sadece en düşük bütçeyle bu cazibeyi abartmak istemiyorum.)

Sırada, yeni tanıtılan cazibe posterlerimiz var.

Bunların her ikisinin de sürüş araçlarını onlara nasıl dahil ettiğini seviyorum. Bu, aynı ülke için iki tane bırakalım, cazibe posterlerinde sıkça gördüğünüz bir şey değil. Bu durumda, afişlere kişilik kazandırmanın ve gerçekten harika araçları öne çıkarmanın çok mantıklı olduğunu düşünüyorum!

Alttaki eğriliği sayabilir miyiz? Dondurulmuş onun teknesi olarak poster? Eğer öyleyse, dört sürüş aracının tümü Fantasy Springs cazibe posterlerinde yer alır. Bu bir rekor olmalı.

Şahsen ben çok heyecanlıyım karışık cazibe. Bunu herhangi bir içeriden bilgi veya hatta bilgilendirilmiş spekülasyona dayandırmıyorum. bence fener festivali Gerçekten vay canına canlandırıcı bir gezinti sahnesine iyi uyuyor. Harika bir tekne gezintisi için çok açık bir aday gibi görünüyor. (Ve yine de, filmden on yıldan fazla bir süre sonra, bu ilk olacak karışık çekicilik!)

Ardından, Nisan 2023 ile Mart 2024 arasında açılmaya hazırlanan Fantasy Springs’in ilerlemesini gösteren bir video:

Son olarak, Oriental Land Company’nin nasıl çalıştığına ilişkin olarak biraz “alçakgönüllü” ama aynı zamanda aydınlatıcı bir şeyi paylaşmak istiyorum.

D23 Expo’dan çok şey paylaştık, ancak bunların çoğu büyük parklar sunumundan çıktı. Ayrıca hafta sonu boyunca yarım düzine kadar küçük ölçekli park paneline katıldık. Bunlar, SEA’dan Disney Elçilerinin tarihine kadar uzanan konuları ele aldı. Eklektik şeyler, temel olarak tarih ve temalı tasarıma odaklandı.

Bizimle birlikte o tema park panellerinin her birinde bir başkası vardı ve hafta sonunun sonuncusunun ardından nihayet fotoğrafını isteme fırsatımız oldu:

Bu Disney Efsanesi Toshio Kagami, Oriental Land Company’nin Başkanı ve CEO’su. 22 yaşından beri OLC ve selefi ile birlikte çalışıyor ve 1995 yılında OLC’nin başkanı oldu. Kagami-san, Tokyo DisneySea’nın inşası sırasında bu görevdeydi ve 2005’ten beri CEO’dur. Tokyo Disney Resort’un en son büyük ölçekli genişlemesine nezaret ediyor.

O ve büyük OLC heyeti, hafta sonu boyunca D23 Expo’da stantlarda fotoğraflar çekerek ve panellerin tadını çıkararak çok aktif ve yüksek görünürlükteydiler. Amiral gemisi sunumlarından biri olmayan bir panelde Disney’den üst düzey bir yönetici hiç görmedim (gerçi birkaç tanesini yerde gördüm).

Kagami-san’ın tarih, Imagineering vb. hakkında sunumlara neden katıldığını bilmiyorum. Belki de sadece ev sahiplerine saygılı davranıyordu – ama muhtemelen bunu yoğun bir program yapmadan da yapabilirdi. Benim varsayımım, onun tema parklarıyla gerçekten ilgilendiğini ya da en azından iş alanı hakkında bilgilendirilmek istediğini.

Walt Disney Company’nin bu seviyesindeki liderlerin Japonya’yı ziyaret edip aynısını yaptığını hayal edemiyorum. Kendi şirketlerini ve iş birimlerini ilgilendiren D23 Expo’da bunu yaptıklarını hayal bile edemiyorum. Tema parklarını (en iyi ihtimalle) o kadar umursamıyorlar veya parkların altlarında olduğunu (en kötü ihtimalle) hissetmiyorlar.

Bu, bugüne kadar hala Josh D’Amaro’yu sevmemin nedenlerinden biri. Kagami-san kadar ileri gideceğinden şüpheliyim, ancak bir fotoğraf operasyonu veya halkla ilişkiler yararı olmadığında bile parklarda varlık olarak güçlü bir sicili var. Yöneticiler normal bir tatilcinin yaptığı her şeyle uğraşmak zorunda kalırsa, hatta normal konuklar gibi parklardan keyif alırsa, Walt Disney World’de her şeyin farklı olacağını uzun zamandır hissetmiştim.

Kagami-san ve ekibinin Expo’nun her yerinde olması, bana OLC ve Disney arasındaki farkı vurguluyor. Bunun gibi şeyler, OLC’nin geçmiş bir dönemin Disney’ine benzemesinin küçük yollarını açıklıyor ve bence bu, konuk deneyiminde ortaya çıkıyor. Belki D23 Fuarı’nda bu kadar çok panele ve stantlara katılmasının başka nedenleri vardı, ama bence bu yine de OLC ve modern Disney arasındaki yaklaşım farkını simgeliyor.

Sonuçta bu, Tokyo Disney Resort’un bu kadar büyük hayranları olmamızın ve (bu tam daireyi getirmek) Tokyo DisneySea’deki Fantasy Springs hakkında bu kadar heyecanlı olmamızın büyük bir nedeni. Hayalperestler, yaratıcı yeteneklerini aniden kaybetmedi veya iddialı planlar yapmayı bırakmadı – sorun şu ki, Walt Disney World’de elleri sık sık bağlı ve bütçeler sınırlı. (Elbette, WDI’nin bazı büyük bütçe gafları oldu, bu nedenle son zamanlardaki bazı yerli park üretimi konusunda suçsuz değiller.)

Fantasy Springs, on yılın belirleyici ilavesi gibi görünüyor ve Tokyo Disney Resort’u ziyaret etmeyi düşünmek için başka bir neden. Bununla birlikte, kesinlikle tek sebep bu değil. Tokyo DisneySea ve Tokyo Disneyland, ülkemizdeki en iyi 3 park arasında yer aldı. Dünya Çapında Disney Parkları Sıralaması üstün temalı tasarımları, iddialı cazibe merkezleri, muhteşem sezonluk etkinlikleri, mükemmel eğlenceleri, inanılmaz Oyuncular Üyeleri ve çok daha fazlası sayesinde çağlar boyunca. Disney büyüsünü nasıl yeniden yakalayacağınızı merak ediyorsanız, cevap çok kolay: Japonya’yı ziyaret edin.

Tokyo Disney Resort’a bir gezi mi planlıyorsunuz? Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Tokyo Disneyland ve DisneySea Gezisi Planlama Rehberi! Daha fazla ayrıntı için, TDR Otel Sıralamaları ve İncelemeleri sayfamız konaklamaları kapsar. Restoran İncelemelerimiz, nerede yemek yenileceğini ve atıştırılacağını ayrıntılarıyla belirtir. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Para Tasarruf İçin İpuçları yazımızı okuyun. Disney için Ne Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Japonya’da başka bir yere mi gidiyorsunuz? bize danışın Kyoto, Japonya için Nihai Rehber ve Tokyo Şehir Rehberi, Japonya.

Senin düşüncelerin

hakkında ne düşünüyorsun Peter Pan, Karışık, ve Dondurulmuş Fantasy Springs için araçlara binmek? Tokyo DisneySea’ye yapılan bu gişe rekorları kıran ek için heyecanlı mısınız yoksa umurunuzda değil mi? Yerli parkların böyle araziler ve cazibe merkezleri inşa etmesini ister miydiniz? Değerlendirmemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Sorusu olan? Görüşlerinizi duymak -bizimle aynı fikirde olmasanız bile- hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.