Disney World’deki AP’ler için Daha Yüksek Ürün İndirimi

Walt Disney World, r ile birlikte gitmek için Yıllık Pasaport mal indiriminde sınırlı bir süre artışı duyurdu.Ekim – Aralık 2022 için esort oda fırsatı bu da yeni düştü.

14 Eylül’den 14 Ekim 2022’ye kadar, Walt Disney World genelinde Disney’in sahibi olduğu ve işlettiği yerlerde Yıllık Passholder mal indirimi geçici olarak %20’den %30’a yükselecek.

Şimdi “ürkütücü sezon” görünümünüzü en yeni Cadılar Bayramı koleksiyonlarından öğelerle bir araya getirme veya özel Walt Disney World 50. Yıldönümü kutlamasının olmazsa olmaz hediyesini bulma şansınız.

Ürün indirimleri için, her Yıllık Pasaport Sahibi, indirimden yararlanmak için satın alma sırasında geçerli bir AP ve devlet tarafından verilmiş fotoğraflı bir kimlik sunmalıdır. My Disney Experience uygulamasındaki Ürün Mobil Ödeme özelliğini kullanarak doğrudan telefonunuzdan ürün öğelerini tarayıp ödediğinizde belirli konumlarda zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Walt Disney World, bu indirimin “yalnızca kişisel kullanım olduğu ve bu tür öğeleri veya hizmetleri yeniden satmak amacıyla ürün veya hizmetleri almak veya satın almak dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir ticari amaç için kullanılamayacağı” konusunda uyarıyor.

Bu, Disney’in son zamanlarda eBay korsanlarını çökerttiği, birçoğunun gece gökyüzünün altındaki hayaletler gibi iz bırakmadan internetten kaybolduğu ve muhtemelen yağma ve yağmanın hoş karşılanmadığı uluslararası sulara yelken açtığı bir dönemde geliyor.

Ayrıca, indirimler belirli ürünlerde geçerli değildir, birleştirilemez ve haber verilmeksizin değiştirilebilir.

İndirim, önceki satın alımlarda veya aşağıdakilerin (kısmi liste) satın alımlarında geçerli değildir: bilet medyası, Disney Hediye Kartları, Parka giriş, oyun salonları, tütün, alkol, açık hava otomatları, posta pulları, kiralama (örneğin, bebek arabaları, ECV’ler), kişiselleştirme , Disney PhotoPass satın alımları, Memory Maker ve diğer fotoğraf oturumları/paketleri, orijinal veya konsinye sanat eserleri, seçkin sınırlı sürümler, hediyelik eşya dükkanlarında satılan pahalı lüks markalar…yada yada yada…ve Bibbidi Bobbidi Boutique, Savi’s Workshop – Handbuilt Lightsabers ve Droid Depot paketlerinde sunulanlar gibi seçkin markalı ürünler ve deneyimler seçin. İndirim ayrıca telefon, e-posta veya mail order alışverişlerinde, kargo veya vergilerde geçerli değildir.

İndirim, bunlarla sınırlı olmamak üzere Walt Disney World Resort İşletmeci Katılımcı konumları için geçerli değildir: Epcot, Arribas Brothers, Basin, Basin White, LEGO Store, Orlando Harley-Davidson, Wyland Galleries’deki World Showcase’deki Çin, Japonya ve Fas Pavilions, Disney Mağazası, Disney’in Karakter Prömiyeri, Disney’in Karakter Deposu, Cast Bağlantısı ve Walt Disney World Resort sahiplerine ait olmayan ve onlar tarafından işletilmeyen diğer konumlar veya kiosklar.

Diğer istisnalar için resmi Walt Disney World web sitesine bakın. burada.

Buna ek olarak, Cast Üyeleri ürün indirimlerinde bir artış aldı ve şimdi sınırlı bir süre için %50 indirime sahipler. Yani aniden parklarda Spirit Formaları ve Loungefly çantaları giyen üniversite çağındaki daha fazla birey görüyorsanız… işte bu yüzden!

CM’lerdeki artış 1 Ağustos’ta başladı. Görünüşe göre Walt Disney World onlarla başladı ve artık envanter fazlasını temizlemek için Yıllık Pasaport Sahiplerine yönelik daha agresif indirimleri genişletiyor.

Tedarik zinciri aksamalarının neden olduğu sorunları vurguladığımız için “fazla envanter” ile ilgili bu son kısım sürpriz olabilir. Hatırlarsanız, bu geçen sonbaharda 50. Yıldönümü ürünleriyle ve bu ürün koleksiyonlarının neden aşamalı olarak piyasaya sürüldüğüyle ilgili büyük bir sorundu.

Ayrıca, “yeni” Noel ürünlerinin 2023’e kadar gelmeye devam etmesinin ve Walt Disney World’ün yaz boyunca Cadılar Bayramı’na Yarı Yol ve Tatil kampanyalarının bir parçası olarak sezon dışı patlamış mısır kovaları satmasının asıl açıklamasının nedeni de budur. Kapasitelerinin azalması ya da imalatçıların kapanması, fabrikalarda stokların sınırlı olması ve yük gemilerinin limanlarda boşaltılmasına izin verilmemesi gibi büyük bir sorun vardı. Muhtemelen gece haberlerinde bunların bir kısmını veya tamamını duymuşsunuzdur.

Bunların hepsi geçmiş zaman çünkü büyük ölçüde şu anda bir sorun değil. Elbette, gelecekteki sürümlerin güncelliğini ve kullanılabilirliğini etkileyebilecek hala eksiklikler ve gecikmeler var, ancak bu, geçen sonbahar ve tatil sezonu kadar belirgin bir sorun değil.

Aksine, olarak bilinen bir şey görüyoruz. Kamçı etkisi eylemde. Son iki yıldır, perakendeciler rekor düzeyde tüketici harcamaları ve tedarik zinciri kesintileri nedeniyle ürünlerini zar zor stokta tutabiliyorlardı. Bu, işletmelerin boş raflardan kaçınmak için sipariş vermek için acele etmesine ve yukarıda bahsedilen tedarik zinciri kaosu nedeniyle gecikmeler olacağı beklentisiyle ekstra sipariş vermesine neden oldu. Tüketici harcamaları mallardan hizmetlere kaydığı için bu fazla siparişler gelmeye devam etti.

Walmart, Target, Best Buy ve diğerleri dahil olmak üzere perakendeciler, üç aylık son iki kazanç çağrıları sırasında, kırbaç etkisinden dolayı çok fazla envantere sahip olduklarını bildirdiler. Target gibi bazıları, bunu ortadan kaldırmak ve stok fazlası depoların taşıma maliyetlerinden kaçınmak için agresif bir şekilde indirim yapacaklarını belirtti.

Disney, üç aylık kazanç çağrıları sırasında bu fenomen hakkında yorum yapmadı, ancak Walt Disney World ve Disneyland’deki hediyelik eşya dükkanlarının da etkilendiğine inanmak için her türlü neden var. Disney kusura bakmasın ama envanter yönetimi ve sipariş sistemlerinin Target ve Walmart gibi devlerin kullandıklarından daha karmaşık olduğunu anlayamıyorum. (Şüpheye düştüğünüzde, Disney’in Windows 95’i ve her şey için en eski yöntemleri kullandığını varsayın.)

Katkıda bulunan diğer bir faktör, artan gaz ve yiyecek fiyatları nedeniyle daha az isteğe bağlı satın alma yapan enflasyondan sıkılmış alışveriş yapanlar olmuştur. Sonuç olarak, perakendeciler, satılmayan kalemler ve tedarik zinciri gecikmelerindeki gevşeme nedeniyle bir yıl öncesine göre stok seviyelerinde keskin bir artış bildiriyor. Bu, pazarlık arayan tüketiciler için harika bir haber – perakendeciler fazla envanteri boşaltmaya çalışırken, şimdi çok sayıda fırsat var!

Walt Disney World’ün tüketici davranışlarıyla ilgili benzer kalıpları fark edip etmediğini duymak ilginç olurdu. CEO Bob Chapek, konuk başına harcamaların 2019’a kıyasla %40 artmasıyla övünerek bunu fiyat artışlarına, daha az indirime ve bastırılmış talebe bağladı. Tüketiciler giderek daha fazla sıkıştıkça, seyahatin ‘isteğe bağlı olmayan’ bileşenlerini karşılamak için mücadele ederken bazılarının mal gibi şeylere daha az harcamaya başlayıp başlamadığını merak ediyorum.

Burada katkıda bulunan başka bir faktör, çoğu (bunu diplomatik olarak nasıl söylerim…) çok zevke özel. Ayrıca konukların, gerçekleştiğini bile anlayamadıkları bir yıl dönümü için ‘kutlama’ ürünleri satın almaya daha az meyilli olma olasılığı da vardır. Belki bu benim kendi biasımdır, ancak 50. koleksiyonlardan çok fazla bir şey satın almak zorunda hissetmedim – gerçekten sevdiğim şeyleri bile.

Walt Disney World’ün 50. Yıldönümünü kutlamak için gösterdiği önemsiz çaba için şirketi “ödüllendirmek” istemesem de, daha yüksek indirim, beni biraz harcamaya teşvik etmek için gereken şey olabilir. Artı, bazı harika yeni Country Bear Jamboree eşyaları var ve CBJ’nin Magic Kingdom’ın amiral gemisi olduğunu göstermek için bunları satın almanın benim vatandaşlık görevim olduğunu hissediyorum. Mal harcamaları daha fazla malın gelmesine yol açar Country Bear Christmas ve Vacation Jamboree’nin (umarım!) geri dönmesini sağlar.

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarruf Etme İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Neler Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

Senin düşüncelerin

Bu %30 AP ürün indiriminden yararlanacak mısınız? Sonunda, aksi halde alacağınızdan daha fazlasını satın alacağınızı mı düşünüyorsunuz, yoksa ne olursa olsun satın alacağınız şeylerden daha fazla para biriktirecek misiniz? Walt Disney World 50. Yıldönümü, Cadılar Bayramı veya Noel ürün koleksiyonları hakkında ne düşünüyorsunuz? Çevrenizdeki mağazalarda kamçı etkisini fark ettiniz mi? Değerlendirmeme katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.