Aldi’de Nasıl Alışveriş Yapılır: İlk Defalar İçin Bir Kılavuz

Bakkallar bir nevi restoranlar gibidir. Hepimizin favorileri var ve bu favorilere çok özel nedenlerle sahibiz.

Bu özellikle, çoğu ABD marketinden farklı, çok özel, benzersiz bir market deneyimi sunan market zinciri Aldi için geçerlidir. Sunduğu indirimler VE oradan alışveriş yapmanın kendine has özellikleri nedeniyle oldukça sadık bir hayran kitlesine sahip. Aldi’yi denemekle ilgilenen, ancak belki de farklı tasarımı ve alışveriş sürecinden korkanlar için hazırlıklı olmak önemlidir. İşte tam olarak ne bekleniyor.

Bir Aldi mağazasında yaz izni işaretinin görüntülenmesi
Resim: Aly Walansky, RetailMeNot

Aldi nedir?

Aldi, yüksek kaliteli ürünler ve diğer yiyecekleri rekabetçi fiyatlarla sunan birçok ABD lokasyonuna sahip bir Alman marketler zinciridir. Özünde, her şey verimlilikle ilgilidir. Aldi’deki ürünlerin çoğu kendi özel markası olsa da, Oreo kurabiyeleri veya Coca Cola gibi tanıdık markalarda iyi fiyatlar bulabileceğiniz bir yer.

Aldi ilk başta kafa karıştırıcı görünebilir, ancak bir kez alıştığınızda, burada alışveriş yapmak birçok geleneksel ABD marketinden daha kolaydır. Bu, en belirsiz ve gurme malzemeleri arayan birine hitap eden bir mağaza değil, daha çok fırfırsız, onlara taze ürünler, kiler zımbaları ve süt, et ve deniz ürünlerinde mükemmel fiyatlar sağlayacak telaşsız alışveriş deneyimi. Peki Aldi ne satıyor diye merak ediyorsanız? Cevap, temelde günlük olarak ihtiyaç duyacağınız her şey.

Aldi’yi Benzersiz Yapan Nedir?

Envanterinizin çoğunun mağazaya özel markalar olması bir avantajdır. Mağaza markaları çok sayıda reklamı ve reklamı olan büyük markalar olmadığından, bu maliyetlerin ürünlerin fiyatına dahil edilmesi gerekmez, bu da oldukça şaşırtıcı derecede düşük fiyatlar anlamına gelir.

Bu, egzotik bir malzemeye son anda ihtiyacınız olduğunda gecenin herhangi bir saatinde açabileceğiniz 24 saat açık bir mağaza olmasa da, normal gündüz saatlerinde hızlı bir şekilde girip çıkabileceğiniz bir mağaza. favori tariflerimiz için ihtiyacımız olan en popüler öğelerin tümüne sahip olacak.

Aldi, kendine özgü hissi ve hatta kendi dili olan bir mağaza. “Bullar”, “fırsatlar” ve “tasarruflar” göreceğiz, ancak nereye bakacağınızı biliyorsanız tüm tasarruflar büyüyecektir.

Aldi’de Nasıl Alışveriş Yapılır?

Sorunsuz bir Aldi deneyiminin yanı sıra ekstra tasarruf sağlamak için izlenmesi gereken birkaç ipucu var.

1. Kendi Çantalarınızı Getirin

Eşyaları gösterişten uzak ve düşük fiyatlı tutmanın bir başka örneği olarak, kasiyerde plastik poşet görmeyeceksiniz. Mağazaya gelirken kendi çantanızı getirin. Bazı mağazalar küçük bir ücret karşılığında çanta satın almanıza izin verse de, kendi çantanızı getirmeniz tasarruf sağlamanın bir yoludur.

2. Gününüzü Akıllıca Seçin

Aldi’yi sık sık ziyaret etmek, bazı günlerin alışveriş yapmanın diğerlerinden daha iyi olduğunu gösterecektir. Aldi müşterilerinin çoğu çarşamba günleri alışveriş yapmayı sever çünkü o zaman Aldi’nin en son buldukları raflara çıkar. Aldi ayrıca, mevcut haftayı yayınladıklarında gelecek haftanın genelgesini de yayınlar, bu nedenle bu, hem içinde bulunduğumuz hafta hem de sonraki hafta indirimde olanları kontrol etmek ve satın almanız gereken ürünlere göre alışveriş yapmak için en iyi zamanı seçmek için iyi bir zamandır.

3. Beklentilerinizi Yönetin

Bu, bir sebepten dolayı aerodinamik ve basitleştirilmiş bir mağazadır. İhtiyacınız olan her şeyi hızlı ve kolay bir şekilde bulacaksınız. Ama hiçbir zaman o devasa mağazalar kadar çok seçeneğe sahip olmayacak. Yine de, ağır fiyat etiketleri veya uzun satırları olmayacak. Bu, yoğun bir gün geçirirken ihtiyacınız olan temel bilgileri harika bir fiyata almak için en iyi duraktır.

4. Alışverişten Önce Aldi Haftalık Genelgesini inceleyin

Bu, mağazanın zihinsel bir haritasını oluşturmak gibi bir şey. Her hafta, bu genelge, o hafta özel olan ürünlerde bazı büyük fırsatlar sunuyor. Alışveriş yaptığım hafta, 1,99 dolara güzel yaban mersini aldım – bu, sadece birkaç gün önce başka bir bakkalda aynı boyutta kap için ödediğim fiyatın yarısından daha az.

5. Arabalar İçin Bir Çeyrek Getirin

Aldi’de alışveriş yaparken yanınızda getirmeniz gereken bir şey daha var. Sepet almak için sepete bir çeyreklik eklemeniz gerekir ve alışverişten sonra sepetinizi iade ettiğinizde bu çeyrek iade edilir. Bu, otoparkta terk edilen kaçak arabalardan kaçınmak için harikadır ve sonuçta ek insan gücü ve değiştirme masraflarını da azaltır.

bir aldi alışveriş sepetindeki bozuk para yuvasının fotoğrafı
Resim: Aly Walansky, RetailMeNot

6. İndirim Çıkartmalarına Dikkat Edin

Bu, haftalık sirkülerde adı bile geçmeyen bireysel ürünlerde özel fırsatlar ve indirimler konusunda uyarılar olacaktır.

Aldi'de rafta bir kutuda yaban mersini
Resim: RetailMeNot

7. Aldi’nin Bulduklarını Arayın

Bunlar, ekstra düşük fiyatlarla yeni, sınırlı süreli gıda ve ev ürünleridir. Aldi’nin neden bu kadar ucuz olduğunu sık sık soranlar için, bunun gibi büyük değerler var.

8. Utanç Koridorunda Alışveriş Yapın

bu utanç koridoru var olan resmi bir şey değil, sosyal medyada genellikle Aldi’de var olan ve indirimli fiyatlarla yetersiz tedarikle sonuçlanan bir orta koridora verilen resmi olmayan bir isim. Hem ev eşyalarını hem de şekerlemeleri burada bulabilirsin ve bunda utanılacak bir şey yok.

9. Makbuzunuzu Saklayın

Aldi’nin bir çifte garanti politikası Memnun kalmazsanız bir öğeyi değiştirecekleri ve ayrıca paranızı geri verecekleri yer. Çifte değer gibi!

10. Kendi Market Eşyalarınızı Paketlemeye Hazır Olun

Aldi’nin akıcılığı kasaya kadar uzanıyor. Çalışanlar yiyecekleri poşetlemedikleri için (satın aldığınız ürünler doğrudan boş bir alışveriş sepetine gider, böylece onları kendiniz paketleyebilirsiniz), işler daha hızlı gerçekleşir ve bu da maliyetleri düşürür. Kutularda sergilenen ürünler de var.

Aldi mağazasında kutularda mumlar
Resim: RetailMeNot

Bu, rafları istiflemek için daha az zaman anlamına gelir, tıpkı arabaların kilitlerinin bir çeyrek ile açılmasının Aldi’yi onları ağılda tutmak için insanları işe alma parasından kurtarması gibi. Tüm bu kaçınılan gizli maliyetler, daha düşük fiyatlar anlamına gelir.

Aldi’yi denemek için taze ve uygun fiyatlı ürünlerden yüksek kaliteli deniz ürünlerinin dondurucu poşetlerine, aile dostu fiyatlara kadar birçok neden var; geri geleceksin!

Aldi’de Nasıl Alışveriş Yapılır: İlk Zamanlayıcılar İçin Bir Kılavuz ilk olarak RetailMeNot tarafından The Real Deal’da yayınlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.