Çizimler Neden 2022 İçerik Trendi?


İster güzel bir kumsal, ister yerel bir simge yapı veya büyüleyici bir manzara olsun, seyahat öncelikle görsel bir deneyimdir, bu nedenle tüm oteller, izleyicilerini etkin bir şekilde meşgul etmek için göz kamaştırıcı görsel içerik kullanmalıdır.

İyi fotoğrafçılık şarttır, ancak oteller genellikle aynı yorgun görüntülere dar bir şekilde odaklanır.

İçerik kitaplığınızda güzel, profesyonel fotoğraflara sahip olmanın bir zorunluluk olduğu konusunda kesinlikle hemfikir olsam da, diğer görsel türlerinin, özellikle son derece rekabetçi pazarlarda, otellerin kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olabileceğine inanıyorum.

Trend olan ve giderek daha popüler hale gelen görsel içerik türlerinden biri de illüstrasyonlardır. İllüstrasyonların popülaritesi iyi bir nedenden dolayı artıyor – benzer fotoğraflarla dolu bir denizde, bir illüstrasyon kaydırmayı durdurabilir.

Tasarımları gereği benzersizdirler ve bunları etkin bir şekilde kullanan markalara yaratıcı bir his verirler. Özellikle oteller, onları öne çıkmak ve diğerlerinden biraz farklı bir şeyler yapmak için kullanabilir.

İllüstrasyonlar harika bir hikaye anlatma aracıdır

Var İllüstrasyon kullanmanın içerik pazarlaması için harika olmasının birçok nedeni. Bunlardan biri, herhangi bir markaya benzersiz bir şekilde uyacak şekilde uyarlanabilmeleridir. İster iş seyahatinde olanlar için lüks bir şehir oteli, ister bir aile tatil beldesi ya da kentsel, ilginç bir butik otel olsun, illüstrasyonlar bir marka hikayesini etkili bir şekilde anlatmaya yardımcı olabilir.

Bunu daha açık bir şekilde göstermek için, bazı otellerin kendilerini etkili bir şekilde pazarlamak için illüstrasyonları nasıl kullandığına dair bazı örneklere bakalım:

Otel L’Embitu Estonya’nın başkentinde, üst düzey ve iş amaçlı seyahat edenleri hedefleyen lüks bir oteldir.

Bir marka hikayesini anlatmak için fotoğrafların ve illüstrasyonların nasıl mükemmel bir şekilde birleştirilip birleştirilebileceğinin harika bir örneğini sunarlar. Instagram’da. Resimler, otelde kalma deneyimini ve içindeki rahatlatıcı atmosferi fotoğraflardan çok daha iyi yansıtıyor.

Her iki görsel türü de otelin marka kimliğiyle uyumlu ve dengeli bir kompozisyonla zarif ve sofistike bir stili paylaşıyor.

Başka bir iyi örnek Otel EsenciaHangi Vogue’a göre “2020’nin en instagramlanabilir otellerinden biri” unvanını gururla elinde tutuyor. Uzman oldukları kaygısız tatil ruhunu tasvir etmek için web sitelerindeki illüstrasyonları zekice kullanıyorlar.

Çizimin serbest, rahat tarzı, ellerinde kokteylle sahilde tekmelenirken rasgele taslak çizildikleri izlenimini veriyor. Otelin hikayelerini anlatıyorlar, onları adeta resimli bir hikaye kitabı gibi hayata geçiriyorlar.

Bir animasyon ipucu, kendilerini daha ilgi çekici ve eğlenceli hissetmelerine yardımcı olur.

Sosyal medyada Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik ve fotoğrafa odaklanırken illüstrasyonu yalnızca web sitelerinde kullanırlar. Bu, optimum etkinlik için farklı içerik türlerini farklı kanallara nasıl dağıtabileceğinize iyi bir örnektir.

Çizimler son derece esnek içerik varlıkları olabilir

İllüstrasyonlar, web sitesinden video reklamlara ve oda içi bildirimlere ve tabelalara kadar, aşinalık ve tutarlılık oluşturmak için bir marka genelinde kullanılabilir.

Daha fazla dikkat çekebilecek açıklayıcı videolar, gifler ve sosyal medya içeriklerinde canlandırarak illüstrasyonlara ekstra hayat verebilirsiniz.

İyi bir illüstratör tutarsanız, başarılı bir şekilde hayata geçiremeyeceğiniz birkaç kavram vardır. Söylemeyi sevdiğim gibi, hayal edebiliyorsan, örneklendirebilirsin.

Oteller burada kutunun dışında düşünebilir. Belki kişilikle dolu bir şehir haritası, ilginç destinasyon vurgularını gösteren bir duvar resmi veya ziyaretçi için fantastik, eğlenceli bir deneyim sunan bir web sitesi, otel ve seyahat yaşam tarzı illüstrasyonları, destinasyon vurguları, hizmet – bunlar sadece birkaçı. illüstrasyonları nasıl kullanabileceğinizin yolları.

Hemen hemen her şeyde olduğu gibi, burada da kalitenin niceliği yendiğini unutmayın.

Çizimler her zaman marka kimliğinizle uyumlu olmalıdır. Marka yönergelerinize uygun, markanızın ruh halini ifade eden ve göndermek istediğiniz doğru mesajları ileten illüstrasyonlar oluşturmaya odaklanın.

Taze fotoğrafçılığa uygun fiyatlı bir alternatif

Kaliteli, orijinal fotoğrafçılık ucuza gelmiyor, bu da illüstrasyonların daha uygun fiyatlı bir seçenek olabileceği anlamına geliyor.

Her profesyonel fotoğrafçının ve illüstratörün arkasında, mükemmel çekimi yapmak veya markaya ve özete uygun illüstrasyonlar oluşturmak için gereken teknikleri ve becerileri öğrenen ve bunlara hakim olan çok sayıda yetenek ve sayısız saatler vardır.

Ancak, bu hizmetlerin her birinin nihai fiyatında büyük bir fark yaratabilecek diğer maliyetlerdir.

Fotoğrafçıların yüksek kaliteli fotoğraflar oluşturmak için kullandıkları ekipman pahalıdır. Özellikle mankenler, makyözler, stilistler, fotoğraf asistanları gibi tüm ekibi işe almanız gerekiyorsa, tüm fotoğraf çekimi ve sonraki post prodüksiyon süreci çok karmaşık olabilir.

Öte yandan illüstratörler çok daha düşük ekipman maliyetlerine sahip olabilir ve sürece dahil olan büyük bir ekibe ihtiyaç duymazlar – bu da sonuçta fiyata yansıyabilir.

Ayrıca hemen başlayabilirler ve iyi hava koşullarına bağlı değildirler – bu, acil bir etkinlik veya kampanya için görsellere ihtiyacınız olduğunda yardımcı olabilir.

Elbette kalite için daha fazla ödeyeceksiniz, ancak profesyonel fotoğrafçılık bütçenize uymuyorsa, illüstrasyonlar, kullandığınız görsellerin kalitesinden ödün vermenize gerek olmadığı anlamına gelir. Bunun yerine görsel içerik stratejinize illüstrasyonları dahil etmeye nasıl başlayabileceğinizi düşünün.

Otelinizi piyasadaki rakiplerinden farklı kılmak istiyorsanız, illüstrasyonlar çevrimiçi ortamda öne çıkmanın ve aynı zamanda marka kimliğinize sadık kalmanın ve ona kişilik eklemenin harika bir yoludur.

80 GÜN Kıyaslama
80 GÜN Kıyaslama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.