Costco Gaz İndirimi: Kelimenin Tam anlamıyla Bilmeniz Gereken Her Şey

Benzin tasarrufu yapmak için Costco’ya katılmayı düşünüyor musunuz? Benzin fiyatlarının sürekli yüksek olması nedeniyle, yakıt ödül programlarına kaydolmaktan, benzin alımlarında nakit geri ödeme sunan kredi kartlarına kaydolmaya kadar, arabalarımıza yakıt doldururken daha fazla tasarruf etmenin akıllı yollarını aramamız anlaşılabilir. Daha az ödemenin başka bir önemli yolu mu? Gazdan tasarruf etmek için bir depo üyelik kulübüne katılın.

Costco üyelerinin araçlarına yakıt doldururken ne kadar tasarruf ettiğini ve evinizin Costco Gas’a erişim için yıllık üyelik ücreti ödemesine değip değmeyeceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Costco Üyeliği Nasıl Çalışır?

Costco, dünya çapında 800’den fazla lokasyona sahip bir üyelik depo kulübüdür. Sam’s Club ve BJ’s Toptancı Kulübü dahil olmak üzere diğer üyelik depo kulüpleri gibi, Costco’ya ait olmak için yıllık bir ücret ödersiniz, ardından kulüpteki tekliflerde ve Costco.com’da çevrimiçi olarak önemli tasarruflar elde edersiniz. Yaklaşık 30.000 ürün taşıyabilen bir süpermarketin aksine, yerel Costco’nuz 4.000’e yakındır – şirketin maliyetleri düşürmesi ve müşterilere iletmesi için büyük bir yol.

Costco üyeliği, alışveriş yapanlara, yasal olarak iyi bir garanti programı olan Costco Next programı aracılığıyla diğer markalarla alışveriş yaparken Costco market alışverişi teslimatı ve indirimler dahil olmak üzere diğer tasarruf avantajları ve avantajları (size bakıyoruz, lezzetli ve uygun fiyatlı kek!) sunar ve tabii ki iyi bir garanti programıdır. , Costco benzin istasyonlarında indirimli fiyatlar.

Costco Gaz İndirimi Nedir ve Nasıl Çalışır?

Mevcut Costco üyeleri, Costco benzin istasyonlarında, galon başına rekabetin ücretlerinden daha az maliyetli olan gaz için yakıt alabilirler. Fiyatlar hem yaşadığınız yere hem de ne zaman doldurduğunuza bağlı olarak değişecektir, ancak RetailMeNot’tan Kristin McGrath, Costco’nun Kirkland Signature Fuel (normal gaz için) fiyatlarının galon başına gidiş hızının yaklaşık 20 sent altında olduğunu bildiriyor. Bir Costco yakıt merkezinde gaz satın almak için geçerli, geçerli bir Costco üyeliğiniz olmalıdır.

Costco Benzin İstasyonları, Costco Depo kulüpleri tarafından bulunur ve fiyatların her yerden daha ucuz olmasının nedeni, bunun şirket için para kazandıran bir teklif olmamasıdır. Bunun yerine, mağazalarından alışveriş yapmanızı sağlamak için benzin istasyonlarını kullanırlar. Sonuçta, zaten oradaysan, neden koşarak ihtiyacın olan birkaç şeyi kendin ayarlamıyorsun?

Resim: Costco

Costco Üyelik Maliyeti Ne Kadardır?

Herhangi bir Costco benzin istasyonunda yakıt doldurmak için mevcut bir Costco üyesi olmanız gerekir. Costco üyeliğinin iki aşaması vardır:

  • Costco Altın Yıldız (60$/yıl artı vergi). Buna iki üyelik kartı dahildir ve Costco Warehouse mağazalarında alışveriş yapmanıza, Costco gazı almanıza ve Costco.com’dan çevrimiçi satın almanıza olanak tanır. Costco, üyeliğiniz ve ürünleriniz için %100 memnuniyet garantisi sunar ve mükemmel müşteri hizmetleriyle tanınırlar.
  • Costco Yöneticisi (120$/yıl artı vergi). Gold Star üyeliğinin tüm avantajlarının yanı sıra uygun Costco ve Costco Travel satın alımlarında 1.000 $’a kadar yıllık %2 ödül ve Costco hizmetlerinde indirimler (Costco hizmetlerine otomobil ve ev sigortası, evcil hayvan sigortası, şişelenmiş su teslimatı, ödeme işlemleri ve daha fazlası dahildir) .

Costco Gaz Maliyeti Ne Kadardır?

Yukarıda belirtildiği gibi, Costco diğer gazlardan yaklaşık 0,20 $/galon daha düşüktür, ancak gerçekten bulunduğunuz yere göre değişir.

Örneğin, son zamanlarda yapılan bir arama GazBuddy ABD’deki üç lokasyonun 33759 posta kodunda Costco gazının galon başına 3,29 dolar olduğunu ve bir sonraki en ucuz lokasyonun 3,58 dolar olduğunu gösteriyor (0,29 dolar/galon tasarruf). 02026’da Costco galon başına 4,09 $ iken, yakındaki rekabet 4,17 $’dan başlıyor (Costco galon başına 0,08 $ daha az çalıyor). Son olarak, 85050’de Costco’da normal yakıt 4.09$ iken, bu posta kodundaki bir sonraki en iyi fiyat 4.37$’dır (0.18$/galon tasarruf). Gördüğünüz gibi, bulunduğunuz yere bağlı olarak çok farklı!

Costco Gas’da Yıllık Ne Kadar Tasarruf Edeceksiniz?

Bunu anlamak zor, çünkü diğer faktörlerle birlikte tankınızın ne kadar büyük olduğuna ve ne kadar gaz kullandığınıza bağlı, ancak 15 galonluk bir benzin tankınız olduğunu ve haftada bir üçünden birinde doldurduğunuzu varsayarsak. Tasarrufların şu anda galon başına 0,08 ila 0,29 ABD Doları arasında olduğu yukarıdaki konumlarda, yıllık 62,40 ABD Doları ila 226,20 ABD Doları arasında herhangi bir yerde tasarruf edebilirsiniz. Bu büyük bir değişiklik ve hatta en düşük seviyede bile yıllık üyelik maliyetinden daha fazla.

Bundan daha az gaz kullanıyorsanız veya çoğu zaman sadece Costco gazını kullanacak ve bunun yerine diğer benzin istasyonlarını ziyaret edecekseniz, bu $ rakamı açıkça azalır.

Costco Benzin İstasyonunu Nerede Bulabilirsiniz?

Costco.com’da bir Costco Deposu arayın:

  • Size yakın bir Costco Deposu bulun bir posta kodu veya aradığınız şehir ve eyaleti girerek.
  • “Bul” düğmesine basmadan önce, “Filtre Seçeneklerini Göster”i seçerek ve filtre listesinin sol üst kısmındaki “Benzin İstasyonu” seçeneğini seçerek aramanızı daraltın.
  • Yakınınızda benzin istasyonu olan bir Costco Deposu bulmak için “Bul”a girin.
Resim: Costco

Costco Benzin İstasyonları Hangi Saatlerde Açık?

Fiyatlar konuma göre değişir, ancak genellikle Costco Benzin İstasyonları gece geç saatlerde veya belirli tatillerde açık değildir. Örneğin, hem 33759 hem de 85050’de Costco Gas Pazartesiden Cumaya, 06:00 – 21:00 ve Cumartesi ve Pazar 07:00 – 19:00 Bu arada, 02026’da hafta içi ve Pazar saatleri aynıdır, ama cumartesi günü benzin istasyonu açık

07:00 – 20:00 Her üç yer de İşçi Bayramı ve diğer büyük tatil günlerinde kapalıdır.

Yakındaki Costco Benzin İstasyonunuzun açık olduğu saatleri öğrenmek için istediğiniz mağazayı bulun, ardından “Mağaza Ayrıntıları”na gidin ve kulübünüzün çalışma saatlerini ve güncel benzin fiyatlarını görmek için “Benzin İstasyonu”nun yanındaki “+”yı seçin. .

Resim: Costco

Costco Benzin İstasyonlarında Gaz Almak için Costco Kredi Kartına İhtiyacınız Var mı?

Yapmazsınız. Kredi kartı olan veya olmayan herhangi bir Costco üyesi Costco gazı alabilir. Ancak, eğer bir Costco kredi kartıuygun benzinde yılda 7.000$’a (!!) kadar etkileyici bir %4 nakit geri ödemenin yanı sıra restoranlar ve uygun seyahatlerde %3, diğer Costco alışverişlerinde %2 ve diğer tüm satın alımlarda %1 geri ödeme alırsınız, hayır nerede alışveriş yaptığınız önemli.

Costco’da Alışveriş Yapmıyorsanız, Costco Üyeliği Gaz Tasarrufu İçin Buna Değer mi?

Yine de Costco’da alışveriş yaparsanız, ek gaz tasarrufu avantajı çok büyüktür, ancak bir Costco üyeliğine yılda 60 ila 120 dolar harcamaya karar vermeye çalışıyorsanız sadece gaz tasarrufu için, bu sizin özel sürüş ve otomotiv ihtiyaçlarınız hakkında çok şey ifade eder. Kendinize sormanız gereken birkaç soru:

  • Neredeyse yalnızca kullanabileceğiniz bir Costco benzin istasyonunun yakınında mı yaşıyorsunuz veya çalışıyorsunuz? Veya yakınınızda Costco yok mu veya sık sık yolda mısınız ve yakıt seçeneklerinizde daha fazla esnekliğe mi ihtiyacınız var?
  • Tipik Costo benzin istasyonu çalışma saatlerinde mi dolduracaksınız, yoksa sık sık gece geç saatlerde mi, sabahları çok erken saatlerde veya tatillerde mi dolduruyorsunuz?
  • Arabanızı ne sıklıkla doldurursunuz? Yerel Costco gazınızın diğer yerel noktalara kıyasla fiyatlarının ne olduğunu görmek için GasBuddy’ye göz atın, ardından bir yıl boyunca – en azından – başabaş çıkmayı bekleyip bekleyemeyeceğinizi görmek için bazı temel hesaplamalar yapın. Çok yakınsa, buna değmez.
  • Bu büyük bir şey: Beklemeyi kaldırabilir misin? Costco, benzin istasyonlarını tek yönlü trafik ve ekstra uzun hortumlar için doldurmayı ve ardından mümkün olduğunca çabuk girip çıkmayı kolaylaştırmak için tasarlamış olsa da, herkes de tasarruf etmeye çalıştığı için kuyruklarda beklemeniz gerekebilir. gaz faturalarında. Bu sizin için bir rahatsızlık olacaksa, buna değmeyebilir, maliyet tasarrufu bir yana.

Alt çizgi

Costco üyeliğine sahip olmak, gazda büyük indirimler de dahil olmak üzere her türlü büyük avantaja sahiptir. Yakıt doldurmak için daha uzun hatlarda beklemek veya yakındaki herhangi bir istasyona uğramak yerine bir Costco benzin istasyonu bulmak gibi dezavantajlarla başa çıkabilirseniz, paradan tasarruf etmenin akıllıca bir yoludur.

Resim: Costco

Costco Gaz İndirimi: Kelimenin tam anlamıyla Bilmeniz Gereken Her Şey yazısı, RetailMeNot tarafından The Real Deal’da ilk olarak yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.