Konuklarla Yerinde Dijital Bağlantı Gerekli mi?

Dijital Konuk Bağlantısı


Dijital olarak bağlantılı bir dünyada yaşıyoruz. Bir düğmeye dokunarak, dünyanın her yerindeki arkadaşlarınızla ve ailenizle “yüz yüze” olabilirsiniz. Dijitalleşme birçok yönden bizi sevdiklerimize daha yakın hissettirdi. Ayrıca, dijital iletişim, kime ve ne zaman ulaşabileceğimizin ufkunu geniş ölçüde genişletmemizi sağladı.

Oteller söz konusu olduğunda, dijital bağlantı tek bir düğmeye dokunarak misafirlerinizle aynı anda bağlantı kurmanın bir yolunu sağlar. Ancak, bu hangi değeri sağlıyor? Çok fazla dijital iletişim gibi bir şey var mı? Konuklarla yerinde dijital bağlantı, konuklarla iletişim kurmanın yeni yollarını sağlar ve potansiyel olarak misafir memnuniyetini artırır.

Misafirleriniz Çevrimiçi

Kabul edelim – misafirleriniz kaldıkları süre boyunca akıllı telefonlarını veya dizüstü bilgisayarlarını kullanarak zaten çevrimiçi durumdalar. Bir misafir ister tatil ister iş için seyahat ediyor olsun, bu günlerde, konaklamaları sırasında İnternet bağlantılı bir cihaz getirmeyen bir misafir bulmakta zorlanacaksınız.

Bu nedenle otelciler, misafirlerle iletişimde kalmak için kullanabilecekleri yeni bir teknik araç kutusuna sahipler, böylece onlara mümkün olan en iyi deneyimi sunuyorlar. Belirli otel iletişimlerini dijital bir forma entegre etmek, 3’te kalıyor olsalar bile, resepsiyonunuzla konuklar arasında bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.rd kat veya 43rd kat, büyük bir oteli bile personel için daha küçük ve yönetimi daha kolay hissettirir.

Konaklama Öncesi Dijital İletişim

Misafirlerle dijital bağlantıyı kullanmanın harika bir yolu, nerede olurlarsa olsunlar, konaklamalarından önce onlarla bağlantı kurmaktır. Bir misafir sizinle bir oda rezerve ettiğinde, misafire işleri için teşekkür eden ve onları konaklamaya hazırlayan otomatik bir mesajı tetikleyebilirsiniz.

Dijital konaklama öncesi iletişiminiz, otelinize yapacakları geziyle ilgili önemli bilgileri vurgulayabilir, örneğin:

  • Zamanında kontrol et
  • Otelin adresi/konumu
  • Yerinde park seçenekleri
  • Yakındaki bölgedeki turistik yerler ve restoranlar hakkında bilgi
  • Tesis bünyesinde bulabilecekleri aktivite ve restoranları detaylandıran bilgiler
  • Ve eklemek istediğiniz diğer önemli şeyler

Konaklama öncesi iletişim, konuk deneyimini büyük ölçüde artırabilecek basit bir jesttir. Bir gezi planlamak zordur ve otelin konaklamalarından önce karşılaşabilecekleri temel lojistik soruları fark etmesini takdir edeceklerdir. Ayrıca, bunu bir rezervasyondan sonra otomatik bir e-posta olarak ayarlayabileceğiniz için, konukların daha ön kapıdan adım atmadan kendilerini iyi karşılanmış hissetmelerini sağlamak için tesis ekibinin hiçbir ayak işi yapması gerekmez.

Konaklama Sırasında Dijital İletişim

Misafirin kaldığı süre boyunca dijital uygulamalar için birkaç pratik uygulama bulunmaktadır. Tesis personeliniz konuklara yüz yüze yardım etmeye her zaman hazır ve anlayışlı olsa da, bazı misafirler sorularını odalarının rahatlığında yanıtlamayı tercih eder. İş seyahatinde olanlar o kadar meşgul olabilirler ki resepsiyona uğrayıp istedikleri bilgileri aramaya vakitleri olmayabilir. Çevrimiçi dijital iletişim sayesinde artık buna ihtiyaçları yok.

Dijital iletişim ile, ister bir personelle konuşsunlar, ister akıllı telefondan bilgilere erişsinler, konukların aynı deneyimi yaşamalarını sağlayabilirsiniz. Bir QR kodu veya bulut tabanlı uygulama yazılımı kullanarak mülkün dijital haritasını kullanabilirsiniz. Bu şekilde gezginler, en yakın su istasyonunun nerede olduğunu, havuzun nerede olduğunu ve tesis bünyesindeki diğer olanakları kolayca bulabilir.

Konukların olanaklardan daha kolay yararlanabilmeleri için yolları akıllı cihazlarıyla da entegre edebilirsiniz. Tesis bünyesindeki spa, yoga dersleri, restoran rezervasyonları ve daha fazlası için rezervasyon sitelerini entegre ederek daha fazla misafiri bu hizmetler için ödeme yapmaya ikna edebilirsiniz. Bir misafir, check-in sırasında, konaklamaları sırasında kaydolabilecekleri uzun bir hizmet listesi kusan bir personel tarafından bombardımana tutulduğunda, bu bilgilerin çoğunu gerçekten tutmaları pek olası değildir.

Bu yerinde hizmetler ve programlar dijital yollar aracılığıyla görünür olduğunda, konuklar hizmet dışı kaldıkları süre içinde sunduğunuz hizmetlere göz atabilirler. Misafirler bu hizmetleri kendileri için uygun olan bir zamanda görüntüleyebildiklerinde, o sabah yoga dersi için rezervasyon yapma veya tesis bünyesindeki restoranda bir masa rezerve etme olasılıkları daha yüksektir. Bu, otel için daha iyi bir sonuç ve daha tatmin edici bir misafir deneyimi sağlar.

Konuğun konaklaması sırasında dijital iletişimi uygulamanın bir başka harika yolu da hizmet talebi yazılımı kullanmaktır. Konuk, duşunun düzgün çalışmadığını veya ışıklarının titrediğini fark ederse, sorunları ve ne zaman/nasıl ele alınmasını istedikleri hakkında bir anket doldurmak için bir uygulama kullanabilir.

Entegre kullanma bulut tabanlı PMS, bu hizmet talepleri, daha sonra misafirin sorununu onlar tesisteyken ele alabilecek olan personelinize iletilebilir. Bu, yanmış bir ampul gibi kolayca çözülebilen sorunlar hakkında olumsuz bir inceleme olasılığını büyük ölçüde azaltır. Ayrıca konuklar, kendileri hakkında konuşacak bir personel bulmak için zaman ayırmadan endişelerini iletebilmenin rahatlığını takdir edeceklerdir.

Dijital Konaklama Sonrası İletişim

Teknolojiden önce, otelinizden ayrıldıkları anda konuklarla iletişiminizi kaybetmiş olabilirsiniz. Dijital iletişim araçlarıyla, misafiriniz ayrıldıktan sonra deneyimi hakkında fikir edinebilirsiniz. Otel yönetim sisteminde check-out yapan bir misafirin e-postasına veya kayıtlı cep telefonu numarasına bir anket gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Bu anketler, konuklara kalışlarının kalitesi, iyileştirmeye açık alanlar ve hakkında önemli bilgiler edinmek istediğiniz diğer metrikler hakkında sorular sormaya odaklanmalıdır. Bunlardan birkaçını topladıktan sonra, otelciler misafir deneyimindeki trendlere bakmaya başlayabilir ve bu geri bildirime göre ince ayarlar yapabilir.

Dijital ve Kişisel İletişim Arasında Bir Denge Bulma

Şu anda, tam otomatik bir otel işletme modeli mümkün değil ve hiçbir zaman da olmayabilir. Kabul edelim – kaç misafir kendini güvende hissedecek ve yerinde dost canlısı yüzleri olmayan bir otel tarafından karşılanacak? Konaklama endüstrisi bağlantı ve deneyimlere dayandığından, konaklamada bir tür insan dokunuşu her zaman önemli olacak gibi görünüyor.

Dijitalleştirme, otellerin, halihazırda meşgul olan tesis içi personele daha fazla sormadan, konuklarıyla geniş ölçekte bağlantı kurmasına yardımcı olabilecek güçlü bir araçtır. Otel endüstrisi, çalışmak için zor bir sektördür ve birçok otel, böyle bir işin zorluğu nedeniyle personel sıkıntısıyla karşı karşıya kalabilir. Bir otelin personelinin yetersiz olduğu zamanlarda, dijitalleştirilmiş iletişim bunu telafi edebilir, bu nedenle bir misafir, otelin personelinin yetersiz olduğunu veya kötü çalıştığını asla hissetmez.

Dijital iletişim her zaman yerinde yüz yüze iletişim ile dengelenmelidir. Dijital araçlar, personele yardım eli olarak hizmet etmeli ve yüz yüze olabileceklerinden daha fazla misafirle bağlantı kurmalarına izin vermelidir. Bununla birlikte, dijital iletişim, kişisel bağlantının yerini almayı amaçlamaz, yalnızca mümkün olduğunda onu tamamlar ve geliştirir!

Çözüm

Kısacası, yakın gelecekte herhangi bir zamanda otel işleten robotları ve self servis kioskları görmeyi beklemeyin. Ancak otelciler, konuk deneyimini geliştirmek ve iyileştirmek için kendi kendine check-in, dijitalleştirilmiş tesis haritaları, misafir anketleri ve daha fazlası gibi dijital araçları kullanabilir.

Konuklar, otellerde dijital iletişimin sunabileceği rahatlığı kesinlikle takdir edeceklerdir. İhtiyaç duydukları her şeye tek bir dokunuşla erişilebildiğinde, kendilerini daha iyi karşılandıklarını hissedecekler. Ayrıca dijital araçlar, personelin iş yüklerini daha iyi yönetmesine yardımcı olabilir ve hiçbir zaman yüz yüze konuşamasalar bile tesisteki her konuğa olağanüstü bir misafir deneyimi sunabilir. Bu, otelin kârlılığı, personelin mutluluğu ve misafir memnuniyeti için bir kazançtır!

Hotelogix Yazı İşleri Masası
Hotelogix’in araştırmacı ve yazar ekibi, seyahat ve konaklama alanındaki en son trendleri paylaşmak için sürekli yenilik yapmaktadır. Önerileriniz mi var? editorial@hotelogix.com adresinden bize yazın.

80 GÜN Kıyaslama
80 GÜN Kıyaslama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.