Otellerin Bugün Karşılaştığı 5 Bakım Zorluğu ve Bunlarla Nasıl Başa Çıkılır?

Oteller


Güney Afrikalı otel ve tatil köyü patronu Sol Kerzner bir keresinde şöyle demişti: “İşimizde mükemmellik neredeyse imkansız, ama denemeye devam etmelisiniz.” Eğri toplar otel endüstrisi için icat edilmiş gibi görünüyor!

Herhangi bir otel için fark yaratabilecek işlevlerden biri bakımdır. Sağlam bakım, her şeyin bir otelde olması gerektiği gibi çalışmasını ve görünmesini sağlar. Yine de karmaşıklıkları olmadan değil. Bu nedenle, bu makale otellerin bugün karşılaştığı altı bakım sorununu ve bunlarla nasıl başa çıkılabileceğini inceleyecektir.

Bakım becerileri eksikliği

Zorluk: Küresel olarak önemli bir bakım işçisi sıkıntısı var.

Küçülen bir bakım işçisi havuzu, daha büyük iş yükleri ve bakım ekipleri üzerinde daha fazla stres anlamına gelir. onun içinde 2022 araştırması Deloitte, üreticilerin %83’ünün, büyük ölçüde beceri krizi nedeniyle kaliteli çalışanları çekmenin ve elde tutmanın en önemli odak noktası olduğuna inandığını buldu.

Çözüm: Otel bakım görevlilerinize akıllıca yatırım yapın

Kesin olan bir şey var: bakım işçileri mevcut beceri pazarında harcanabilir değil. Bu, aşağıdakilere yapılan yatırımlar da dahil olmak üzere, otel bakım personeline mali veya başka türlü gerçek yatırımların yapılması gerektiği anlamına gelir:

  • “Yumuşak beceriler” ve kişisel gelişim eğitimi de dahil olmak üzere hem kurum içi hem de harici sürekli eğitim ve beceri geliştirme;
  • Daha deneyimli bakım personeli ile mentorluk;
  • Mümkün olduğunda, bir çalışanın ev hayatını ve kişisel isteklerini dikkate alan esnek çalışma programları; ve
  • Tüm bakım çalışanlarının görüş ve girdilerine saygı duyulan ve fark yaratan daha düz bir “hiyerarşi”

Giderek artan talepkar müşteriler

Zorluk: Otel sayıları yeniden artıyor olabilir, ancak müşteri memnuniyeti incelemeleri her zamankinden daha olumsuz.

Basında çıkan haberlere göre, otel doluluk oranları COVID-19 pandemisinin ardından oldukça çarpıcı bir şekilde artarken, konuklar her zamankinden daha fazla hoşnutsuz. Örneğin, Mayıs 2022 için bir Nabız Raporu, küresel misafirperverliğin misafir memnuniyet oranları 2019 misafir memnuniyeti seviyelerinden %3,5 daha kötüydü.

Çözüm: bir istihbarat bakım rejimine geçin

Misafirleri, kaydırmayan kapı kilitlerinden veya arızalı klima ünitelerinden daha fazla rahatsız eden çok az şey vardır. Proaktif (ve reaktif olmayan) otel bakımı bu nedenle çok önemlidir. Sonunda gelişmiş bir seçeneği tercih edebilirsiniz. kuralcı bakım stratejisi (RxM), varlıkların tahmine dayalı bir analizinden türetilen kuralcı algoritmalar oluşturmak için makine öğrenimine (ML) ve yapay zekaya (AI) dayanır. Bu grafiğin gösterdiği gibi, istemediğiniz şey reaktif bir bakım rejimidir:Otel Bakımı

Temizlik azaltılıyor

Zorluk: Kat hizmetleri, maliyetleri azaltmak için birçok otel tarafından azaltılıyor

Dünya çapında otel endüstrisini harap eden pandemi, birçok otelin maliyetlerini düşük tutmak için temizlik işlerini kesmesine neden oldu. Bu eğilim devam etti pandemi sonrası, genellikle konukların üzerlerine. Ne yazık ki, daha az temizlik personeli, bakım ekipleri için değerli müttefiklerin kaybolması anlamına gelir. Bu, ‘arızaları keşfetme’ yükünün artık bakım personeline ait olduğu anlamına gelir.

Çözüm: Kat hizmetleri kaybını telafi edecek sistemleri tanıtın

Bakım ekiplerinin temizlik konusunda daha bilgili olması gerekir. Bu konuda yardıma ihtiyaçları var ve mükemmel çözüm bilgisayarlı bir bakım yönetim sistemi (CMMS) uygulamaktır. Bu yapay zeka ile geliştirilmiş yazılım, ihtiyaç duyulan bakımın zahmetsiz bir şekilde planlanması için tahmine dayalı işlevlerle bakım işlevini kolaylaştırır. Bu, bakım ekibinizin, bakım sorunlarının nerede olabileceğine dair ikinci bir tahminde bulunmadan, hem önceden hem de aniden ortaya çıktıkça, gerekli işi yapmasına olanak tanır.

Daha yüksek hijyen beklentileri

Zorluk: Misafirler, COVID-19 sonrasında daha katı hijyen standartları bekliyorlar.

Oteller, pandemi sonrası hala sıkı hijyen standartları uyguluyor. Almanya, Köln’deki Hotel Excelsior Ernst tipik bir örnektir. sıkı hijyen protokolleri Otelin her alanı için. Ancak, önceki bölümde tartışıldığı gibi, kat hizmetleri azaltılmaktadır. Bu, optimum hijyen seviyelerine ulaşmayı daha da zorlaştırdı. Bir kez daha, bu iş detayının önemli bir bölümünü üstlenmesi gereken bakım işlevidir.

Çözüm: Bakım, hijyeni kritik bir bakım zorunluluğu olarak ele almalıdır

Bakım ekipleri, hijyenin işlerinin her zamankinden daha ayrılmaz bir parçası olduğunu kabul etmelidir. Accor Group, Hilton, Four Seasons ve Holiday Inn gibi büyük otel gruplarının tümü pandemi dönemini formüle etti Hijyen önlemleri pandemiden sonra bile yardımcı olan aşağıdakiler dahil:

  • Temassız giriş ve çıkış seçeneklerini uygulayın
  • Kat hizmetleri ve bakım ekipleri için Çevik çalışma sistemlerini uygulayın
  • Konuk odalarında sık dokunulan eşyalardan kaçının
  • Ortak alanların ve misafir odalarının görünür şekilde dezenfekte edilmesi

Sürdürülebilirliğe daha fazla vurgu

Zorluk: Misafirler giderek daha ‘daha yeşil’ oteller talep ediyor

‘Yeşil otel’ konsepti geçici bir trend değil. Giderek artan bir şekilde, konuklara açık taahhütlerde bulunan oteller arıyorlar. sürdürülebilir uygulamalar. Bununla birlikte, bu sürdürülebilir çözümler bir boşlukta ortaya çıkmaz – oteldeki birinin daha çevreci girişimleri uygulayabilmesi gerekir ve bu genellikle bakım ekibi olacaktır.

Çözüm: Bakım departmanı, yeşil çözümler bulma konusunda proaktif hale gelmelidir

Söylediği gibi, “Bir şeyin doğru yapılmasını istiyorsanız, kendiniz yapın”. Bakım ekibi için ideal mantra bu olabilir: üst yönetim veya mühendisler tarafından sipariş edilen sürdürülebilir inisiyatifleri pasif bir şekilde üstlenmek yerine, bakım departmanının kendi sürdürülebilir çözümlerini sağlaması gerekir. Sürdürülebilir bir otel elde etmenin mükemmel bir yolu şuna odaklanmaktır: enerji, enerji, enerji. Birçok kişi tarafından paylaşılan bir görünümdür. otel uzmanları. Enerji çözümleri, yalıtım veya güneş panelleri ve ısı pompalarının yenilenmesinden daha az kullanılan alanlarda hareket sensörlü aydınlatmaya kadar değişebilir. Ve şunu aklınızda bulundurun: En yeşil bina, halihazırda inşa edilmiş olandır.

Çözüm

Otel bakımının, özellikle sürekli olarak doğru yapılması çok zordur. En iyi bakımlı otellerde bile ani sorunlar her zaman ortaya çıkacaktır. Bir otelin yapabileceği en iyi şey, bugün bakımın karşılaştığı zorlukları anlamak ve akıllı ve sürdürülebilir çözümler uygulamaktır.

Kesinlikle buna değecektir, çünkü bir misafirin otelinizle ilgili yaşadığı sorun çoğu zaman çözülmesi gereken bir bakım sorunudur.

80 GÜN Kıyaslama
80 GÜN Kıyaslama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.