Çocuklar İçin Cinsiyet-Nötr Giysiler Nereden Alınır

Çocuğu olmayan kişilere çocuk giyim bölümü tamamen zararsız görünebilir. Ancak cinsiyetinize bağlı olarak yalnızca belirli renklerin, baskıların, etkinliklerin ve hatta hayvanların oynamanızın kabul edilebilir olduğunu öne sürerek birçok çocuk için sorun teşkil ediyor.

Toplumumuzda kapsayıcılık ve toplumsal cinsiyet duyarlılığı yönünde atılan büyük adımlara rağmen, mağazalardaki çocuk giyim departmanları söz konusu olduğunda, hala çok ayrı erkek ve kız bölümleri var ve bunlarla birlikte, belirgin şekilde eskimiş fikirler var. Bu bölümler, kızların pembeyi, tek boynuzlu atları ve kedileri sevmesi gerektiğini ve erkeklerin maviyi ve dinozorları sevmesi ve video oyunları oynaması gerektiğini pekiştiriyor. Ancak, çocukların ilgi alanlarının çeşitli ve dinamik olduğunu ve bu kısıtlayıcı kutuların çok ötesine geçtiğini bildiğimize göre, çocuk modası neden modası geçmiş toplumsal cinsiyet normlarını pekiştirmekte takılıp kalıyor?

Hem kızı hem de oğlu olan bir anne olarak, çocuklarıma rengin cinsiyeti olmadığını anlatmak ve onlara herhangi bir hobi veya ilginin peşinden gidebileceklerini hatırlatmak için yıllarımı harcadım, çünkü mağazada basit bir gezinti kedileri seven bir erkek çocuğu yapabilir. ya da uzayı seven bir kız, kendilerinde bir sorun varmış gibi hisseder.

Ve alışveriş uzmanları olarak, biz RetailMeNot’ta, alışveriş yoluyla (queer’in sahip olduğu markalardan kasıtlı satın almalar yapmak gibi) müttefikliğimizi gösterme fikrine bayılırken, bu konu dürüst olmak gerekirse kabul veya ittifakla ilgili bile değil. Bu gerçekten sadece çocukların istediklerini, saçma sınırlamalar olmaksızın giymelerine izin vermekle ilgili.

Moda tasarımcısı ve televizyon kişiliği Emily Loftiss (aynı zamanda bir anne olan) diyor ki, “Tarz tamamen kendinizi ifade etmekle ilgilidir. Bir gün feminen, dökümlü bir sundress ve ertesi gün özel dikilmiş bir pantolon giymeyi seçebiliyorsam, neden çocuklar da aynı seçeneğe sahip olmasın?”

Cinsiyetten bağımsız çocuk kıyafetlerini girin. Bulmak daha zordur, ancak birçok ebeveynin ve çocuğun sorunlarının cevabıdır. Yetişkinler için cinsiyetten bağımsız kıyafetler daha erişilebilir olsa da, gelgitlerin değiştiğini görmeye başlıyoruz. Old Navy ve H&M gibi perakendecilerin düzenli olarak cinsiyetsiz giysilere dikkat çektiğini gördüğünüzde, moda dünyasında bir değişimin başladığını bilirsiniz.

Loftiss, “Artık Target ve Old Navy gibi büyük perakendecilere çevrimiçi olarak gidebilmeniz çok büyük ve ‘cinsiyetten bağımsız giysiler’ aranabilir bir seçenek” diyor. “Bunun bir trendden daha fazlası olduğunu ve neyse ki kalıcı bir moda seçeneği olduğunu bu şekilde biliyorsunuz.”

Tabii ki bu umut ışığı, daha gidecek çok yolumuz olmadığı anlamına gelmiyor ve çocuklar için cinsiyetten bağımsız kıyafetler bulmak hala zor olabileceğinden, en sevdiğim beş parçadan oluşan bir liste hazırladım. çocukların cinsiyetsiz kıyafetleri için markalar. Çünkü Loftiss, “Çocuklara kendilerini iyi hissettiren şeyleri giyme seçeneği vermek güzeldir” derken bunu mükemmel bir şekilde ortaya koyuyor.

Çocuklar İçin Cinsiyet-Nötr Giyim Nereden Alışveriş Yapılır?

Öncelik

Resim: Birincil.com

Ne satıyor: Temelden başka bir şey olmayan temeller. Tişörtlerden kapüşonlulara, kot pantolonlardan mayolara, Primary her çocuğun ihtiyaç duyduğu tüm günlük parçalara sahiptir. Bedenler bebekten 14 yaşına kadar değişir.

Neden seviyoruz: Web sitelerinde “Her çocuk için her renk” ve “Erkekler ve kızlar için değil, bebekler ve çocuklar için alışveriş yapın” gibi laf kalabalığı ile İlköğretim’in bu konuda nerede durduğu açıktır. Marka, neşeli ve eğlenceli, aynı zamanda sürdürülebilir ve inanılmaz derecede yumuşak olan canlı renkler ve baskılar satıyor.

Fiyat aralığı: Fiyatlar 12.50$ ile 48$ arasında değişiyor.


monika + andy

Resim: MonicaAndAndy.com

Ne satıyor: Sınırlı sayıda baskılarda GOTS sertifikalı organik kumaşlarla yapılan bebek, yürümeye başlayan çocuk ve çocuk (10 yaş bedenine kadar) temellerini karıştır ve eşleştir.

Neden seviyoruz: Sınırlı sayıda üretilen baskılar (Zebralar! Pizza! Mektuplar! Kurabiyeler ve süt! Çizgiler!) coşkulu, eğlenceli ve tamamen cinsiyetsizdir ve küçük çocuğunuza (veya onların) en sevdiğiniz stili tekrar tekrar satın alabilmenizi sağlar. tamamen farklı bir parça gibi görünmesini sağlayın.

Fiyat aralığı: Fiyatlar 16 ile 38 dolar arasında değişiyor.


Mini Rodini

Resim: MiniRodini.com

Ne satıyor: Dünya dostu, organik, geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülmüş malzemeler (aynı zamanda büyük ölçüde yumuşak olan) kullanılarak yapılan ve ciddi şekilde Instagramlanabilir bir havası olan, 11 yaş ve üstü bebekler için güzel tasarlanmış giysiler.

Neden seviyoruz: Çocuklarınızın kıyafetlerini kıskanmak istiyorsanız bu marka tam size göre. Her nasılsa aynı anda hem şık hem de tuhaf olacak şekilde tasarlanan giysiler, büyük bir moda bakış açısına sahipken, çocuklar için kolay ve giyilebilir olmaya devam ediyor. Bazı parçalar daha çok savurganlıktır, ancak buna değer.

Fiyat aralığı: Fiyatlar 40$ ile 200$ arasında değişiyor.


MakeMake Organics

Resim: MakeMakeOrganics.com

Ne satıyor: Bebekler ve küçük çocuklar için minimalist tasarımlara sahip süper yumuşak temel parçalar.

Neden seviyoruz: Her şey yüksek kaliteli, sertifikalı organik malzemeden yapılmıştır ve marka, adil ticaret ve dünya dostu uygulamaları takip etmektedir. Giysiler ayrıca MakeMake için özel olarak üretiliyor, bu nedenle türünün tek örneği ve birçok seri üretilen bebek ve çocuk markasından çok daha kaliteli.

Fiyat aralığı: Fiyatlar 21,99$ ile 32,99$ arasında değişiyor.


mini miyoş

Resim: MiniMioche.com

Ne satıyor: Bebekler ve çocuklar için temel bilgiler (11/12 bedene kadar) nötr renklerde, yetişkin giyiminde göreceğiniz gibi yükseltilmiş tasarım özelliklerine sahip: Önü pilili bir tişört elbise veya şal yakalı bir hırka düşünün.

Neden seviyoruz: Her çocuk parlak renkleri sevmez ve bu tanıdık geliyorsa bu marka tam size göre. Küçük çocuğunuz lacivert, gri veya beyaz renkte, parlak kırmızı veya güneş sarısından daha çok kendini evinde hissediyorsa, bu temel bilgiler onlar için mükemmeldir. Toksik olmayan boyalarla yapılan organik, sürdürülebilir kumaşların etik olarak üretilmesi, nötr pastanın üzerindeki kremadır.

Fiyat aralığı: Fiyatlar 22 ile 38 dolar arasında değişiyor.

Çocuklar için Cinsiyet-Nötr Giyim Nereden Alınır yazısı ilk olarak RetailMeNot tarafından The Real Deal’da göründü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.