Disney World Sezon Dışı Saatleri Uzatıyor ve Takvimi 2022 Eylül Sonuna Ekliyor

Walt Disney World, Magic Kingdom, EPCOT, Hollywood Studios & Animal Kingdom’daki sonbahar sezonu boyunca takvime daha fazla saat ekledi ve Temmuz ayı sonlarında ve Ağustos 2022 boyunca çalışma saatlerini uzattı. Bu gönderi, değişiklikleri ve parka bir bakışı kapsar. rezervasyon takvimi ve zag olduklarında zig Cadılar Bayramı sezonunda Magic Kingdom için strateji.

Güncellenmiş takvimle başlayalım. Dört tema parkının tümüne bir hafta daha eklendi DisneyWorld.com’un park saatlerive mevcut takvim şu anda 27 Eylül 2022’ye kadar uzanıyor. 2022 Sonbaharında İşçi Bayramı tatil hafta sonundan sonra en yeni eklenen tarihler için saatler:

 • Sihirli Krallık: 09:00 – 22:00
 • Epcot: 09:00 – 21:00
 • Hollywood Stüdyoları: 09:00 – 21:00
 • Hayvan Krallığı: 08:00 – 19:00
 • Tayfun Lagünü: 10:00 – 17:00
 • Disney Springs: 10:00 – 23:00 (Cuma ve Cumartesi günleri 23:30)

Bir hatırlatma olarak, Walt Disney World’ün normal uygulaması, katılım ve otel doluluk projeksiyonlarına dayalı saatleri uzatmadan önce standart veya yer tutucu saatleri serbest bırakmaktır. Son birkaç aydır norm, Magic Kingdom ve Animal Kingdom’da akşamları ek bir saat ve EPCOT ve DHS’de sabahları yarım saat eklendi. Ancak, eklenen bu saatler sezon dışı sonbaharın erken dönemini kapsar ve katılımın beklendiği gibi azalması durumunda uzatılma olasılığı daha düşüktür…

Yukarıdaki park saatlerinin bir istisnası, 12 Ağustos’tan itibaren Magic Kingdom’ın haftanın birkaç gecesi 18.00’de gündüz misafirleri için kapanacak olmasıdır. 2022 Mickey’nin O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi (MNSSHP). Bu ayrı biletli etkinlik saat 19.00’da başlar ve gece yarısına kadar devam eder ve genellikle Ağustos ayında Salı ve Cuma günleri gerçekleşir ve Cadılar Bayramı yaklaştıkça Eylül ve Ekim aylarında artan sıklıkta gerçekleşir. Şu anda, tükenen tek MNSSHP gecesi Cadılar Bayramı’nın kendisi.

Bizim kapsadığı gibi 2022 Mickey O Kadar Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi SSSSihirli Krallık En az kalabalık Cadılar Bayramı partilerinin düzenlendiği günlerde. Daha kısa çalışma saatleri nedeniyle, çoğu misafir o günlerde Magic Kingdom’dan kaçınır. Sonuç olarak, o günlere başlamak için Magic Kingdom ve MNSSHP başladığında başka bir yerde Park Hopping yapmanızı öneririz.

Bu yeni eklenen saatlere ek olarak, Walt Disney World, Temmuz ve Ağustos 2022 boyunca park saatlerini de uzattı.

Çoğunlukla, bunlar son birkaç aydır meydana gelen aynı uzantılardır. Bu bahar tatili için başladı, Mayıs ayının daha yavaş döneminde devam etti ve yaz turizm sezonunun başlaması için birkaç kez oldu. Bu uzantılar bir saat gibi gerçekleşti ve nispeten şaşırtıcı değil-şimdiye kadar.

kapladığımız gibi Walt Disney World’de Temmuz’a Şaşırtıcı Bir Şekilde Yavaş Başlayın, yoğun sezon katılımının Haziran ortasında zirve yaptığı ve o zamandan beri düşüş eğilimi gösterdiği görülüyor. Geçen hafta parklarda çok zaman geçirdik ve bekleme süresi verilerinden elde edilebilecek sonuçlarla çelişecek kesinlikle hiçbir şey bulamadık. (Yakında kalabalıklar hakkında tam bir güncelleme yapacağız.)

Ek olarak, katılımın Ağustos başında yavaşlaması normaldir. Aileler yaz tatillerini okul başlamadan çok önce yapma eğilimindedirler ve bunun için birkaç hafta önceden hazırlanmaya başlarlar. Sonuç olarak, kalabalık seviyeleri genellikle Temmuz ayının sonundan itibaren azalmakta ve daha sonra Central Florida okullarının fiilen oturuma geri döndüğü Ağustos ortasında bir uçurumdan aşağı düşmektedir.

Buna rağmen, Walt Disney World, saatleri tipik olarak erken sonbahar mevsimine kadar uzatıyor. (Sonbaharın düşmediğinin farkındayız aslında Ağustos’ta başlar… ama Cadılar Bayramı da öyle. Walt Disney World söz konusu olduğunda mevsimlerin farklı bir anlamı vardır!)

Bundan sonra, Magic Kingdom şu andan itibaren 2 Ağustos’a kadar bir saat daha – 23:00’e kadar – artı aşağıdaki tarihlerde açık kalacak:

 • 13-15 Ağustos 2022
 • 17 Ağustos 2022
 • 20-22 Ağustos 2022
 • 24-25 Ağustos 2022
 • 27 Ağustos 2022

Bu uzantıların nedeni Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi. Sayısız kez tartıştığımız gibi, MNSSHP kalabalık dinamiklerini bozar ve gerçekleşmediği tarihlerde katılımı çok daha yükseklere çıkarır. Bu uzantıların tümü parti dışı gecelerde.

Daha da önemlisi, bilgili Walt Disney World tatil planlayıcıları için Magic Kingdom, aşağıdaki tarihlerde bir saat erken, sabah 8’de açılacak:

 • 12 Ağustos 2022
 • 16 Ağustos 2022
 • 19 Ağustos 2022
 • 23 Ağustos 2022
 • 26 Ağustos 2022

Bu aynı zamanda MNSSHP’den kaynaklanmaktadır – bunların tümü Magic Kingdom’ın gündüz misafirleri için akşam 6’da kapandığı etkinlik geceleridir. Yine, yapardık şiddetle Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi gecelerinde gün boyunca Magic Kingdom’ı ziyaret etmenizi ve ardından saat 16.00 civarında başka bir parka atlamanızı tavsiye ederiz. Animal Kingdom, sonbaharda daha az kalabalık akşamlar için her zaman en iyi seçeneğiniz olacak. Herhangi bir nedenle Fantasmic hala geri dönmediyse, Disney’in Hollywood Stüdyoları başka bir harika seçenek olacaktır.

Park saatleri daha kısa olduğundan ve düzenli konuklara havai fişek gösterilemediğinden, birçok gün misafirleri parti tarihlerinde Magic Kingdom’dan kaçınır. Bu, partiden önce önemli ölçüde daha hafif kalabalıklarla sonuçlanır. Aynı konuklar daha sonra Magic Kingdom’da parti olmayan günlere akın eder.

Parkın bu günlerde daha uzun saatleri olmasına rağmen, az bir parti gününde saat 16:00’dan önce yapabileceğinden daha fazlasını yaptın. Havai fişekleri kaçırmak konusunda rahat olduğunuz (Disney Enchantment özel bir şey değildir) veya bir resort restorandan ya da TTC’den izlemekte iyi olduğunuz sürece, Magic Kingdom’daki günlerinizi parti tarihlerinde geçirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Bütün bunlar bizim tavsiyemizdi önceki Magic Kingdom, MNSSHP tarihlerinde açılış saatleri sabah 8’e taşındı. Şimdi, saat 8’de meydana gelen ip düşüşü, bunun için önemli ölçüde daha düşük kalabalıklar anlamına geldiğinden, kesinlikle beyinsizdir. Aynen Erken Giriş 07:30’da başlıyor. Konukların büyük çoğunluğu o saatte Magic Kingdom’da olamaz veya olmayacak, bu nedenle muazzam bir avantajınız olacak. Bu tarihler geldiğinde tur stratejisini test edeceğiz, ancak tahminimce (makul bir güvenle) Magic Kingdom’da bu MNSSHP tarihlerinde Genie+’ya bile ihtiyaç olmayacak.

Cadılar Bayramı partisi nedeniyle erken kapanma olan ve olmayan günler arasındaki kalabalık eşitsizliğini fazla vurgulayamayız. Bu, sezgisel olmayan yaklaşımı benimsemenin ve daha kısa saatleri benimsemenin en iyi örneğidir. Zag yaptıklarında zig yapın.

Yakın vadede, Magic Kingdom’ın Disney Enchantment havai fişeklerini şu anda sınırlı bir süre için her gece iki kez gösterdiğini de yinelemeye değer. Hafta sonu boyunca her iki gece manzarasını izleme deneyimimiz, Walt Disney World Havai Fişek Çift Çift Başlıklı!

Disney Enchantment’ın ikinci gösteriminden (en azından) yararlanmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Magic Kingdom’ı normal operasyonlar sırasında havai fişekler için uzun, çok uzun zamandır gördüğümüz en az kalabalık.

Diğer 3 park da, strateji açısından daha az “ilginç” olmakla birlikte, uzantılar aldı. Epcot, sabah 8:30’daki açılış serisini 27 Ağustos 2022’ye kadar uzatıyor.

Aynı şey, 27 Ağustos 2022’ye kadar 08:30’da açılışlarına devam edecek olan Disney Hollywood Stüdyoları için de geçerli. Erken Giriş sabah 8’de başlayacak ve park her gece 21:00’de kapanacak. (İnşallah Fantasmic, bu esneme sırasında bir noktada programa eklenir!)

Son olarak, Animal Kingdom sabah 8’de açılmaya devam edecek ve Erken Giriş 07:30’da başlayacak. Şimdi en az 27 Ağustos 2022’ye kadar saat 20.00’de kapanacak.

Tarih tekerrür edecek olursa (devam ederse), tüm bu aynı kalıplar en azından 2022 Eylül’ünün başına kadar devam edecek. Saatleri Ağustos ayının sonlarına kadar uzatmak pek mantıklı olmaz, ancak İşçi Bayramı hafta sonu için aynı şeyi izlememek. Trendin bundan sonra da Walt Disney World’de genellikle yılın en yavaş ayı olan Eylül ayı boyunca devam edip etmeyeceği görülmeye devam ediyor.

Teğetsel olarak ilgili bir notta, yukarıda, bu sabah itibariyle Temmuz 2022’nin geri kalanı için Disney Park Pass takvimine bir bakış verilmiştir. Bu noktada, Magic Kingdom ve Disney’in Hollywood Stüdyoları ayın geri kalanında çoğu randevuya gitti. EPCOT ve Animal Kingdom, çoğu tarih için müsaitlik durumuna sahiptir.

Bu noktada, Park Pass takvimi sarı olduğunda kalabalıklar üzerinde çok az etkiye sahiptir. Walt Disney World’ün şu anda bunu katılımı yeniden dağıtmak, insanları EPCOT ve Animal Kingdom’a doğru itmek ve parklardaki kalabalıkları normalleştirmek için kullanıyor olması muhtemeldir. Ekim-Kasım arası yuvarlandığında bu farklı bir hikaye olabilir, ancak şu anda, bekleme süresi verileri Magic Kingdom veya DHS’nin gerçekten kapasitede veya hatta uzaktan yakın olduğu sonucunu desteklemiyor.

Geri dönersek, Magic Kingdom’daki sabah 8’i sabırsızlıkla bekliyoruz. Daha dün Erken Giriş yaptım ve diğer parklar kadar pürüzsüz değildi – geçen ayki Erken Giriş denememden çok daha düşük kalabalık olsa bile.

Erken Giriş ve düzenli park açılışı, Magic Kingdom’daki çalışmaya bile değmez. Magic Kingdom’da Genie+’yı şiddetle tavsiye etmemizin ve başka hiçbir parkın olmamasının bir nedeni budur. Diğer sebep ise Magic Kingdom’ın daha güçlü bir cazibe dizisine sahip olmasıdır, bu da rahat bir yaklaşımın daha kolay olduğu ve yine de çok sayıda sürüş rezervasyonu yaptırabileceğiniz anlamına gelir. (Bu noktaya kadar bkz. 2022 Yazında Magic Kingdom’da Genie+ Kullanan Günüm.)

Tersine, Epcot, Hollywood Stüdyoları ve Animal Kingdom’daki erken açılış saatleri, bu parklarda kalabalığı yenmeyi uzun zamandan beri olduğundan daha kolay hale getiriyor. Erken kalkanlar için büyük bir avantaj vardır ve Genie+ ve Lightning Lanes’in nasıl kullanılacağına dair bilgili strateji veya bilgi, oyunun kurallarını değiştirebilir.

Bu amaçla, yakın zamanda güncellenen Walt Disney World’de Genie+ v. Bilgili Stratejikalabalığı yenmenin en iyi ve en kötü yollarını belirlemek için yapılan kapsamlı ‘testlerin’ sonucudur. Akşamları Animal Kingdom ve Hollywood Studios’ta da oldukça başarılı olabilirsiniz.

Sonuç olarak, Ağustos 2022’de (veya mevcut kalabalıklar herhangi bir gösterge ise, belki daha erken) başlayan sezon dışı sezon için buradan neler olacağını görmek ilginç olacak. EPCOT, Hollywood Stüdyoları ve Animal Kingdom’daki uzantılar esasen statükonun bir devamı olsa da, özellikle katılımın Şubat ayının sonundan Nisan ayına kadar olduğundan neredeyse kesinlikle daha düşük olacağı bir zamanda görmek güzel. son 3 ayın.

Mickey’nin Çok Korkunç Değil Cadılar Bayramı Partisi gecelerinin olduğu gün sabah 8’de açılan Magic Kingdom da büyük bir olaydır ve bilinçli park turları için harika fırsatlar yaratır. Sonuç olarak, önümüzdeki birkaç ay boyunca Walt Disney World’ü ziyaret etme konusunda inanılmaz derecede iyimseriz. Havayla başa çıkabildiğiniz sürece, harika bir zaman olmalı!

Bir Walt Disney World gezisi mi planlıyorsunuz? Walt Disney World Otelleri Yorumları sayfamızda oteller hakkında bilgi edinin. Nerede yemek yenileceğini öğrenmek için Walt Disney World Restoran İncelemelerimizi okuyun. Biletlerden tasarruf etmek veya hangi türü satın alacağınızı belirlemek için Walt Disney World Biletlerinde Para Tasarruf Etme İpuçlarımızı okuyun. Disney Gezileri için Ne Paketlemeli yazımız, alınacak akıllı eşyalara benzersiz bir bakış atıyor. Neyin ne zaman yapılacağı konusunda Walt Disney World Ride Kılavuzlarımız size yardımcı olacaktır. Kapsamlı tavsiye için, başlamak için en iyi yer bizim Walt Disney Dünya Gezisi Planlama Rehberi bilmeniz gereken her şey için!

SENİN DÜŞÜNCELERİN

Walt Disney World’ün bu ayın geri kalanında Eylül 2022’nin sonlarına kadar çalışma saatleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu programın makul olduğunu düşünüyor musunuz? Magic Kingdom’ın daha erken ve/veya daha sonra açılması gerektiğini düşünüyor musunuz? Kalabalıklar ve bekleme süreleri ile ilgili deneyiminiz nedir? Değerlendirmemize katılıyor musunuz yoksa katılmıyor musunuz? Cevaplamanıza yardımcı olabileceğimiz herhangi bir soru var mı? Görüşlerinizi duymak – bizimle aynı fikirde olmasanız bile – hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu yüzden lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.