Aşılı Misafirler için Disney Cruise Line Bitirme Testleri

Disney Cruise Line, tam olarak aşılanmış misafirler için tüm test gerekliliklerini yakında sona erdirecek! Bu, sağlık güvenliği protokolünün kaldırılmasıyla ilgili ayrıntıları, politika değişikliğinin istisnalarını ve buna ek olarak bu ve başka bir rahat kural hakkındaki yorumlarımızı kapsar.

Disney Cruise Line yaptığı açıklamada, 2 Eylül 2022’den itibaren ABD ve Kanada limanlarından kalkan seferler için Disney Cruise Line’ın yalnızca 12 yaş ve üstü Misafirlerin şu anda COVID-19’a karşı tam olarak aşılanmasını gerektireceğini hatırlatarak duyurusunun önsözünü yaptı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından tanımlandığı şekliyle seyir süresi.

Bu, CDC’nin Yolcu Gemileri için COVID-19 Programını sona erdirmesinden yaklaşık bir ay sonra geldi. Onların yerine yeni Yolcu gemileri için COVID-19’un Azaltılması ve Yönetimine İlişkin CDC Rehberi. İkisi arasındaki temel ayrım, ikincisinin tam olarak adından da anlaşılacağı gibi – bağlayıcı kurallardan ziyade yönergeler olmasıdır. Bu, DCL gibi kruvaziyer operatörlerinin kendi politikalarını oluşturmakta özgür oldukları anlamına gelir.

Bunu akılda tutarak, 23 Eylül 2022’den itibaren ABD’den çıkış yapan Disney Wonder, Disney Dream, Disney Fantasy ve Disney Wish seferleri için tam aşılı Misafirlerin artık COVID-19 testine katılmaları gerekmeyecektir. 7 Kasım 2022, Disney Magic’te yelken açan tam aşılı misafirler için bitiş tarihidir.

Aşılanmamış Misafirler (11 yaş ve altı), yelken tarihinden 1-3 gün önce yapılan negatif bir COVID-19 testinin kanıtını sunmalıdır. Aşılanmamış Misafirlerin artık biniş gününde terminalde ikinci bir COVID-19 testi yapması gerekmeyecek.

İşte DCL’den onu parçalayan kullanışlı bir grafik:

Disney Cruise Line’da yapılacak bir yelken gezisi için aldığımız e-postanın geri kalanı burada. (bu sabah *birkaç* e-postanın gönderildiğini unutmayın; bu son ve resmi bilgidir):

Aşı Kanıtını ve/veya COVID-19 Test Sonuçlarını Yükleyin

Denize açılmak için, 12 yaş ve üstü (aşı olması gereken) tüm misafirler ve 12 yaşından küçük olanlar, aşı kanıtlarını gemiye binmeden gece yarısına kadar Inspire Diagnostics Safe Passage web sitesine yüklemelidir. Aşılanmamış Misafirler, gemiye biniş gününden gece yarısına kadar Inspire Diagnostics Safe Passage web sitesine negatif bir COVID-19 test sonucu yüklemelidir. Bu belgelerin yüklenmesi, yaştan bağımsız olarak yetişkinler ve çocuklar için bir zorunluluktur. Bir ebeveyn veya yasal vasi, reşit olmayanlar adına bu bilgileri sağlamak için kendi hesabını kullanmalıdır. Negatif COVID-19 test sonucunuzun kanıtını nasıl sağlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Evden Ayrılmadan Önce: Gitmeden Önce Bilin sayfasını ziyaret edin.

Uygun belgeler Inspire tarafından yüklendikten ve incelendikten sonra Misafirler, limana gelmeden önce Güvenli Geçiş hesaplarına giriş yaptıklarında Ön Seyir Taraması bölümünde “Gelmeye Temizle” veya “Yellemeye Temizle” ibarelerini görmelidir.

Ayrıca Misafirlerin aşı kanıtlarının veya negatif COVID testi sonuçlarının bir kopyasını da yanlarında limana getirmeleri tavsiye edilir. Aşı kanıtlarını ve/veya COVID-19 test sonuçlarını yüklemeyen misafirlerin uçağa binişi ertelenebilir veya reddedilebilir. Güvenli Geçiş kaydınız veya durumunuzla ilgili herhangi bir sorunuz varsa, lütfen 877-250-5132 numaralı telefondan Inspire Diagnostics ile iletişime geçin.

Sırt Sırta Yelkenler

Tam aşıları olmayan ve arka arkaya seferlerde seyahat eden misafirlerin, seyahatleri arasında Disney Cruise Line tarafından ödenen bir COVID-19 testini tamamlamaları gerekecektir.

COVID-19’dan Yakın Zamanda İyileşen Misafirler

Bazı durumlarda, yakın zamanda COVID-19’dan iyileşen kişiler, SARS-CoV-2 virüsü için pozitif test etmeye devam edebilir. Misafirlerin denize açılma tarihinden itibaren 11 ila 90 gün içinde SARS-CoV-2 testi pozitif çıkarsa, uygun belgeler ve müteakip onay ile “90 Günde İyileşti” olarak kabul edilmeye hak kazanabilirler. “90 Günde İyileşmiş” olarak kabul edilen, tam olarak aşılanmamış Misafirlerin, yolculuklarının gemiye binme öncesi aşamasında COVID-19 testine katılmaları gerekli değildir. Hangi belgelerin gerekli olduğuna ilişkin ayrıntılar için lütfen adresini ziyaret edin. Disney Cruise Line’ın Gitmeden Önce Bilin sayfası.

Online kayıt

Seyirden 30 gün önce Online Check-in işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Gerekli belgeleri göndermeniz ve ayrıca bir Liman Varış Saati seçmeniz gerekecektir. Platinum Castaway Club Misafirleri dahil tüm Misafirlerin bir Liman Varış Saati seçmeleri gerekecektir. Konukların planlanan varış saatinden önce terminalde veya park alanlarında bulunmalarına izin verilmeyeceğini lütfen unutmayın.

Erken gelen konukların planlanan varış saatinde geri dönmeleri istenecektir ve planlanan saatinden sonra gelen Konukların ertelenerek planlanan saatinde gelenlerin arkasında beklemeleri istenecektir. Online Check-in, seferden bir gün öncesine kadar tamamlanabilir veya değiştirilebilir. Online Check-in işlemini tamamladıktan sonra, e-posta ile bir Liman Varış Formu alacaksınız. Varışınızı hızlandırmak için bunu yanınızda limana getirin.

23 Eylül 2022 – 31 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında Disney Wonder, Disney Dream, Disney Fantasy veya Disney Wish ile rezervasyon yapan misafirler, 12 Eylül 2022 tarihine kadar Disney’in uyguladığı herhangi bir iptal ücreti olmaksızın seferlerini değiştirebilir veya iptal edebilirler. Rezervasyonunuzu nasıl iptal edeceğiniz veya değiştireceğinizle ilgili ayrıntılar için lütfen seyahat acentenizle iletişime geçin.

Havayolları ve oteller gibi üçüncü taraf tedarikçiler tarafından uygulanan değişiklik ücretlerinin ve iptal ücretlerinin yanı sıra seyahat sigortasının iade edilmediğini lütfen unutmayın. Geri ödemeler, orijinal ödeme şekline geri işlenecektir. 13 Eylül 2022 tarihinde veya sonrasında alınan tüm iptal veya değişiklik talepleri için standart iptal politikaları ve hüküm ve koşulları geçerlidir.

Diğer iyi haber ise, bugünden (29 Ağustos 2022) itibaren Disney Cruise Line filosundaki tüm gemilere geleneksel karakter selamlamaları geri dönecek. Bu buluşma ve selamlaşmalar şimdiye kadar fiziksel olarak mesafeliydi – ayrıca karakter görevlilerinin fotoğraf çekip çekmeyeceği veya bir selfie çekmeniz gerekip gerekmediği konusunda da etkilendi veya kaçırıldı.

Disney Cruise Line’a göre, bu “ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (CDC) rehberliği dikkate alınarak ve tema parklarımızda geleneksel karakter selamlamalarına, yakın karakter selamlamalarına (imzalar dahil) dönüşü çevreleyen kanıtlanmış başarı nedeniyledir. , şimdi tüm Disney Cruise Line filomuzda devam etme sürecindeyiz!”

Yorum açısından ben çok mutlu bu değişikliklerin nihayet yapıldığını görmek için – özellikle testin sonunda. DCL’de (veya herhangi bir yerde) sağlık güvenliği protokolünü ele almayalı uzun zaman oldu. neyse ki), ama geçen yıl tüm bunlar hakkında homurdandığımı ve seyir söz konusu olduğunda “bekle ve gör” modunda olduğumu söylediğimi hatırlarsınız. Atlamak için çok fazla çember vardı, gemideki deneyimden tavizler ve yanlışlıkla uçağa alınmama riski vardı.

O zamandan beri, bunların bir kısmı düştü ve ben yeni Disney Wish’e bindim. Bununla ilgili hiçbir yazımızda tartışmadım, ancak kalkış öncesi testin sinir bozucu olduğunu gördüm. Aslında önceden yaklaşık iki hafta boyunca herhangi bir iç mekan aktivitesine katılmadım ve o zaman bile pozitif test etme konusunda endişeliydim.

Bu kulağa aşırı gelebilir – ve belki de öyleydi – ama gerçekten uçağa alınmayı reddetmek istemedim. Ben de tam olarak COVID’e takılıp kalan bir insan değilim. Genel olarak, günlük hayatımı artık pek etkilemiyor. Endemiktir, bu yüzden benim görüşüm, bugün aldığım her türlü önlemin gerçekçi bir şekilde buradan sonsuza kadar sürdürülmesi gerektiğidir. Her biri için kendi, ama istatistiksel olarak konuşursak, bu noktada benim için çok az risk teşkil eden bir şey için hayatımı yeniden düzenlemeyeceğim.

Başka bir deyişle, seyir öncesi endişelerim ve davranış değişikliklerim COVID değil, test yapmak için KOVİD. Seyirden zevk alıyorum, ancak bunu defalarca geçecek kadar değil. Seyahat endüstrisinin diğer tüm segmentleri çok sıcak olmasına rağmen, gemi yolculuklarında indirim derecesi göz önüne alındığında, bu duyguda yalnız olamam.

Bir sonraki mantıklı adım, aşılı ve aşısız misafirler arasındaki ayrımı ortadan kaldırmaktır. Bu solucan kutusunu açmayalım, ancak Disney Cruise Line’ın politikası bu ayrımı yaparken 2021 Yazında takılıp kalmış gibi görünüyor. O zamandan beri çok şey değişti.

En önemlisi, birkaç büyük enfeksiyon dalgası olmuştur ve Amerikalıların ezici çoğunluğu şu anda şiddetli hastalıklara karşı bir dereceye kadar korumaya sahiptir. B ve T hücrelerinin dayanıklı bağışıklık belleği önceki enfeksiyon, aşılama veya her ikisinin bir sonucu olarak. Bununla birlikte, DCL’nin bir hafifletme önlemi olarak değil, yükümlülüğü azaltmak için (veya sigortacısının bir gereği olarak) bu politikayı sürdürmesi mümkündür. Bir noktada, bunun -kayıp rezervasyonlar açısından- yarardan çok zarar getirdiği görülüyor.

(Bencilce, bu politikanın tamamen aşılanmış ve takviye edilmiş biri olarak yerinde kalmasını istemeliyim – ayrım ne kadar uzun süre devam ederse, indirimli seferler ve tam kapasiteye sahip olmayan gemiler için o kadar büyük olasılık. Bu, bakmanın bir yolu ama bir gemi yolculuğunda para biriktirmek hayattaki en büyük endişem değil. Daha da önemlisi, hayata devam etmek ve gereksiz yere kutuplaşmış toplumumuzun bir unsurunu ortadan kaldırmak istiyorum.)

Nihayetinde Disney Cruise Line’ın normale dönmek için bir adım daha attığını görmek güzel. Bu benim için büyük bir şey, çünkü bu çok indirimli fiyatlardan yararlanmamı engelleyen son şeydi. (Me v. biz ayrımı burada önemlidir – Sarah, gemiler yeniden açılmaya başladığından beri kız arkadaşlarıyla birden fazla yolculuk yaparak bu politikalardan etkilenmedi.)

DCL gemilerinden birine yelken açmayı mı planlıyorsunuz? Kapsamlı yazımızı okuyun Disney Cruise Line Rehberi yolculuğunuza hazırlanmak, ayrıca eğlence, aktivite ve geziler planlamak ve Disney gezinizden ne bekleyeceğinizi öğrenmek için! Kişiselleştirilmiş planlama ve öneriler için, Ücretsiz Yetkili Disney Tatil Planlayıcısından gemi seyahati teklifi almak için buraya tıklayın. Size tüm güncel indirimleri bulabilir ve gemi seyahatinizin ayrıntılarını planlamanıza yardımcı olabilirler.

SENİN DÜŞÜNCELERİN

Faaliyetlerine yeniden başladıklarından beri Disney Cruise Line’da yelken açtınız mı? Test politikalarını sinir bozucu buldunuz mu, yoksa etkilenmediniz mi? Benim bakış açıma katılıyor veya katılmıyorum? Sorusu olan? Deneyimlerinizle ilgili geri bildirimleri duymak hem bizim için ilginç hem de diğer okuyucular için faydalıdır, bu nedenle lütfen düşüncelerinizi aşağıda yorumlarda paylaşın! (Lütfen yorumları medeni tutun, çünkü burası siyasi içerikli tartışmaların, düşmanlıkların, kişisel saldırıların veya ucuz atışların yeri değil. Sınırı aşan yorumları tek bir cümle bile olsa silmekte zorlanacağız. . Bu blogdaki yorumlar bölümünden kimsenin fikrini değiştirmeyeceksiniz, DCL’nin kurallarını veya kamu politikasını da değiştirmeyeceksiniz. Komplo teorilerini internetin uçurumuna atmak istiyorsanız, Facebook bu yüzden icat edildi.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.