Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi Hızla Tükeniyor!

Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi 2 yıllık bir aradan sonra Magic Kingdom’a geri döndü ve Walt Disney World fanatikleri buna bilet alarak yanıt veriyor. Sezonun bu noktasında, hatırlayabildiğimiz tüm geçmiş yıllardan daha fazla tarih tükendi ve bu eğilimin Ekim 2022’ye kadar devam etmesi muhtemel.

Bu, etkinliğin düzenlendiği geçen yıla göre oldukça fazla. Şimdi sonsuzluk gibi görünüyor, ancak 2019’da Walt Disney World, Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi Geçişini teklif etti. Bu, esasen Cadılar Bayramı Partisi için, 299 $ karşılığında Cadılar Bayramı’nın kendisi hariç, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarında her parti gecesi olmak üzere 35 geceye erişime izin veren bir Yıllık Biletti.

Bu kelimenin tam anlamıyla bir son dakika teklifiydi. Walt Disney World, Ağustos ve Eylül için bilet satışlarını artırmaya çalışırken, ilk MNSSHP’nin yapıldığı gün açıklandı ve satışa çıktı. Yine, şimdi eski tarih gibi görünüyor, ancak bu Star Wars: Galaxy’s Edge’in açılışıydı ve birçok insan, o arazinin açılış aylarında kaotik olacağı korkusuyla parklardan (hem Florida’da hem de Kaliforniya’da) uzaklaştı.

“Kalabalık kıyameti” ile ilgili endişeler, normalde yaz sonu veya sonbahar başında ziyaret edecek olan birçok Walt Disney World hayranını uzak tuttu. Normal faktörler de yaptı. ağustos ortasından eylül ayına kadar okul sezonu, fırtına sezonu ve Florida’da tipik olarak sezon dışı olanın kalbi.

Walt Disney World, önceden sezon dışı olan diğer aylara katılım çekmeyi başarabilse de, bu Eylül ayında hiç olmadı. Kalabalık olma ihtimali bile iğneyi hareket ettirmek için işe yaramadı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, kalabalık parkların korkusu karşısında Kalabalıklar kötü olabilirse, pek çok kişinin Eylül havasını belirlemesi “buna değmezdi”.

Söylemek yeterli, sonunda bir İyi ziyaret etme zamanı. Walt Disney World, asla gerçekleşmeyen devasa kalabalıkların beklentisiyle saatlerini uzattı, Party Pass, düşük kalabalık Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partilerine katılmayı mümkün kıldı ve hava aslında yarı kötü değildi (eksi bir kasırga korkusu – bu da daha da düşük kalabalıklar getirdi) ve soğuk hava).

Ama dalıyorum. 2022 Sonbaharı için boş yorumlara ve kalabalık etkilerine fazla derinlemesine girmeden önce, bu yılki Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi için şimdiye kadar satılan tarihlere bakalım. Bu aydan başlayalım:

Oldukça kolay – Ağustos 2022’deki her bir tarih tükendi.

Bunlardan birkaçı partiler başlamadan önce gitti, ancak çoğu o zamandan beri tükendi.

Eylül 2022 için aynı anlaşma.

Buradaki eğilim daha da belirgindir. Bu tarihler gitti hızlı Muhtemelen birkaç faktörün bir araya gelmesinden dolayı geçen hafta. İlk olarak, 2022 Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi’nden sosyal medya fotoğrafları ve raporları. İkincisi, Eylül tarihlerinin Ekim ayı olanlardan daha ucuz olması. Son olarak, Eylül’e bir haftadan az bir süre kaldı; normal insanlar görece olarak son dakikayı planlarlar ve Eylül gezilerini daha yeni düşünmeye başlarlar.

Bu son iki faktör, Ekim 2022’nin neden büyük ölçüde olumsuzluk hepsi satıldı.

Kalan tarihler için, bilet fiyatları çoğu Ağustos ve Eylül tarihleri ​​için 109 $ veya 119 $ ile karşılaştırıldığında, her biri 139 $ veya daha yüksektir. Üstelik AP ve DVC indirimleri 7 Ekim partisiyle sona eriyor. Bundan sonraki her şey indirimli değil.

Bunun bir nedeni var: Ekim partileri tarihsel olarak en popüler partilerdir ve daha yüksek fiyatlarda bile satış yapmak için indirimlere ihtiyaç duymazlar. Ekim ayının çoğunlukla erişilebilir olmasının ana açıklaması basit: insanlar o kadar ileriyi planlamaya başlamadılar. (Bu, WDW fanatikleri için sapkınlık gibi gelebilir, ancak çoğu insan seyahatlerinden birkaç hafta ila birkaç gün önce planlamaya başlar. Geceden önceki gece ve gündüz araştırmaları inanılmaz derecede yaygındır!)

Gündüz kalabalıkları veya genel katılım eğilimleri hakkında Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi tarihlerinden tükenen veya tükenen tarihlerden çıkarılmamalıdır. Bu yılın ilk MNSSHP’si tükendi ve Magic Kingdom’ın 2022’nin En Yavaş Üçüncü Günü! Sonraki akşamların hepsi tükendi ve Magic Kingdom, o günler için kalabalık takviminde henüz 2/10’u kırmadı. (En son WDW kalabalık raporumuza bakın.)

Tükenmiş MNSSHP gecelerinden çıkarılabilecek tek sonuç, 16:00 ile 18:00 arasındaki karışım penceresinin daha yoğun olacağıdır. 4’ten önce katılım tamamen anlamsızdır.

Bunun tersi de Ekim 2022 için geçerli. O gecelerin büyük ölçüde satılmamış olması, o ayın yoğun olmayacağı anlamına gelmiyor. Tükenmeyen partilerden çıkarabileceğimiz tek sonuç, Ekim’in Eylül’den daha ileride olduğu. Umarım bu, yalnızca takvimin veya yılın aylarının ve bunların sıralanmasının temel bir kavrayışını gerektirecek bir sonuçtur.

Beklentimiz, Ekim 2022’nin bu aydan veya önümüzdeki aydan daha yoğun olacağı ve bu partilerin hepsinin satılacağı yönünde. Her biri. Bu tahminden makul ölçüde emin olmak için otel dolulukları hakkında yeterince bilgimiz var. Aynısı her Mickey’nin Çok Mutlu Noel Partisi gecesi için de geçerlidir. (Daha iyi soru, ilk randevunun ne zaman tükeneceği ve tüm Noel partilerinin ne kadar sürede tükeneceğidir.)

2019’a geri dönersek, Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi o zamanlar neredeyse bu kadar hızlı veya sık satılmadı. Aslında, o yıl Ağustos ayında tek bir tarih satılmadı. Eylül ayının çoğunluğu aynı hikayeydi ve 27 Eylül partisinden önce hiçbir tarih tükendi.

Toplamda, Mickey’s Not So Scary Halloween Party’nin sadece 13 gecesi, Ekim tarihlerinin çoğu da dahil olmak üzere, o yıl tükendi. Bununla birlikte, 2022 Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi’nin ne kadar iyi sattığı göz önüne alındığında, bu geriye dönük olarak “sadece” 13 gecedir. O zamanlar 13 gece emsalsizdi çünkü her zamankinden daha yüksekti.

2018’de Mickey’s Not So Scary Halloween Party’nin sadece 5 gecesi tükendi. Bu sayı 2016’da daha da düşüktü ve 4 gece tükendi. (Bu, daha az partiye rağmen oldu – 30’dan fazla partinin olduğu ilk yıl 2017 idi. Bu tarih toplamı 2014’te 26’dan 2019’da 36’ya sıçradı.)

Her bir yılda 11 gecenin tükendiği MNSSHP tarihlerinin daha fazla satıldığını görmek için 2014 ve 2015’e kadar geri gitmeniz gerekir. Bundan önce, her yıl sadece birkaç gecenin satılması yaygındı. Cadılar Bayramı gecesi, daha yüksek fiyatlarla bile her zaman onlardan biriydi. Tersine, daha önceki tarihler 50$ civarında fiyatlandırılırdı… ve hâlâ satmadı!

Rakamların kendileri biraz aldatıcı. 2016 Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi katıldığımız tarihlerde görkemli bir şekilde kalabalıkken, 2018 için aynı şey söylenemezdi.

O yıl, etkinliğe katılım sınırının önemli ölçüde artırıldığına dair güvenilir raporlar vardı. O yılların birkaçında Disney, esasen farklı fiyatlandırma anlamına gelen şey konusunda da bilgiliydi. Şirket, normal misafirler için bilet fiyatlarını önemli ölçüde artırırken, Oyunculara da büyük indirimler yaptı.

Ekim 2019’da satışlar başladığında, bazı hayranlar katılım sınırının tekrar düşürüldüğünü iddia etti. Neden ilk iki ay görkemli bir şekilde kalabalık olmayan etkinlik Ekim ayında popüler hale gelsin ki? (Etkinliğin geçen ayının ne kadar yoğun olduğu hakkında daha fazla bilgi için “Mickey’nin Korkunç Cadılar Bayramı Partisi Çok Kalabalık Değil mi?” konusuna bakın.)

Teorimiz, bunun çoğunlukla ertelenmiş ziyaretler meselesi olduğuydu. Star Wars: Galaxy’s Edge’in açılışının hemen ardından Ağustos ve Eylül aylarında yüksek kalabalıktan korkanların çoğu, tamamen iptal etmek yerine Ekim ayına kadar erteledi.

Bu açıklama yanlış olsa bile – ve çok iyi olabilir – alt katılım sınırı toplanmaz. Birkaç Ekim partisine katıldık ve hepsi çılgındı. Yaptığımız tüm Ağustos veya Eylül tarihlerinden çok daha kalabalık.

Tıkanıklıktan veya kalabalıktan katılım olup olmadığını belirlemek zor olsa da, Ekim ayında partiye katılım konusunda 2018’den daha düşük bir sınır olduğundan oldukça şüpheliyim. Bu, sahadaki gözlemlerin aksine. Ekim ayında bazı geceler vardı. kolayca Daha önceki bazı etkinliklere kıyasla konuk sayısını iki katına çıkardı.

Bunların hepsi alakalı çünkü bazı Walt Disney World hayranlarının biletlerin daha hızlı tükenip tükenmediğini sorduğunu duyduk – önemli bir fiyat artışına rağmen – çünkü parti sınırı aslında 2022 için daha düşük.

Mümkün olsa da, henüz bu teoriyi destekleyecek herhangi bir kanıt görmedik. Benim bakış açıma göre, katılım sınırının 2019 ile karşılaştırılabilir olması çok daha muhtemel. (Belki biraz daha düşük, ancak yine de Boo Bash’ten önemli ölçüde daha yüksek. Bu, daha az kalabalık ve daha kısa bekleme süresi vaat eden bir After Hours etkinliğiydi ve bu nedenle daha düşük sınır ve sonuç olarak daha yüksek fiyatlar.)

2022 Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi’nde daha fazla tükenmiş tarihlerin açıklaması, bunun yerine bastırılmış talep olacaktır. Hem MNSSHP hem de MVMCP, yerel halk ve sıkı WDW hayranları arasında inanılmaz derecede popüler ve 2019’dan beri bu olayları deneyimlemediler. Bu nedenle, daha yüksek fiyatlarla bile geri dönmeye istekli olmaları şaşırtıcı değil.

Yerliler ile birlikte, satılmayan yeni AP’lerin ek kırışıklığı var. Bu nedenle bazıları MNSSHP’ye birçok Disneyland yerlisinin Oogie Boogie Bash’i ve onun öncülünü yıllardır gördüğü gibi davranıyor olabilir – bir AP alternatifi. Sabit bilet partileri, tek günlük bir bilet satın almadan bir Disney “düzeltmesi” almanın iyi bir yoludur.

2022 MNSSHP tarihlerinin daha yüksek fiyatlara rağmen tükeniyor olması bu noktada gerçekten sürpriz olmamalı. Her şey Walt Disney World’de daha yüksek fiyatlara rağmen iyi satıyor ve geçen bahardan beri böyle. Fiyat artışları, misafir başına harcamaların 2019’a kıyasla %40 artmasının en büyük nedenidir.

Sonuç olarak, 2022 Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisine katılmayı düşünüyorsanız ve henüz bilet almadıysanız, bir an önce karar vermenizi öneririz. Bu noktada beklemek için gerçekten bir neden yok. Seçiminizi etkileyecek hiçbir yeni bilgi yayınlanmayacak. Her parti neredeyse kesinlikle satılacak, bu nedenle kalabalıklar başlangıç ​​için değilse, katılmamayı tercih edin.

Gitmeye meyilliyseniz, bir an önce satın almanızı öneririz. Partinin ‘çekirdeği’ sırasında parkın önünde kalabalıklar kötü olabilirken, Magic Kingdom’da her zaman daha derinden başlayabilir, Town Square veya Frontierland’den ikinci geçit töreni yapabilir ve son Hocus Pocus Villain Spelltacular’ı yakalayabilirsiniz.

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Oteller hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamız başlamak için iyi bir yerdir. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran Yorumları sayfamızı deneyin. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü almanız gerektiğini belirlemek istiyorsanız, Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarruf Etme İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Neler Paketlemeli yazımız, seyahatinizde yanınıza almanız gereken sıra dışı şeylere benzersiz bir bakış atıyor. Parklara vardığınızda, Walt Disney World “Gezi Kılavuzlarımız” ne yapacağınızı ve ne zaman yapacağınızı belirlemek için harikadır. Tüm bu konulara ve çok daha fazlasına genel bakış için, başlamak için en iyi yer kapsamlı Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için!

SENİN DÜŞÜNCELERİN

Bu yıl Walt Disney World’de Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisine katıldınız mı? ‘Tükenmiş’ kalabalıklar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yüksek bilet fiyatına değdi mi? Boo to You Parade, HalloWishes Fireworks, Hocus Pocus Villain Spelltacular veya başka bir eğlence hakkında düşünceleriniz? Başka ipucu, beğendiğin veya beğenmediğin var mı? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.