Disneyland Paris’te Noel 2022 Rehberi

Disney’s Enchanted Christmas, 12 Kasım 2022’den 8 Ocak 2023’e kadar Disneyland Paris’te gerçekleştirilecek ve tatil eğlenceleri, süslemeler ve mevsimlik yiyecekler sunuyor. Bu kılavuz, Walt Disney Studios Park, oteller, Disney Village ve Disneyland Paris’te yılbaşı sezonundan en iyi şekilde yararlanmak için bu kış aylarında Fransa’yı ziyaret etmek için ipuçları sunar. (4 Eylül 2022’de güncellendi.)

Ayrıntıların geri kalanına ve Noel’de Disneyland Paris hakkındaki raporumuza geçmeden önce, şuraya göz atmanızı öneririz: 2022 Disneyland Paris Tatil Planlama Rehberi (yılın hangi saatinde ziyaret ettiğiniz önemli değil). Noel’de Disneyland Paris, Magic Kingdom veya California’daki Disneyland’e çok benzer, ancak kendi kıvrımları vardır. Büyük bir tanesi hava! Disneyland Paris’te Noel, aslında kışla ilişkilendireceğiniz bir havaya sahiptir ve Kasım sonu veya Aralık’ta gerçek bir kar yağışı nadir değildir.

Bu gönderi, Disneyland Paris’teki Noel için yeni fotoğraflar ve bilgilerle güncellendi, ancak bu fotoğrafların bu yıl değil, Noel’de Disneyland Paris’e yaptığımız önceki ziyaretlerden olduğunu belirtmekte fayda var. (Açıkçası, tatil sezonu hala birkaç ay uzakta olduğu için). 2022 Noeli için Fransa’ya geri dönmeyi umuyoruz ve bunu yaptığımızda fotoğraf ve rapor olmadan güncelleyeceğiz. Şimdilik, Walt Disney Studios Park ve Parc Disneyland’deki tatil sezonu hakkında bildiklerimiz…

Yeni başlayanlar için, bu yıl Walt Disney Studios Park’ta pek bir şey olacak gibi görünmüyor. Disneyland Paris şimdiden Mickey’nin Noel Big Band’inin geri dönmeyeceğini onayladı. Bu büyük bir orkestra, hızlı tempolu step dans gösterileri ve Mickey Mouse’un bir davul solosu içerdiği için bu harika canlı şovda bu talihsiz bir durum. Ayrıca Goofy’nin Incredible Christmas projeksiyon şovunun WDSP’de Noel 2022 için geri döneceği de görünmüyor.

Noel 2022 için, L’Hiver Gourmand Walt Disney Studios Park’a dönecek. Bu kış pazarı, zencefilli kurabiye, krep, sıcak çikolata ve diğer lezzetli ikramlar sunan şık dağ evlerinden oluşur. Bu yıl dört yeni dağ evi eklenecek ve bunlardan üçü ilk kez Disneyland Paris’te kurulacak.

Bundan bahsetmişken, Disneyland Paris tatil sezonunun kalbidir.

Gün boyunca misafirler, Ana Caddeye adım atar atmaz 24 metre yüksekliğindeki görkemli, ışıltılı Noel ağacının büyüsüne kapılacak! Noel müziği, havada uçuşan çelenkler ve kar taneleri ile büyüleyici bir atmosfer bölgeyi saracak.

Daha ileri gitmeden önce, ruh halini belirleyelim. Hayır, ışıkları kapatmanı, bir bardak yumurta likörü koymanı ve şömineyi yakmanı emretmeyeceğim. Ama sana yapma demeyeceğim de.

İnsanlığın bildiği en büyük Disney tema parkı Noel şarkısını dinlerken bu yazıyı okuyup izlerseniz, bu yazının geri kalanından aldığınız keyfi “artıracağını” düşünüyorum: Chante, en iyi Noel.

Bu şarkı, Disneyland Paris’teki Noel’in resmi olmayan tema şarkısıdır. Bir zamanlar (görünüşe göre) Disneyland Paris’teki bir Noel geçit töreni sırasında oynandı. Ardından önceki Noel ağacı aydınlatma töreninin kapanışında oynandı.

Sanırım şimdi, Cottonwood Creek Ranch’teki Noel Baba Köyü’nde oynatıldı. Neden artık öne çıkmadığı beni aşar, çünkü harika.

Mickey, Minnie, Donald, Daisy ve Goofy’nin sahnede Noel şarkılarının büyüsünü sahnede “Let’s Sing Christmas!”

Bu yıl Minnie, “Noel için Tek istediğim… Mickey” başlıklı ünlü bir şarkının cover versiyonunu seslendireceği için Mickey ve Misafirler için özel bir sürpriz hazırlayacak.

2022 Noeli için Disneyland Paris 30. Yıldönümü kutlaması için tasarlanan Disney D-Light drone ekranına ek olarak muhteşem bir gece daha var.

Her gece gökyüzünü aydınlatan konuklar, Disney Dreams of Christmas’ın muzaffer dönüşünün keyfini çıkaracaklar. Bir nesil Disneyland Paris misafirlerinin gözlerini kamaştıran bu sevilen gece gösterisi, her zamankinden daha güzel bir şekilde geri dönüyor.

Disney Dreams of Christmas, havai fişekleri ve dans eden fıskiyeleri Sleeping Beauty Castle çevresinde bir araya getirerek sezonluk bir film müziği sunuyor. Gece vakti muhteşem olan filmde ayrıca konukları Disney’in kış gibi dünyalarına çeken Noel sahnelerinin projeksiyonları da yer alıyor.

Gösteri, yeni teknik geliştirmelerle Disneyland Paris 30. Yıldönümü kutlaması için daha da göz kamaştırıcı ve yüksek olacak. Uyuyan Güzel Kalesi’nin çatıları, daha önce bir Disney tema parkında hiç görülmemiş senkronize efektler yaratmayı mümkün kılan yepyeni bir LED teknolojisi sayesinde daha da ışıltılı olacak.

Günün erken saatlerinde, makul miktarda başka Noel eğlencesi var. Mickey’nin Göz Kamaştırıcı Noel Geçit Töreni, Disneyland Paris’te Noel için yapılan diğer “büyük” şeydir ve yakın zamanda yapılan bir eklemedir.

Disneyland Paris ekipleri bu yeni geçit törenini gizlice geliştirdi ve geçen Noel’de piyasaya sürdü. Mickey’nin Göz Kamaştırıcı Noel Geçit Töreni, Mickey ve Arkadaşları, Disney Prensesleri, Noel Baba ve Tinker Bell ve daha fazla karakter içeren beş devasa şamandıradan oluşur.

Mickey’nin Göz Kamaştırıcı Noel Geçit Törenindeki bu şamandıraların her biri, geleneksel süslemelerle pastoral bir Noel sahnesini temsil eder ve geçit töreni sanatçıları, etkinlik için özel olarak tasarlanmış parlak kostümler giyecek. (Nispeten yeni olduğu için, 2023’te Mickey’nin Göz Kamaştırıcı Noel Geçit Törenini de görmeyi bekleyin.)

Her gün Mickey’nin Göz Kamaştırıcı Noel Geçit Töreninin birden fazla gösterimi vardır. Mickey, Minnie, Donald ve Goofy, büyülü, renkli şamandıraların alayını açacak. Onlardan sonra Winnie the Pooh ve Friends, Chip & Dale, Three Little Pigs ve diğer birçok karakteri göreceksiniz. Elbette Noel Baba, Disney’in Noel Geçit Törenini kızağından yüksek bir notla bitirecek!

2022 için, Mickey’nin Göz Kamaştırıcı Noel Geçit Töreni gerçekleştirilecek iki benzersiz deneyimler! Renkli ve ışıklı şamandıraları hem gündüz hem de gece kışın büyüsünü kutlayacak. Her şamandıranın benzersiz teması Disneyland Paris’i Noel’in büyüsüne ve harikasına kaptıracak.

Bu şamandıralar Noel müziği ile senkronize olacak ve Mickey ve arkadaşlarının yanı sıra prensesler ve Noel Baba’yı da içerecek. Göstericilerin etkinliğe özel olarak tasarlanan parlak kostümleri, Ana Cadde üzerinde ışıltılı efektler yaratmayı mümkün kılacaktır.

Pastanın üzerine krema: Mickey’nin Göz Kamaştırıcı Noel Geçit Töreni’nin gece performansı sırasında daha da büyülü anlar yaratmak için karakterler Şehir Meydanı’ndaki Noel ağacını aydınlatacak!

Muhtemelen bu, Disneyland Paris’teki Main Street’teki Noel ağacı için bağımsız bir aydınlatma töreni olmayacağı anlamına geliyor.

Karakterlerden bahsetmişken, Thumper, Miss Bunny, Stitch, Duffy ve Town Square’deki ve parkın her yerindeki seçkin Prensesler de dahil olmak üzere tatil şıklıklarında buluşan bir çeşitlilik var. Karakter tanışma ve selamlaşmalarını sevsek de, bunların satırları genellikle uzun olur, bu yüzden genellikle onları atlarız.

Noel Baba ve Mickey Mouse’a ev sahipliği yapan bir tatil evinde kışlık bir harikalar diyarının tadını çıkarabilirsiniz. Bu, her yaştan misafirin Noel Baba’ya Noel mektubunu bırakması ve anı yakalaması için mükemmel bir fırsat.

‘Yemek, içmek ve neşeli olmak için mevsim!

Walt Disney Studios Park, Disneyland Paris, Disney Village ve otellerde kendinizi şımartabileceğiniz özel yiyecek ve içecek ürünleri mevcut olacak.

Tatil sezonunun sunduğu fırsatların her anını değerlendirirken, aynı zamanda biraz tatil alışverişi yapmak için de mükemmel bir fırsat.

Şenliklerle dekore edilmiş butiklere göz atın ve her ikisi de sezona adanmış La Boutique du Château ve Merlin l’Enchanteur’a uğrayın.

Phantom Manor, diğer Haunted Mansion cazibe merkezleri gibi Noel Öncesi Kabus kaplaması almaz ve Disneyland Paris artık küçük bir dünya tatili veya kutlaması değildir.

Başka bir deyişle, Disneyland Paris’te Noel cazibe kaplamaları yoktur.

Disneyland Paris’in toprakları Noel için donatıldı. Genel olarak, bu süslemeler, dikkate değer bir istisna dışında, ABD’deki muadillerinden daha hafiftir: restoranlar. Kutsal inek! Görünüşe göre her restoran benzersiz bir şekilde dekore edilmiş Noel ağaçlarına ve temalı dekorasyonlardan adil payına sahipti.

Diğer Disney tema parkları gibi, Main Street de Disneyland Paris’teki herhangi bir arazinin en süslüsüdür. Noel ağacının ve Uyuyan Güzel Şatosu’nun buz saçak ışıklarının ötesinde, sokağın bir tarafından diğerine gerilmiş çelenk telleri vardır ve birçok vitrin güzel Noel gösterilerine sahiptir.

Disneyland Paris Resort’un geri kalanı Noel havasına giriyor, ancak aynı ölçüde değil. Walt Disney Studios Park Noel için giderek daha fazlasını yapıyor, ancak yine de ABD’deki Main Street’teki tatillerle karşılaştırılamıyor.

Oteller ayrıca Disneyland Hotel’in öne çıktığı Noel süsleri koydu. Sequoia Lodge da oldukça iyi ve bu otel daha çok bir Noel-y yeri gibi “hissediyor”. Otellerin geri kalanı ve Disney Köyü’nün Noel süsleri vardı, ama gerçekten kayda değer bir şey yoktu.

Genel olarak, bir Disneyland Paris Noeli kesinlikle deneyimlemeye değer bir şeydir. Disneyland veya Walt Disney World’de bulacağınız kadar abartılı değil, ancak parkın inanılmaz standart içeriği bunu telafi ediyor. Birkaç harika mevsimsel gösteri var ve süslemeler harika, ancak geçit töreninin daha hızlı ‘büyümesi’ güzel olurdu.

Ne olursa olsun, Noel’de Disneyland Paris’ten gerçekten keyif alıyoruz ve bir Amerikalının Disneyland Paris’i ilk kez ziyaret etmesi için mükemmel bir zaman olduğunu söyleyebilirim (soğuk havayı umursamadığınız sürece). Noel sezonunun bir sonucu olarak parkta hiçbir şey eksik değil (Haunted Mansion Disneyland’den “eksik” gibi) ve pastayı süsleyen bir dizi Noel geliştirmesi var!

Disneyland Paris’e bir ziyaret planlamanın temelleri için sayfamıza göz atın. Disneyland Paris Gezi Planlama Rehberi. Disneyland Paris Otel Yorumları’nda konaklamak için en iyi yeri bulun. Bir profesyonel gibi DLP yapmak için en iyi rastgele ipuçlarımızdan bazıları (tam olarak 101) için 101 Disneyland Paris İpuçları’na göz atın. Biletlerden tasarruf etmenin yolları için Disney Park Biletleri İpuçları ve Püf Noktalarına bakın. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Disneyland Restoran İncelemelerimize göz atın. Seyahatinizi iyileştirecek benzersiz fikirler için Disney için Ne Paketlemeli’ye bakın. Son olarak, tavsiye için Disney’in ötesindebizim kontrol edin Paris, Fransa’ya En İyi Seyahat Rehberi.

Senin düşüncelerin

Fransa’yı tatil sezonu için mi ziyaret ediyorsunuz? Hiç Noel’de Disneyland Paris’i deneyimlediniz mi? Kasım veya Aralık 2022’de ziyaret etmek ister misiniz? Disneyland Paris’te Noel’i nasıl kutlarsınız? Sezonun ruhunu kucaklamanın başka yolları var mı? Walt Disney Studios Park’ın tatilleri onurlandırmak için daha fazlasını yapmasını ister miydiniz? Tavsiyemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.