Eski Giysilerinizi Geri Dönüşüm İçin Getirebileceğiniz 13 Mağaza

Dolaplarımızı temizlemek, alanımızı düzenlemek, modası geçmiş veya uygun olmayan eşyaları çıkarmak ve yeni eşyalara yer açmak için harika bir fırsattır.

Ancak artık giymek istemediğimiz eşyaların çantalarını yaparken, onlarla ne yapacağımıza karar vermek zor olabilir. Onları atmak yanlış cevap gibi geliyor. İsraftır, çevre için kötü olabilir ve artık ihtiyacımız olmayan şeylerden başkalarının faydalanma şansını ortadan kaldırır.

Çevre dostu harika bir seçenek, azaltma, yeniden kullanma ve geri dönüştürme programının bazı versiyonlarına sahip bir perakendeciye uğramaktır. Bu mağazalar genellikle nazikçe kullanılmış kıyafetleri, ayakkabıları ve aksesuarları kabul eder ve müşterileri indirim kuponları veya mağaza kredileriyle ödüllendirir. Dolabınızı temizlemek ve bu kıyafetlerin boşa gitmesine izin vermemek istiyorsanız, bu sezon herkesin kendini iyi hissedeceği şekilde yeni kıyafetlere yer açmak için harika bir seçenek olabilir.

Eski kıyafetlerimizi her zaman hayır kurumlarına bağışlayabilir veya onları yeni bir şeye dönüştürmenin yollarını bulabiliriz, ancak onları geri dönüştürerek herkes kazanır. Atık ve kirlilikten kaçınabilir ve bu giysilere yeni bir hayat verebiliriz. Ve bu süreçte ödüller veya nakit para bile kazanabiliriz!


H&M Giyim Geri Dönüşümü

H&M Giyim Geri Dönüşümü
Resim: HM.com

Nasıl çalışır: Bundan daha kolay olmaz. Dünyadaki herhangi bir H&M mağazasına uğrayın ve eski kıyafetlerinizi bırakın. Herhangi bir markadan, her koşulda kıyafet alacaklar. Yarım çift çorap bile alırlar. Sadece eski kıyafetlerinizi (veya çarşaflarınızı) geri dönüşüm için almakla kalmayacak, aynı zamanda gezegene yardım ettiğiniz için sizi ödüllendirecekler. indirim kartı Bir sonraki satın alma işleminiz için.


Kurtuluş Ordusu Giyim Geri Dönüşümü

Nasıl çalışır: Kurtuluş Ordusu’na kıyafet bağışı yapmak için eşyalarınızı size en yakın bağış merkezine bırakmanız yeterlidir. Bu ürünler daha sonra genellikle ikinci el mağazalarında büyük bir indirimle satılır ve gelirler alkol ve uyuşturucu rehabilitasyon merkezleri gibi topluluk nedenlerine gider. Daha sonra vergileriniz için bir bağış makbuzu alacaksınız ve ayrıca daha az şanslı olan insanlara yardım ettiğiniz bilgisini alacaksınız.


Madewell Giyim Geri Dönüşümü

Nasıl çalışır: Eski kotlarınızı herhangi bir Madewell mağazasına bırakabilirsiniz ve bunlar ya Cotton’ın Blue Jeans Go Green programı aracılığıyla yeniden tasarlanacak ya da hala giyilebilirlerse ThredUp’ın kurtarma programı aracılığıyla dünyaya geri gönderilecekler.

Diğer tüm giysiler için Madewell sitesinde bir nakliye etiketi yazdırabilir ve eski kıyafetlerinizi ThredUp’a gönderebilirsiniz. Yeniden satacaklar veya geri dönüştürecekler ve yeniden satış karı miktarında Madewell kredisi ile ödüllendirileceksiniz. Her yerde bir kazan-kazan hakkında konuşun.


Levi’s Giyim Geri Dönüşümü

Nasıl çalışır: Cotton Inc.’in Blue Jeans Go Green ProgramıÇB kotlarınızı herhangi bir Levi’s mağazasına bırakmanıza izin verir ve onlar da onları geri dönüştürmeye yardımcı olur. Onları farklı bir şekilde “geri dönüştürmek” istiyorsanız, eski Levi’s kotlarınızı, kot şortlarınızı ve ceketlerinizi şu adrese bırakabilirsiniz. katılan mağazalar. Bu eşyalar temizlenecek ve ikinci el olarak satılacak, çöplüklerden uzak tutulacak ve israf önlenecektir. Ödül olarak, gelecekteki bir satın alma işlemine yönelik bir hediye kartı alacaksınız.


Gap Giyim Geri Dönüşümü

Gap Giyim Geri Dönüşümü
Resim: Gap.com

Nasıl çalışır: Gap’in ayrıca ThredUp ile bir ortaklığı vardır. Eski kıyafetlerinizi geri dönüştürmek için bir mağazaya uğramanız ve ücretsiz bir Temizleme Kiti almanız yeterlidir. Sonra o dolaptan temizlediğiniz her şeyi, giysi, ayakkabı ve hatta aksesuarlar olsun. ThredUP bu ürünleri yeniden satacak ve karşılığında Gap alışveriş kredisi kazanacaksınız. Ayrıca, Eşyaları Geri Ver Kutusu aracılığıyla bağışlamayı tercih etme seçeneğiniz de vardır ve bu durumda, kullanılmış kıyafetlerin kutusu ihtiyacı olan hayır kurumlarına gönderilecektir.


Evrensel Standart Giysi Geri Dönüşümü

Nasıl çalışır: Bu, vücut pozitifliği ve beden kapsayıcılığı için uzun zamandır sevilen bir markadır, ancak aynı zamanda sürdürülebilirdir. Sıfırlama, Geri Dönüşüm ve Yenileme programları, eski kullanılmış kıyafetlerinizi alacak ve ardından onları yeni malzemelere dönüştürecektir. alacaksın 25$ kredi gönderdiğiniz her parça için (dörde kadar veya toplam 100$ kredi). Herhangi bir markanın kıyafetlerini de kabul edecekler!


Uniqlo Giyim Geri Dönüşümü

Nasıl çalışır: Bir mağazaya uğrayın ve nazikçe kullanılmış Uniqlo kıyafetlerinizi bırakın. Kredi veya indirim kuponları sunmazlar, ancak ödülünüz, artık giymediğiniz kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerine bağışlanacağı bilgisi olacaktır. Yeniden kullanılmayan giysiler geri dönüştürülecek, böylece atıkları ortadan kaldıracak ve bir şekilde sürekli kullanım için en iyi şansı verecek.


The North Face Giyim Geri Dönüşümü

The North Face Giyim Geri Dönüşümü
Resim: TheNorthFace.com

Nasıl çalışır: Bu açık hava giyim devi, uygun bir şekilde adlandırılmış bir Clothes The Loop Programına sahiptir. Durum veya marka ne olursa olsun istenmeyen kıyafetleri ve ayakkabıları herhangi bir mağaza konumuna bırakın ve bir 10$ ödül kuponu The North Face’de yapacağınız bir sonraki 100$ veya daha fazla alışverişiniz için. Toplanan eşyalar gönderilir Tabanlar4Soulsmisyonu sürdürülebilir işler yaratmak ve ayakkabı ve giyim yoluyla rahatlama sağlamak.


Hanky ​​Panky Giyim Geri Dönüşümü

Nasıl çalışır: Genelde iç çamaşırını, işimiz bittiğinde yeni bir hayata sahip olabilecek bir şey olarak hayal etmesek de, aslında iç çamaşırı geri dönüşümü sunan bir program var. Hanky ​​Panky’s Lingeriecycle, müşterilerin kullanılmış iç çamaşırlarını yerel New York City ortaklarına geri göndermelerine olanak tanır Yeşil ağaçiç mekanlarını endüstriyel yalıtıma dönüştürmek için.

O eski iç çamaşırlarından ayrıldıktan sonra, yeniden stoklama ve takas zamanı. Lingeriecycle programını kullananlar, HankyPanky.com’da kullanmak üzere 100x Hanky ​​Panky puanı (10$’a eşdeğer) alacaklar.


Geçit Töreni Giysileri Geri Dönüşüm

Nasıl çalışır: Bu iç çamaşırı çekmecesini geri dönüştürmenin başka bir yolu da müşterilerin para kazanmasını sağlayan SecondLife by Parade’dir. 20 indirim yeni sürdürülebilir temellere doğru Programdan yararlanmak için alışveriş yaparken sepetinize ücretsiz bir kit eklemeniz yeterli. Temiz iç çamaşırları iade etmek ve geri dönüştürmek ve geri göndermek için bu kiti kullanın. Parade, bu iç çamaşırları mobilya, yalıtım ve yatak takımı gibi yeni geri dönüştürülmüş ürünlere dönüştürmek için Terracycle ile birlikte çalışıyor. Ardından, o iç çamaşırı çekmecesini yeniden doldurmak için kredinizi toplayın.


Amerikan Kartalı Giysileri Geri Dönüşüm

Amerikan Kartalı Giysileri Geri Dönüşüm
Resim: AE.com

Nasıl çalışır: American Eagle, ödül kulüp üyelerinin zaten sevilen bir kot pantolonu getirmelerine ve yeni bir kot pantolon için 10 dolarlık bir kredi karşılığında değiştirmelerine izin veriyor. Kullanılmış kotlara yeni bir hayat verilecek Cotton’un Mavi Kotları Yeşile Dönüyor™ programbu da onları yalıtıma dönüştürecek.


Carter’ın Giysilerinin Geri Dönüşümü

Nasıl çalışır: Çocuklar o kadar hızlı büyürler ki kıyafetlerinin ömrü oldukça kısadır. O büyümüş bebek ve çocuk kıyafetlerini geri dönüştürecekleri Terracycle’a göndererek hayatta ikinci bir şans verin. Bu program ile sadece Carter’ın değil, herhangi bir hattan bebek veya çocuk kıyafetlerini geri dönüştürebilir, işlenen her gönderi için Carter’ın ödül puanlarını alırsınız.


Soma Giyim Geri Dönüşüm

Nasıl çalışır: Bir sutyenden ayrılmaya hazır olduğumuzda, o iç çamaşırı için bu kadarmış gibi görünebilir. Öyle değil, Soma’nın #BraItForward programıyla. Yeni ve nazikçe kullanılmış sütyenleri toplamak ve onları Aile İçi Şiddete Son Vermek İçin I Support The Girls ve National Network’e bağlı sığınma evlerine dağıtmak için The Bra Recyclers ile ortaklık kurdular.

Bağış yapmak için yeterince iyi durumda olmayan her şey geri dönüştürülecektir. Bağışta bulunmanın bir ödülü olarak, müşteriler gelecekteki satın alımlarda indirimlere dönüşen Love Soma Rewards puanları alırlar.


Nordstrom Giyim Geri Dönüşümü

Resim: Nordstrom.com

Nasıl çalışır: Batı Washington Nordstrom mağazalarında, New York City’deki Nordstrom’da ve LA bölgesindeki Nordstrom Locals’de ve New York City’de kullanılmış giysi ve aksesuarları bırakın.

Ayrıca Nordstrom siparişinizin geldiği kutuyu yeniden kullanarak kıyafetlerinizi postalayabilirsiniz. Sadece kutunuzu saklayın, dikkatlice kullanılmış giysiler, aksesuarlar ve ayakkabılarla doldurun ve buraya ön ödemeli bir nakliye etiketi yazdırın.

Nordstrom, bağışlarınızı kar amacı gütmeyen ortaklara yönlendirecektir.

Eski Giysileri Geri Dönüşüm için Getirmenize İzin Veren 13 Mağaza yazısı, RetailMeNot tarafından The Real Deal’da ilk olarak yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.