Tüketici Davranışlarındaki Değişiklikler Otelleri Nasıl Etkileyecek?

Geleceğin Otel Dağıtımı


Gelecekteki hangi otel trendlerini sabırsızlıkla bekleyebiliriz? Bu, zaman ilerledikçe tüketicinin ihtiyaçlarına ve davranışlarına bağlıdır. 2020’de görüldüğü gibi, dünya görüşlerimizi sarsan büyük olaylardan kültürel değişimler olabilir. Pandemi birçok olumsuz faktörü beraberinde getirdi, ancak aynı zamanda teknolojiyi tüketicinin yanında hareket etmeye zorladı ve yeni trendlerin daha hızlı ortaya çıkmasına izin verdi, örneğin: check-in için temassız seçenekler.

Otel endüstrisinin özellikle tüketici davranışlarıyla ilgilenmesi gerekiyor. Otel endüstrisi konuk deneyimine bağlı olduğundan, başarılı olmak için otelcilerin yeni tüketici trendlerini yakından takip etmesi ve en iyi misafir deneyimini sağlamak için trendlerle hareket etmesi gerekiyor.

Otelleri Etkileyen Tüketici Davranışlarındaki Son Değişiklikler

Basitçe söylemek gerekirse, tüketici davranışındaki bir değişiklik bir oteli her şekilde etkiler. Oteller esas olarak misafir deneyimi ile ilgilendiğinden, istisnai bir misafir deneyimi sunmaya devam etmek için otellerin tüketici tabanlarıyla birlikte büyümesi gerekir.

Peki, bu pratikte nasıl görünüyor? Hangi davranış değişikliklerini gördük ve ne gibi etkileri oldu?

Seyahate Doğru Tereddüt

Pandemi, yeni ve bilinmeyen bölgelere seyahat etme konusunda tereddüt yarattı. Tüketicilerin halk sağlığı konusundaki endişeleri ve değişen aşı zorunlulukları nedeniyle seyahatler kısa bir süre önce neredeyse durma noktasına geldi. Neyse ki, bu duraklama, otelcilerin ileriye giden yolu açmak için kullandığı yenilikçi teknoloji ve yaratıcı fikirler tarafından durduruldu.

Seyahatle ilgili bu yeni keşfedilen tereddütün güneşli bir yanı var. Otel endüstrisindeki teknolojik gelişmelere yeni bir ilgi uyandırdı, örneğin:

  • Temassız giriş ve/veya çıkış
  • Gözden geçirilmiş ve geliştirilmiş temizlik ve sanitasyon protokolleri
  • Mobil uygulamaların optimizasyonu ve OTA entegrasyonu
  • Sosyal mesafeli aktiviteler ve geziler

Çoğu otelci, küresel bir salgının ideal durum olmadığı konusunda hemfikir olsa da, otel endüstrisinin, konukları meşgul ve memnun tutmak için yeni ve heyecan verici yollardan oluşan bir “pandora’nın kutusu” açmasına izin verdi.

Her Şey İçin Çevrimiçi

1990’lardan bu yana, dünya giderek daha fazla çevrimiçi hale geldi. Akıllı telefonların ve kolayca erişilebilen Wi-Fi’nin ortaya çıkmasıyla şirketler, tüketicilerin telefon veya şahsen yerine çevrimiçi iş yapmak istediğini kısa sürede fark etti. Bu özellikle oteller için geçerlidir.

İnternetin patlamasından önce, oteller telefonla veya hatta yürüyerek rezervasyon alıyordu. 2022’de, dünya çapında online otel rezervasyonları pazarının 174 milyonu aşması bekleniyor. 2022’deki tüm otel rezervasyonlarının yarısından fazlasının tamamen çevrimiçi olarak yapıldığı tahmin ediliyor. Daha çılgın olan, sadece 20 yıl önce bu imkansızdı.

Konu internetin yükselişine geldiğinde konaklama sektörü açık bir fırsat gördü. İnsanlar online rezervasyon yapmak istiyorsa, otelcilerin bunu mümkün kılmanın bir yolunu bulmaları gerekiyordu ve bunu sadece mümkün kılmakla kalmayıp hem müşteri hem de otel yönetimi için sorunsuz ve sorunsuz hale getirmeleri gerekiyordu.

OTA’lar (Airbnb, VRBO, Expedia, vb.) gibi teknolojinin, otelcilerin PMS yazılımı ve kanal yöneticileri gibi kullanabileceği yazılımlarla buluştuğu yer burasıdır. Otelden yapılan rezervasyonları birkaç farklı yere entegre ederek OTA web siteleriotelciler, misafirleri daha kolay tatmin edebileceklerini ve çok daha fazla gelir elde edebileceklerini çabucak anladılar.

Bu yavaşlamak değil. Bir şey varsa, ihtiyaç ve kullanımı mülk yönetimi yazılımı artıyor. Hemen hemen tüm büyük ölçekli kurumsal oteller, çevrimiçi tüketici tabanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için yazılım kullanmıştır. Bağımsız ve/veya küçük otel zincirleri ayak uydurmak için hızla aynı yolu izleyecektir. Bazen, tüketicinin davranış değişikliklerini karşılamak savaşın sadece yarısıdır. Küçük oteller aynı anda büyük rakiplere ayak uydurmaya çalışıyor olabilir. Bu, zaman kazandıran emlak yazılımının erken bir bağdaştırıcısı olmak için daha da fazla neden.

İleriye Bakmak: Tüketici Davranışlarındaki Değişiklikler Otelleri Nasıl Etkiler?

Dünya etrafımızda hızla gelişiyor ve bu nedenle davranışlarımız ve arzularımız da öyle. Hangi davranış değişikliklerinin veya neden olacağını tahmin etmek zor olabilir, ancak şu anda her otel işletmecisinin göz kulak olması gereken birkaç açık eğilim ortaya çıkıyor.

Uzaktan Çalışmanın Yükselişi

Ulusal İstatistik Ofisi’nden alınan rakamlar, 2022 yılının Ocak ayında 13.4 milyon kişinin tam zamanlı olarak evden çalıştığını buldu. İnsanlar güvenli bir şekilde ofise geri dönene kadar geçici bir düzeltme olarak başlayan şey, hızla iş/yaşam dengesi ve gerçek özgürlüğün bir direği haline geldi. birinin kariyerinde.

Otelciler için uzaktan çalışmaya geçiş aslında çok iyi bir şey. İnsanlar seyahat etmek için daha fazla özgürlüğe sahip olacak ve aynı anda çalışarak ulusun uzak ve hibrit çalışanları için daha fazla seyahat sağlar. Örneğin, birisi haftanın ortasında tatil yapabilir ve otel odasından veya otel barından gelen e-postalara kolayca yanıt verebilir.

Tüketici davranışlarına ayak uydurmak açısından bu, otellerin olanaklarına daha fazla dikkat etmesi gerektiğinin sinyalini veriyor. Çoğu insan gün boyu otel odasında çalışmak istemeyebilir. Bu, tesis genelinde Wi-Fi sunmak ve konukların çalışmak veya arama yapmak için sessiz bir alana sahip olmaları için ortak çalışma alanları yaratmak anlamına gelir. Nihayetinde, bu tür olanaklar sunan oteller, iş ve eğlenceyi birleştirecek bir yer arayan, giderek artan sayıda uzaktan çalışan nüfusunu yakalayacaktır.

Daha Büyük Dijital Benimseme

Uzaktan çalışmanın artmasıyla aynı zamana denk gelen otel işletmelerinin, konu otellerini başarılı bir şekilde işletmeye geldiğinde daha sağlam dijital uygulamaları benimsemesi gerekecek. Yüksek hızlı Wi-Fi veya teknolojiyle zenginleştirilmiş çalışma çubukları gibi tesis içi olanaklar arayan konuklara ek olarak, teknolojinin günlük yaşamlarını doyurduğu için daha yüksek bir rahatlık standardına da sahipler.

Örneğin, tüketiciler bir otel temsilcisiyle görüşmeye gerek duymadan tamamen çevrimiçi bir otelde konaklama rezervasyonu yapabilmeyi bekleyeceklerdir. Bir otel çevrimiçi rezervasyon sunmuyorsa, çoğu tüketici yakındaki bir oteli seçecektir. Mülkünüz ne kadar benzersiz veya lüks olursa olsun, teknoloji orada değilse müşteri kaybedersiniz. Bugünün gün ve çağında gerçekten bu kadar basit!

teknoloji yavaşlık kapasitemizi kısalttı. Misafirler, saat kaç olursa olsun vardıklarında check-in yapmayı beklerler. Bu, otelcilerin, bulut tabanlı PMS yazılımı ve mobil uygulamalar gibi tesisin işlevlerini hızlandırabilecek teknolojileri kullanarak, konukların artan beklentilerine ayak uydurmaları gerektiği anlamına gelir.

Çözüm

bu misafir deneyimi bir otelin başarısının göstergeleri söz konusu olduğunda bir numaradır. Konuk deneyimi eşit değilse veya daha spesifik olarak konuk deneyimi, zamanın gelişmelerine bağlı olarak konuk beklentilerini karşılamıyorsa. Bu nedenle, önde gelen profesyonellerin tüketici davranışlarındaki trendlere mümkün olduğunca çabuk eğilmeleri son derece önemlidir.

Bu şekilde, hiçbir şeyi kaçırmadan (veya gelir kaybı yaşamadan) en ideal konuk deneyimini sağlayabilirler! Tüketici eylemleri ve trendleriyle bu kadar beslenen bir sektörde, verilerdeki yeni trendleri ve haberleri takip etmek hem heyecan verici hem de zor, otelciler konukları etkileme ve yeni sadık müşteriler kazanma sanatında ustalaşabilir!

Hotelogix Yazı İşleri Masası
Otelogix‘in araştırmacı ve yazar ekibi, seyahat ve konaklama alanındaki en son trendleri paylaşmak için sürekli yenilik yapıyor. Önerileriniz mi var? editorial@hotelogix.com adresinden bize yazın.

80 GÜN Kıyaslama
80 GÜN Kıyaslama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.